Tak na MTB som jazdil Deore, SLX aj XT, normálny cesták som nikdy nemal, cestné sady poznám, ale len teoreticky, nikdy som ich nejazdil. Ale tak už aj podľa MTB si viem predstaviť že tam bude dosť rozdiel. Sora je proste základ. Teda viac by sa mi na graveli páčilo GRX a hydraulické brzdy. . No na druhej strane tie bicykle na al ránoch sú tak 1400 € a vyššie. Aspoň to čo som pozeral. A je tam aj udávaná vyššia hmotnosť. Zas pravdepodobne tam bude lepšia geometria, aj keď teda netuším, ako je na tom tá Sava. Ideálne by to bolo aspoň vyskúšať či by sadla aspoň veľkosť, no mala by ? a pri tých hliníkových a drahších bikoch budú
isto lepšie aj ostatné komponenty a aj kolesá. Trochu dilema, ale nepotrebujem ten bike hneď takže pozerám viaceré možnosti a rôzne cenové kategórie. Ale moc dráhy gravel by som nechcel. Do tých cca 1500€ pozerám. To sa mi zdá ešte rozumná voľba pre bikera ? keďže to plánujem ako sekundárny bike a MTB bude u mňa top asi navždy.
13.10.2022 - 22:12:29
00
Urcite nechod do nicoho nizsieho ako GRX. Ja mam Soot 70 s GRX vybavou, zadna prehadzovacka je GRX 812, po par jazdach som ju vyladil a je 1200km pokoj. Netreba nic nastavovat. Je to ako pri XTcku. Brzdy detto, netreba nic riesit.

A s tym sekundarnym bikom... No to som si myslel aj ja a chudak mtb je uz dva mesiace oprety v garazi, bol som na nom 1x, odkedy mam gravel :D
14.10.2022 - 07:57:24
04
Imro1, určite nie SAVU, mal som tú česť s ich ebajkom - hneď po montáži bolo jasné, že je to šrot, dokonca až zdraviu nebezpečný....nikdy viac túto značku.
14.10.2022 - 11:36:32
10
preeesne... GRX je must have... tie lankové - kotúčovky to je tak pre babu do mesta, alebo ľahkého jazdca, (zle sa nastavujú) to dávkovanie hydrauliky je prudko návykové... alebo lankové brzdy ako istota pri nejakých bikepackingových expedíciách povedzme OK, ale to asi nebude tento prípad...
14.10.2022 - 11:41:49
01
Rege vďaka, tak najlepšie je si vypočuť, alebo prečítať názor od človeka čo to jazdil. No myslel som, že to asi nebude žiadna výhra, tak sa tomu radšej vyhnem a radšej teda nejaký ťažší hliník, no s kvalitnejšími komponentami. Vďaka aj ostatným za reakcie. Tak ako vidím, viacerí odporúčate to GRX a aj mne je tá sada celkom sympatická, či už hydrami, alebo aj šaltrom podobným tým z mtb. Radenie bude asi tiež celkom fajn. Tak asi trochu ešte pošetrím a budúci rok snáď niečo konečne kúpim. lebo ten môj 18 ročný HT by si už zaslúžil zmenu a ak by som ho nechal, tak asi len tak do obchodu, alebo na pivo :) Predávať ho aj tak už nemá význam, bola by to minimálna čiastka a pre mňa má väčšiu hodnotu ak by som si ho nechal :)
14.10.2022 - 18:50:46
00
Dobrý hliník nemusií byť ani tažší ako priemerný karbon.
14.10.2022 - 19:41:40
10
Sesulak napísal:
Urcite nechod do nicoho nizsieho ako GRX. Ja mam Soot 70 s GRX vybavou, zadna prehadzovacka je GRX 812, po par jazdach som ju vyladil a je 1200km pokoj. Netreba nic nastavovat. Je to ako pri XTcku. Brzdy detto, netreba nic riesit.

A s tym sekundarnym bikom... No to som si myslel aj ja a chudak mtb je uz dva mesiace oprety v garazi, bol som na nom 1x, odkedy mam gravel :D

To je tiež možné, že ak by ma to chytilo, tak na ňom najazdím asi viac ako na mtb :) Teda na fulle aj tak dávam prevažne kratšie vzdialenosti, povedzme 20-30 km výjazdy tak štandardne. cez víkendy občas viac. No mám v okolí celkom fajn cesty na gravel, či už zlé asfaltky, ale aj taký ľahší terén, ktorým by som sa presunul na asfalt a mohol dávať aj dlhšie vzdialenosti. A aj nejaké zvažnice čo jazdím na HT by sa tiež dali dať. Kedysi som zvažoval dosť cesťák, teda nejaký endurance čo by bolo asi tiež v pohode, tak na 80 % toho čo chcem jazdiť, no tie zvažnice by som si musel odpustiť a neviem aké by to bolo na tých aj kretších presunoch ľahkým terénom. To by asi aj taký endurance v pohode zvládol, no samozrejme pomalšie :)
15.10.2022 - 20:04:00
00
keyboard_arrow_up