delarosa napísal:
Niet nad krajsiu nedelu ako ked doma poobede vsetky zeny spia

A to ako dosiahneš? :o
03.02.2016 - 14:55:58
01
Ramon1 napísal:
Chlapi moji, netreba filozofovať s dietami priveľa... Je to ako s <>... Treba konať. Rozumne sa stravovat, pohyb, pevná vôľa a netreba taktiež podceňovať mentálne zdravie... Pred dvoma mesiacmi som si vstúpil do svedomia, prestal jesť sladkosti / absolútne /, kolu nepijem vôbec, zredukoval som nočné služby, a z predchádzajúceho objemu stravy jem polovičné množstvo. A výsledok? Sedem kilo dole, na biku vydržím bez iontaku 2 1/2 hodiny bez pocitu hladu a hypoglikemickych kríz. Žiadne gély ani tyčinky. Nič. Rýchle cukry sú sviňa .. Keď budem mať 80 stabilných, budem spokojný.Ale hlavne to pripisujem pitiu kvalitného espressa :D bez cukru


Ved si napisal v podstate to iste co ja len trochu inak :)
03.02.2016 - 15:25:58
01
Presne tak , ale s konkrétnou aplikáciou na mňa , osobnou skúsenosťou a ty si vynechal psychické zdravie... Mnohí práve to postrádajú...
03.02.2016 - 15:32:30
00
astro napísal:
A to ako dosiahneš? :o


dve mladsie zaspia prirodzene na poobedny spanok a zena si rada hodi slofika :)
03.02.2016 - 15:42:03
01
Konecne dake normalne prispevky namiesto vysmechu a urazok. Tak tak. Netreba byt otrokom cukru.

Kvalitna kavicka vzdy potesi a cokoladka takisto. Prave stlacam 90% ale po troskach. Naraz by to mohlo potom na zachode boliet :lol:
03.02.2016 - 17:10:04
00
delarosa napísal:
ono ta kava zase nemusi byt taka blbost, mne kava pomaha prekonat hlad po sladkom, dam si dobru kvalitnu kavu a tie endorfiny co pridu mi vynahradza chut na cokolvek sladke.. Niet nad krajsiu nedelu ako ked doma poobede vsetky zeny spia a ja si spravim etiopiu a pustim si motoring zo soboty :)

pravidelna kavicka v neprimeranom mnozstve s pravidelnym kofeinikom z teba robi priemerneho "fetaka". kazdy ma to svoje :)
(naschval napisane ostrejsie dalo by sa to aj zaobalit rovnako ako 4 pivka denne nie je predsa problem alebo 4 cigaretky alebo...)
04.02.2016 - 12:24:09
00
Káva v primeranom množstve určite nie je určite blbosť a s cigaretami (kde akékoľvek množstvo je neprimerané) sa nedá porovnávať
04.02.2016 - 12:52:34
00
preco? pravidelnym prisunom kofeinu si na nom vytvaras zavislost - uplne porovnatelnu s cigaretami.
(google caffeine addiction :) )

The most common mood-altering drug in the world, caffeine is a mild stimulant that works on the central nervous system.

Caffeine withdrawal syndrome can produce brain fog, fatigue or drowsiness, and a headache.

World Health Organization’s International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems (ICD-10) does recognize caffeine addiction as a disorder.

Co ti to robi s pecenou je len vedlajsi efekt.

Stale neporovnatelne?
04.02.2016 - 13:12:23
00
to si dost vedla s tou zavislostou...asi nie si fajciar, ze? Zavislost na nikotine je porovnatelna so zavislostou na opiatoch a ich derivatoch (heroin), zavislost na kofeine dnes nie je ani klasifikovana...
04.02.2016 - 13:20:03
02
Ja kávou nahrádzam aj chuť na sladké. Vypijem 3 až 4 kávy denne s troškou cukru a s mliekom. Mám ju na stole alebo v dielni a z jednej šálky chlípem aj 3 hodiny. A klasické sladkosti sa snažím vôbec nejesť. Radšej nejaké to ovocie...banán, jablko,atď.. . A som spokojný, už cca 18 rokov si držím pri výške 184cm váhu 80 kg.
04.02.2016 - 13:20:48
00
perez napísal:
to si dost vedla s tou zavislostou...asi nie si fajciar, ze? Zavislost na nikotine je porovnatelna so zavislostou na opiatoch a ich derivatoch (heroin), zavislost na kofeine dnes nie je ani klasifikovana...

akonahle ma telo abstinencne priznaky tak to z definicie hovori o zavislosti :)

skus znovu.
04.02.2016 - 13:26:19
00
v cigaretách je niekoľko tisíc rôznych látok, z ktorých sú stovky toxické...z tohto dôvodu by som to neporovnával
paradox je, že v 50tych rokoch sa pitie kávy považovalo za zdraviu škodlivé a fajčenie za nevinný zlozvyk a dnes je to naopak, dokonca pitie kávy je prospešné, podobne je na tom aj kakao
zdroj môjho tvrdenia je: http://www.martinus.sk/?uItem=178902
odporúčam prečítať si
uvediem jeden úryvok pre zaujímavosť:
"V blízkosti Panamského prieplavu na niekoľkých ostrovoch žijú Indiáni Kuna. Na rozdiel od ostatných obyvateľov Panamy takmer nemajú zvýšený krvný tlak. Vysoký krvný tlak sa považuje za najzávažnejší rizikový faktor srdcovo-cievnych chorôb. Indiáni Kuna skutočne netrpeli na infarkty srdcového svalu, srdcové zlyhanie ani mozgové porážky. Lekári zo známej Harvardovej lekárskej fakulty v Bostone 20 rokov hľadali gén, ktorý chráni Indiánov Kuna. Nijaký nenašli. Zato zistili, že Indiáni Kuna pestujú kakao a pripravujú ho ako Mayovia. Žiadne odtučňovanie odberom kakaového masla, žiadne alkalizovanie lúhom, aby bolo tmavšie. Denne vypijú 4–5 šálok poctivého kakaového nápoja vareného spolu s banánmi."
04.02.2016 - 13:30:31
00
Keby k tomu kakaovemu napoju denne citali mtbiker.sk a sme.sk, na vysoky tlak by im nepomohol ani peceny banan :lol:
04.02.2016 - 13:34:26
01
ale asi je rozdiel medzi zavislostami, o tom pisem. ty tvrdis ze nikotin a kofein su priblizne rovnako zavisle. Ja tvrdim ze nie. A ano, tiez odporucam pogooglit a pozriet si napriklad hned prvy odkaz na wiki, kde je citovana (s uvedenym zdrojom) aj tato veta: Caffeine addiction, or a pathological and compulsive form of use, has not been documented in humans.
Skus znovu.
04.02.2016 - 13:36:51
00
este raz - ked si raz zavisly tak si zavisly. preto som napisal "fetak". rovnako ako baba nieje trosku tehotna alebo trosku viac tehotna.
World Health Organization’s International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems (ICD-10) does recognize caffeine addiction as a disorder.
Wiki alebo WHO?
caffeine A xanthine, which is a mild central nervous system stimulant, vasodilator, and diuretic. Caffeine is found in coffee, chocolate, cola and some other soft drinks, and tea, in some cases with other xanthines such as theophylline or theobromine. Acute or chronic overuse (e.g. a daily intake of 500 mg or more) with resultant toxicity is termed caffeinism. Symptoms include restlessness, insomnia, flushed face, muscle twitching, tachycafdia, gastrointestinal disturbances including abdominal pain, pressured or rambling thought and speech, and sometimes exacerbation of pre-existing anxiety or panic states, depression, or schizophrenia. The substance use disorders in ICD-10 include caffeine use disorder and caffeine dependence (classified in FI5).
http://www.who.int/substance_abuse/terminology/who_lexicon/en/
04.02.2016 - 13:42:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up