Ahojte,

Som nevyznajuci sa amater co sa tyka bicyklov. Chcel by som si kupit nejaku jazdenku Gravel za rozumnu cenu (pre mna do 600e) a tych tu nie je uplne, ze vela.
Nasiel som na portaly Cestak, ktory by aj vyhovoval a tu prichadza OTAZKA.

Je v pohode na cestak nahodit gravel plaste a tvarit sa, ze bicykel je "gravel" alebo cestne bicykle maju inu stavbu a budem to aj citit, pripadne tam nenahodim gravel plast lebo by som musel kupit aj ine kolesa...

Ak by niekto vedel poradit, tak mi to velmi pomoze.
12.08.2024 - 15:04:54
00
To zalezi, nie je cestak ako cestak, taky aero sa na gravel jazdenie moc hodit nebude, taky endurance mozno aj ano. Problem ale pravdepodobne bude, ze cestne ramy nie su obvykle stavane, aby ponali plaste sirsie ako 32 mm, mnohe ani tie. Takze zavisi aj od povrchu, aky chces jazdit. Na nejaku sotolinu alebo kvalitenjsiu polnu cestu by to este bolo ok, inak ale nie. Prevody su dalsia vec, u cestakov obvykle byvaju skor ladene viac na rychlost a mozu ti tak chybat najlahsie prevody. A potom gravel ramy maju narozdiel od cestnych obvykle aj uchyty na dalsie vybavenie, ktore sa moze zist napr pri bikepackingu. Doporucjem naozaj sa radsej poobzerat po graveli a nespekulovat s prerabanim cestaka, nakoniec by sa to vobec nemuselo vyplatit ani financne.
12.08.2024 - 15:14:04
01
Ak nechces cisto cestak kup si gravel a nespekuluj. Vyssie spominane argumety su uplne vystizne, aj technicke obmedzenia a v konecnom dosledku nic neustris, skor naopak.
12.08.2024 - 15:20:21
01
diky diky :) za rady.
Tak Gravel it is.
12.08.2024 - 16:34:50
00
keyboard_arrow_up