Sak neriesime 😁 keby som riesil tak to nema 11 kilo

lto doma mam este 80mm ale to mi prislo nejak moc. Mozno este skusim 60tku ked zozeniem na skusku.
10.12.2023 - 20:03:36
00
80 bude asi moc, mozno 70tka , ale mozno aj 60tka.
10.12.2023 - 20:05:50
01
Mozno to skusim dat nizsie. Ma to dost vysoky stack.
10.12.2023 - 20:11:08
01
Skoda len tej zalomenej hornej ramovej rury, inak fasa. Teleskopka ti nema dat viac istoty, len znizuje podstatne pravdepodobnost, ze ked sa zaklonis nad zadne koleso, tak vajcami zavadis o sedlo :D
10.12.2023 - 22:48:08
04
Ťažisko je napikaču, to je ale dané trendom ala cirkulárka.
11.12.2023 - 10:04:14
00
co myslis tym taziskom?
11.12.2023 - 10:17:24
00
Podľa mňa je lepšie keď je čo najväčšia hmotnosť sústredená v strede, naspodku rámu. Nie na zadnom kolese, alebo hocikde inde.
11.12.2023 - 10:33:59
00
misoR napísal:
Teleskopka ti nema dat viac istoty, len znizuje podstatne pravdepodobnost, ze ked sa zaklonis nad zadne koleso, tak vajcami zavadis o sedlo :D

Takze teleskopka je pre tych, ktorym prilis nizko plandaju / ovisaju vajca. Poznacene. :D
11.12.2023 - 10:43:18
012
3jalo3 napísal:
Podľa mňa je lepšie keď je čo najväčšia hmotnosť sústredená v strede, naspodku rámu. Nie na zadnom kolese, alebo hocikde inde.


scarinko ma tazke kluky a lahku kazetu takze toto je bezpredmetne :-)
11.12.2023 - 11:11:50
00
prave preto som sa pytal na to tazisko :D
kazetu mam lahsiu ako na 2x10 :D a kluky +- rovnako tazke
11.12.2023 - 11:14:24
00
Inak mas aku velkost ramu? pokial Lko urcite by som nesiel do dlhsieho predstavcu..sudim podla toho ze mas tiez 180cm vysku ako ja a moj Marin v Lku ma rovnaku dlzku hornej ramovej a celkovo velmi podobnu geo tvojmu Ibisu..ja som dal naopak z 50mm na 35mm a dlhy cas som vozil rajdy s 2" zdvihom a bolo mega pohodlne na dlhych vyjazdoch a rovnako som sa citil dobre aj na trailoch.

Ak das dlhsi predstavec a nizsie rajdy pojdes len viac taziskom na predne koleso a imho to je pre cloveka (nechcem ta urazit, ved sudim aj podla seba) co nevie jazdit v technicky narocnom terene horsia pozicia ktora berie odvahu a pocit istoty.

Teleskopka dodava istotu vtedy ked cez nu vytrcis zadok dozadu a nemas pocit ze pojdes cez riaditka to je cele..

A teda k biku samotnemu, mne sa velmi pozdava ta geo kedze vlastne podobnu jazdim..
Hodilo by sa mi tam ale este cosi v zltej...kedze nemas maxxisy, tak asi kosik alebo ventilky alebo flaska :)
11.12.2023 - 12:12:02
02
mal som pripravene gripy ktore uplne ladili k tomu neonkovemu napisu ale teda nakoniec som siel do funkcnejsich Ergon a drzia sa teda zatial dobre.
Pred tym som jazdil ESI extra chunky. Stale mam pocit ze by som potreboval vacsi backsweep na riaditkach, aktualne mam myslim 9 stupnov alebo rohy ale to tam nedam ani za nic :D
ten predstavec je asi len zvyk ale islo skor o to ze cim kratsi predstavec tym je kazdy pohyb riaditok nervoznejsi. Dlhsi predstavec to robi v priamom smere stabilnejsie. Aspon teda podla mna. Mam Lko samozrejme ale tak som bol zvyknuty jazdit na tom predoslom aj 11cm predstavec co bolo fajn na XC a rychle svihy pripadne do kopca kde som sedel viac vpredu. ale s nim som sa nevedel ani nahodou dat za sedlo :) to sa podarilo az s 9cm.

co bude treba zmenit je blatnik lebo ten od RS je tak na milu jarmilu. cely som bol aj tak mokry a hlavne mi koleso hadzalo vodu na kolena. Nejak asi poriesit prechodky z ramu na bovden a hadicu lebo toto Ibis nejak nevyriesil. nic tam nie je a je to take volne aj ked buchanie pocas jazdy som nepocul ziadne.
Packu OneLock ci aka to je. Nepaci sa mi ta packa, je to velke neergonomicke a zavadzia to. Skusal som nahodit z druheho biku co mam na rebe, tusim je to pushTolock. ta sa stlaca vo zvislom smere a pusta tlacitkom. menej zavadzia ale nefungovalo to. Nevedela to zamknut, resp zacvakla ale aj sa uvolnila hned.

nejake dalsie folie na ram. nieco som olepil Zefalom co mi ostal doma po stavbe gravelu ale to stacilo tak na spodnu ramovku a par malych kde kade po rame. Urcite chcem aj hore nieco aj na vzpery atd.

Asi dam sedlo kusok dozadu. Zo zvyku som ho dal viac vpred ale ten sedlovy uhol je proti staremu hooodne strmy tak to zas netreba tak moc a sedlovka nema offset.

inak asi nemam moc co vytknut. Uz len jazdit :)
11.12.2023 - 12:25:55
00
vacsi backsweep (ti aj skracuje vzdialenost riaditok k sedlu okrem toho ze to mozes byt ergonomickejsie na zapastia) ale sedlo viac dozadu, to (mozno trepnem blbost) sa trosku navzajom vylucuje.. sedlo viac dozadu, stack nizsie, dlhsi predstavec to vsetko sposobuje ze si viac lyhas, ides na super mana na tom bicykli..
opak sposobuje vzpriemenejsi posed, teda vacsie pohodlie, kedze mas vystretejsi chrbat a rovnako vacsiu istotu v zjazde kedze si vyssie nad riaditkami a dalej od predneho kolesa.

Ale mozno ti vyhovuje proste posed ktory mas na cestaku, graveli a snazis sa podvedome o nieco podobne aj na MTB
11.12.2023 - 12:42:56
00
Je to mozne. Skusim este pojazdit takto. Musim nejak ceknut to sedlo ci mam dobre koleno voci pedalu. Zatial mi to pride dost vzpriamene. Az tak nejak ze si podvedome snazim sadnut viac dozadu na sedle.
11.12.2023 - 12:47:23
01
ked sa mozem vyjadrit :) vyzera ako damsky lacny bike. Ked to pozriem blizsie vidim dobre komponenty, no z vizualneho hladiska posobi lacno a nazaujimavo :P aspon ti ho neukradnu. uz pisem ako iSheep :D
11.12.2023 - 13:05:50
010
keyboard_arrow_up