scheduleNaše predajne a otváracie hodiny local_shippingDoručenie a osobné odbery fungujú normálne
Lokalizácia
Formulár sa odosiela
Výpredaj - posledné kusy v zľave

Wahoo SPEEDPLAY POWRLINK ZERO DUAL nášľapné pedále s wattmetrom

MOC 999,90 
769  -23%
Našiel si lepšiu cenu?
Skladom posledný 1 pár
Služby k nákupu tohto produktu
local_shipping Poštovné zdarma
payment Nákup na splátky  Vypočítaj si splátky
shopping_cart
viac ako 5 zákazníkov
si už zakúpilo tento produkt

Wahoo SPEEDPLAY POWRLINK ZERO DUAL nášľapné pedále s wattmetrom

Spojenie osvedčených algoritmov od Wahoo a pedálov od Speedplay oddeľujú wattmetre Powrlink zero od konkurencie. Meraním sily, pravo - ľavej rovnováhy a kadencie, Powrlink zero dual poskytujú všetky potrebné informácie pre zlepšenie výkonu. Môžete ich spárovať so všetkými Wahoo doplnkami pre sledovanie, analyzovanie a zdieľanie Vašich pokrokov.
Vlastnosti produktu
Nastaviteľnosť kufra dopredu a dozadu: až do 13 mm
Nastaviteľnosť kufra doľava a doprava: až do 6 mm
Životnosť batérie: až 75 hodín
Detaily produktu
Rozmery 90 x 40 mm
Výška 13 mm
Hmotnosť 276 g (pár)
Materiál tela pedála Grivory
Q Factor 55 mm
Materiál osky Nerezová oceľ
Ložiská puzdro s trojitým tesnením & ihličkové ložiská
Priechodnosť pri zatáčaní 39°
Kufre štandartné (kompatibilné s kuframi Easy tension)
Vôľa upnutia nastaviteľná od 0° do 15°
Chôdza s kuframi áno (adaptér súčasťou balenia)
Konektivita ANT+, Bluetooth
Max. hmotnosť cyklistu 113 kg
Uhol vypnutia mikro nastaviteľný od 0° do 7.5°
ID produktu 166472
Test: Wahoo POWRLINK ZERO single – bicykle sa menia, wattmeter ostáva

Bude wattmeter v pedáloch lepšie riešenie, ako keď je v kľuke? Oplatí sa kvôli tomu prejsť na iný systém zarážok od značky Wahoo?

Už som jazdil rôzne wattmetre. Najčastejšie išlo o prevedenie, keď bol snímač umiestnený v ľavej kľuke. Až posledné roky som sa dostal aj k dual riešeniu, keď sa vyhodnocuje každá noha zvlášť. Pri single sa celkový výkon dopočítava len z ľavej. Do zbierky mi chýbalo vyskúšať powermeter pedále, ktoré majú snímače zabudované priamo v sebe a tým, že posledné 3 roky jazdím model Wahoo SPEEDPLAY, logicky som chcel zostať pri rovnakej značke. Americký Wahoo má v ponuke single aj dual verziu, ja som sa dostal k tomu dostupnejšiemu riešeniu Wahoo POWRLINK ZERO single.


Kľuka alebo pedále

Tento odstavec patrí ešte nerozhodnutým, ktorí stále zvažujú, či bude lepší wattmeter v kľuke, alebo ten v pedáloch. Kto v tomto má jasno, môže preskočiť na ďalší. Cena je určite faktor, ktorý pri výbere zohráva veľkú rolu a ak budem porovnávať single merače a nechám zoradiť ponuku MTBIKER shopu podľa ceny, tak najdostupnejšie cestné riešenie sú kľuky. Úplne najlacnejšie vychádza inštalácia do vlastnej, potom nasleduje nákup novej kľuky a až potom sa objavia prvé wattmetere v pedáloch. Znamená to, že najvýhodnejšie je to najlacnejšie?


Záleží, či cyklista vydrží so svojím bicyklom dlhší čas, lebo pri každej výmene je veľká pravdepodobnosť, že stará kľuka s wattmetrom sa nebude hodiť na nový bicykel s novou sadou. Tým pádom je nutné zakaždým kupovať nový wattmeter znova a znova… Aj preto môžu byť z dlhodobého pohľadu pedále ekonomickejší variant, v ich prospech hovoria aj nasledujúce situácie. Ak má cyklista doma viacero bicyklov, alebo pri cestovaní rád využíva služby cyklo požičovní, možnosť ľahkej demontáže a montáže merača sa hodí.


Rozdiel klasický vs. wattmeter pedál

Po prvom namontovaní pedálov by sa mala absolvovať jazda, pri ktorej prebehne automatická kalibrácia.
Ako fungujú nášľapné klasické pedále Wahoo SPEEDPLAY, to zvlášť rozoberať nemusím, napísal som o nich článok, kde sú všetky detaily. Za všetky informácie ale jedna najpodstatnejšia: od testu ubehli 3 roky a ja ich stále jazdím na svojich bicykloch. Pri porovnávaní obyčajných Wahoo pedálov a tých s wattmetrom som si v špecifikácii všimol pár rozdielov, niektoré majú vplyv aj na posed.


Zarážky systému Wahoo sú rovnaké pre obe verzie, drobný rozdiel je vo výške tela a v dĺžke osiek. Čidlá na meranie wattov potrebovali extra miesto, takže verzia POWRLINK je vyššia a aj širšia. Údaj pre „stack height“ platí, ak Wahoo zarážky umiestňujeme na klasické trojdierové tretry, 13 vs. 11,5 mm som kompenzoval pozíciou sedla, išlo o 2 mm vyššie. Vec, ktorá sa dá riešiť nastavením zarážok, je takzvaný Q-Factor, rozdiel medzi pedálmi je 55 vs. 53 mm.


Presnosť, odolnosť a hmotnosť

Ďalšie spomínané vlastnosti pedálov sa týkajú merania wattov. Deklarovaná je presnosť +-1 %. Napájanie je riešené vstavanou batériou s „papierovou“ výdržou 75 hodín, k dispozícii je autokalibrácia a praktické je ovládanie cez aplikáciu Wahoo, ktorou už obsluhujem ich smart trenažér Wahoo KICKR SMART V6, smart ventilátor Wahoo KICKR HEADWIND a aj hrudný pás.


Ani po rokoch netrpia na zlomené alebo vydraté časti, ložiská a chod pedálov je stále na výbornej úrovni.
Pedále komunikujú cez BT aj ANT+, majú vodoodolnosť až IPX7 a rozšírená časť ľavej osky znamená len minimálnu hmotnostnú penalizáciu. Základné pedále Wahoo mi na váhe ukázali 233 g a tieto s wattmetrom len 257 g. Je to viac ako váži merač v ľavej kľuke, ale bavíme sa o zanedbateľných číslach. Nepredpokladám, že niekto by sa rozhodol pre ľahšie zariadenie kvôli 13 gramom.


Inštalácia pedálov, kalibrácia a nabíjanie

Pedále POWRLINK nevyžadujú pri montáži žiadne špeciálne kroky – aby sme docielili deklarovanú presnosť, je potrebné ich kalibrovať. Ideálny scenár vyzerá tak, že po prvom namontovaní nových pedálov sa absolvuje jazda, pri ktorej prebieha automatická kalibrácia. Pedále majú aj možnosť manuálneho „zero-offset“ nastavenia, ten sa odporúča najmä vtedy, ak bicykel prekonáva väčšie teplotné rozdiely. Dobrý príklad je, keď zoberieme bicykel z bytu a ideme jazdiť do zimy.


Vtedy necháme bicykel nejaký čas v prostredí a teplote, v ktorej sa bude jazdiť, oprieme ho o stenu, aby bol bez pohybu, kľuky umiestnime do vertikálnej pozície a vtedy spustíme takzvanú kalibráciu. Proces ide spraviť aj cez Wahoo aplikáciu, ktorá dáva cyklistovi presné pokyny, alebo to funguje aj cez cyklopočítač.

Zaujímavo je riešené nabíjanie, netradičné konektory na pedáloch vyžadujú špeciálny kábel, ktorý je súčasťou balenia. Pedále o svojom stave komunikujú aj farebnými diódami, presný stav batérie sa kontroluje cez aplikáciu alebo aj cez cyklopočítač. Pri nepoužívaní sa pedále uspia, ich zobúdzanie je bleskové a na začiatku jazdy netrvá dlho a na displej prúdia číslice zobrazujúce watty alebo frekvenciu šliapania.


Presné a robustné

Výborné pocity z pedálov Wahoo zažíva cyklista, či má klasický model SPEEDPLAY alebo wattmeter verziu POWRLINK. Konštrukcia je podobná, zarážky sú identické a preto si trúfnem povedať, že rovnako výborná bude ich životnosť. Súdim podľa pedálov, čo jazdím už dlhý čas a ani po rokoch netrpia na zlomené alebo vydraté časti, ložiská a chod pedálov je stále na výbornej úrovni. Táto robustnosť je základným predpokladom, ak má platiť výhoda powermeter pedálov, ktoré majú prežiť niekoľko bicyklov ich majiteľa.


Presnosť pedálov som overil pri porovnaní s trenažérom, absolvoval som rôzne štruktúrované jazdy a záznam som robil na samostatné zariadenia. Rozdiely boli rádovo v jednotkách wattov, čo dáva uveriteľnosť deklarovanej hodnote +-1 %. Na tomto mieste spomeniem aj výdrž batérie, údaju od výrobcu by som veril, mne sa ich úplne vybiť ešte nepodarilo. Tak či onak, nabíjanie nezaťažuje, keďže u priemerného cyklistu nebude častejšie ako párkrát do roka.


Pomalšia odozva a striedanie pedálov

Ak by som nemal na svojom druhom biku duálny wattmeter, na túto vec by som asi ani neprišiel, ale pri intervaloch vnímam rozdiel medzi single a duálnym wattmetrom. Najmä ak chcem ísť čo najpresnejšie watty, napríklad pri testovaní rôznych produktov, single wattmeter reaguje pomalšie na zmeny v sile šliapania. Má to logiku a nie je to zlá vlastnosť pedálov POWRLINK, je to vlastnosť jednostranného powermetra všeobecne. Celkový výkon sa dopočítava, takže o nejaký zlomok sekundy trvá dlhšie, kým sa zmena prejaví.

Znamená to problém pre bežných jazdcov a normálne trénovanie s pomocou wattov? Ani náhodou, skôr to spomínam ako zaujímavosť. Kto by však na dual verzii trval, aj takýto model má Wahoo v ponuke. Sledovať rovnováhu šliapania má pre cyklistu určite zmysel.


Ďaľšia nevýhoda testovaných pedálov je tiež špecifická, v mojom prípade mi vadí najmä tá rozdielna výška. Pri testovaní sa dostávam do situácie, že potrebujem prehodiť Wahoo pedále s wattmi za tie bez a tým pádom musím myslieť na zmenu výšky sedenia. Bežný cyklista takto pedále neprehadzuje a teoreticky si možno nevšimne ani tie 2 mm rozdielu – to je tak málo, že to môže spraviť aj nová vložka v nohaviciach. Ale ja som bikefittingom postihnutý.


Najväčšia prekážka sú iné zarážky

Či si na bicykel vybrať merač v kľuke alebo v pedáloch, to som už rozobral a každý si to rozhodne podľa svojej situácie. Či powermeter pedále so zarážkami Wahoo, LOOK alebo Shimano, to bude záležať opäť na preferenciách, v neprospech Wahoo hrá fakt, že na ich špecifické „kufre“ si treba na začiatku zvykať – na montáž a aj ich používanie.

Okrem toho však za Wahoo hovoria veci, ktoré som spomínal v teste klasických SPEEDPLAY pedálov a ako bonus navyše vnímam ich robustnosť a dobrú životnosť. Kto si ešte pamätá časy, keď wattmeter pedále nemali dobré renomé, tak doba pokročila a s pedálmi Wahoo POWRLINK ZERO sú tieto obavy z minulosti definitívne prekonané.

Pedále Wahoo POWRLINK ZERO single majú v MTBIKER shope bežnú cenu stanovenú na 649 € a kto by preferoval dual verziu, cena je 769 €. Zarážky a aj všetky ďalšie produkty značky Wahoo sú dostupné na ich profile v eshope.
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Hodnotenie produktu  (0 hodnotení)
0/5
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)
(0 hodnotení)

Ako hodnotíš produkt ty?
Pridať hodnotenie
Pomôž ostatným, získaj body a nakupuj lacnejšie až o 15 % vďaka vernostnému systému
comment Hodnotenia

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne hodnotenia

Formulár sa odosiela
Pridaj hodnotenie
Formulár sa odosiela
comment Otázky na predajcu
Formulár sa odosiela
Wahoo je mladá a veľmi dynamicky sa rozvíjajúca značka z USA. Za krátky čas si vydobyla miesto na poli GPS cyklopočítačov s radou ELEMNT, známe a plné noviniek sú ich smart trenažéry KICKR a v ponuke nechýba ani rad hrudných pásov TICKR. Novinkou sú ich prvé GPS hodinky Fitness RIVAL.
Všetko o nákupe u nás

Tu nájdeš odpovede na tvoje otázky ohľadom dopravy, platby, bezpečnosti a mnoho iného.

Možeš skúsiť aj tieto vyhľadávania
K tomuto produktu sa môžu hodiť
Prečo nakupovať u nás
Spoznaj výhody nákupu
Prečo nakupovať u nás
Viac info o nákupe
1 000 000+ objednávok

Sme najväčší cyklistický e-shop na Slovensku overený desiatkami tisíc spokojných zákazníkov.

Jedinečný zákaznícky servis

Sme k dispozícii cez email, chat, telefón alebo osobne v MTBIKER centre.

Aktívne podporujeme cyklistiku na Slovensku

Aj vďaka Tvojej objednávke podporujeme rozvoj cyklistiky.

Bezpečný nákup a metódy platby

Proces platby je bezpečný a ponúkame Ti široké možnosti.

Vernostný systém

Odmeníme Ťa za nákup a takisto za kvalitné príspevky v MTBIKER fóre, e-shope, výjazdoch a fotogalérii.

MTBIKER centrum a showroom

Navštív nás v predajni s pump-trackom pri trailoch alebo v historickej budove v centre Bratislavy.

Viac info o nákupe
navigate_before navigate_next
keyboard_arrow_up contact_support