Odmeraj ake tam mas kluky, ale 165mm je masaker vela. Ako si uz pisal 145-152 max

Ak by som zohnat rozumny - lahky 4-hran stred, tak mu dam dole 150 a nahodim 145mm, krataie uz nemam.

Sice mam 137mm, ale tam ide 96PCD a taky prevodnik nemam, takze sa ich zbavim asi.
26.06.2024 - 23:03:23
00
No práve tie dlhšie 40km výjazdy by som chcel bez škamrania. Jasné že ti decko povie že nič netreba nastaviť, ale vidim ako pedaluje a nepríde mi to ono, preto chcem skúsiť či to pomôže. Našiel som Shimano tourney 150mm 3prevodnik, ale 4hran. Myslel som že pri výmene aspoň trocha odľahčime, no trojprevodniky a krátke kľuky z hollowtechom asi nemožné...
27.06.2024 - 04:30:56
00
Turbo32 a toto je ten najväčší problém vobec zohnať nejaké kľuky.Ja by som mu tiež dal 145-150,ale zozen niečo rozumné na karbónové 29" BMC.Tak radšej som vymenil vidlicu,spravil bezdušaky a nejaké drobnosti,až aspoň ten bike trochu odlahčim. A hneď je tam trištvrte kila dole.A to pozná hneď,keď sa spýtam či je to lepšie.
27.06.2024 - 06:00:30
00
Joj jasné, aj ja idem touto cestou. Momentálne tam sú plášte mitas každý po 900!!!g Dnes mi dôjdu schwalbe rocket Ron. Vidlica SR Suntour skoro 3kg. Pátrame po niecom vzduchovom za rozumný peniaz. Aj tak to bude za chvíľu obuchane, a tak ďalej. Kým som nezačal čítať túto tému ani som nemal tucha ako to má vyzerať. (A ako sa dajú minut peniaze ?)
,
27.06.2024 - 07:48:56
01
Lahke kluky na stvorhran za primeranu cenu sa daju kupit aj na kubikes:
https://www.kubikes.de/kubikes_shop/Zubehoer/Fahrradteile-Ersatzteile/Kurbeln/
27.06.2024 - 07:55:15
00
Jano12345 napísal:
Turbo32 a toto je ten najväčší problém vobec zohnať nejaké kľuky.Ja by som mu tiež dal 145-150,ale zozen niečo rozumné na karbónové 29" BMC.Tak radšej som vymenil vidlicu,spravil bezdušaky a nejaké drobnosti,až aspoň ten bike trochu odlahčim. A hneď je tam trištvrte kila dole.A to pozná hneď,keď sa spýtam či je to lepšie.


Kup hocake HT od shimana ,aj bazarové,skoc tu kúsok za hranice do Pozdechova za Matbikerom a za pár českých Kacek ti vykúzli 152 mm, a tvoj chalan to pozná...ver mi. Moja jazdila super ,pokiaľ mala 143 kľuky ,akonahle som zaspekuloval a kúpil jej 165 GX ,začalo to ísť prudko dole vodou. Najlepší cyklista v galaxii jazdí 165 a my chceme od detí ,aby roztacali ťažké zaplety 175 klukami?
27.06.2024 - 08:11:42
02
Jano12345 napísal:
a keď sa ho spýtam či potrebuje niečo nastaviť či vymeniť,tak povie že je všetko ok a že všetko mu sedí ?.

To fakt? :-D Pre decko v tomto veku je najdolezitejsia vzdy len rychlost, okrem nej je vsetko ok a rozhodne nejake kilo a toboz pocity nerozozna, to riesime len my. A vieme preco ze... :-) (Cest pokial mas doma vynimku...) A uplne rovnako pre nich riesime prijemny posed, hmotnost, kluky... Si len zober, ze rozdiel 20mm na klukach mas automaticky 2cm vyssie sedlo. V hornej uvrati o tie iste 2cm menej zohyba koleno. Dohromady to mas o 4cm nizsie koleno, ake dlhe ma dieta v tom veku nohy? Teraz fakt neviem, trepnem... 50 cm? To mas takmer 10% dlzky noh, skus si ty dat o 10% dlzky noh nizsie sedlo, 7-8cm? Alebo aspon "len" tie 4cm, ci sa ti bude prijemne slapat.. Bud si v tabore ktory to a tieto veci riesi, alebo nie, je to jednoduche ;-) Len ked vidim ako si tie decka kolenami vybijaju zuby, uplne idealne v kombinacii so sedlom "aby dociahol na zem", plaste nabombovane "sak aby mu to lepsie islo" tak len krutim hlavou. Ale sak ma bike, my sme nemali ani len ten, tak nech sadne a jazdi. Ze zuby drkocu na sebemensej nerovnosti, nevadi vybije tie ktore kolenami nestihol... :tmi:
27.06.2024 - 09:20:54
01
a mente im veci v noci, aby o tom nevedeli a sledujte na druhy den pri vyjazde, ci si vsimnu zmenu, pripadne ci im to nepojde lepsie. Myslim tym drobnosti ako je vyska sedla, dlzka riaditok, dlzka predstavca, posun sedla na lyzinach napr. Ja som mojim daval vzdy kratsie kluky ako by mali mat, A dokazali s tymi kratsimi aj vyhravat, skor z este tazili z tych kratsich kluk.
Najvacsi problem, s ktorym sa stretavam ale je to, ze nevedia nasadnut bez toho, aby sedeli na sedle. Potom maju sedlo nizko, kolena idu do nebies a chrbaty zagulatene. Akurat par dni dozadu som v klube u nas ucil 7 rocneho ako na to a naucil sa to behom par minut a sedlo mohlo ist o 2-3 cm vyssie a bolo to hned lepsie. No lenze trening je malo, tam musi potom nastupit rodic a opakovat mu to, kym ten zlozvyk nasadanie/zosadanie v sedle nevymaze z hlavy uplne.
A ano mam este kluky na 4-hran, na cene sa dohodneme ak by niekto chcel, dlzky 145 a 152 mm.
27.06.2024 - 09:53:06
01
Ano, to je takmer vacsinovy problem, ze decka maju zle nastavenu vysku sedadla. Takmer kazdemu znamemu / susedovmu decku, ak sa s nami idu odviezt dviham sedlo a snazim sa im to vysvetlit. Bicykel nie je fotelka... Bud to musi byt rodic, ktory nebicykluje, alebo nie na tolko, aby vedel, ze sedlo vo vyske "aby dociahol na zem" je uplne zle. Nehovoriac o velkosti bajku, ked chudak decko pomaly 1,5 metrove sa vozi na 20 p. bajku. Hlavne ze to je Woom.
27.06.2024 - 10:11:21
02
ja som natom rovnako ako mondzo kratsie kluky su v pohode, dlhsie nieeee . Trenujem 10-11 rocnych triatlonistou ,tam nam to potom pomaha aj s prechodom na beh.
27.06.2024 - 15:13:33
00
Mate tip ako naucit 4,5 rocneho spravne nasadat/vysadat?
Aby mohlo ist sedlo o nieco vyssie?

Jeho terajsi bike ma 9kg a vnimam ze pri manipulacii je to pre neho narocnejsie.
Hoci ked som vyberal, cast ludi tu radila aj 10kg lepsie vybavene biky, no myslim, ze na 7kg by sa mu jazdilo lepsie.

Len doteraz som nevidel idealne poskladany cca 7kg bike (prevody, velkost, brzdy).
27.06.2024 - 18:36:49
00
Co viem ,tak také malé ľahké biky robil jedného času Kubánec,po ňom sa dali kúpiť za výhodnú cenu,keby som nemal vtedy už rozostavaný Supurb ,tak by som bral tento cca 6.5 kg Klarkolet. https://www.bike-forum.cz/bazar/inzerat/62346-detske-kolo-20
27.06.2024 - 19:01:41
00
keyboard_arrow_up