Zdravím všetkých,

Tento rok som začal bicyklovať a dosť ma to chytilo. Kúpil som si na začiatok výhodne cez bazar tento bike: https://www.najsport.sk/bicykel-trek-dual-sport-2-juniper-2023?gad_source=1&gbraid=0AAAAADjHd4Tm4kAszgR_PWakIaqbuzuVZ#product_variant=51729.

Po 2 mesiacoch jazdenia sa do toho začínam dostávať a zisťujem, že by som chcel gravel, nevyhovuje mi tento rovnejší posed a hlavne riadidlá, chcel by som barany. To však predpokladám, že so sebou prináša aj značnú výmenu komponentov, pretože tie namontované na biku sú vraj úplný základ a chcel by som to posunúť na vyšší level, taktiež by som chcel asi dvojprevodník, pre ideálnejšie prevody keďže nie som ešte taký vytrénovaný ?. Čiže moja otázka znie, či sa vôbec oplatí tento bike prestavať na gravel a aj či je to možné a ak hej, čo všetko by sa patrilo pomeniť, prípadne dajte odporúčania na značky a sady jednotlivých dielov, chcel by som aspoň apex sram (viem je to jednoprevodník) alebo shimano grx 400.

Vopred ďakujem za odpovede a rady ?
26.07.2024 - 20:44:55
00
Ak máš k bicyklu citový vzťah tak ho prerob. Ak nie, tak ho predaj a kúp gravel. Určitým kompromisom by mohla byť výmena riadítok za niečo typu Surly corner bar.
26.07.2024 - 22:19:55
00
Moja zena ma dual sport 3, tam uz je karbonova vidla a jednoplacka, dobre to vymysleli, ale posed je cisto turisticky. Toto prerabat nema ziadny vyznam ani financny, tazko sa nejako zmeni geometria a posed. Predat a kupit gravel.
26.07.2024 - 22:28:39
00
toto som bol presne ja minuly rok 😁

ja som svoj predal a kupil novy gravel, odporucam to iste.

podla mna ale aj tu v bazari najdes celkom fajn moznosti
31.07.2024 - 07:59:58
02
keyboard_arrow_up