vsak zacni uz konecne :)
29.10.2020 - 11:01:43
02
cokupit napísal:
PS Matoviča som nikdy nevolil ani nebudem. A vyštudovaný je dnes každý kto chce, Magián je Mgr. Ing. a aký je to kus *** Osobne hodnotím kvalitu názoru a nie školu alebo jeho formu...

A kvalitu názoru bude určovať cokupit.
(toto mi silno pripomína vyššie spomínaného politika)
:P :n:
29.10.2020 - 11:02:25
03
SlavoS napísal:
ty mne neurčuj čo musím!!!
Ja na teba vieš čo...
29.10.2020 - 11:23:18
00
Milsu To fakt? "(ja) Osobne hodnotím (sam pre seba) nazory podla kriterii xyz". Vari nemozem? :P
Ostatni si hodnotia podla vlastnych kriterii.
29.10.2020 - 11:23:49
00
Nejak stúpa nervozita , sa mi tak nejako zdá 🧐
29.10.2020 - 11:26:52
012
Tato tema je uplny trash,mal by to niekto zablokovat :D
29.10.2020 - 11:33:32
010
cokupit napísal:
Milsu To fakt? "(ja) Osobne hodnotím (sam pre seba) nazory podla kriterii xyz". Vari nemozem? :P
Ostatni si hodnotia podla vlastnych kriterii.

Hodnotiť sa dá aj bez urážania, osočovania a osobných útokov. Nik tu z nás nemá patent na rozum.
Pravda nikdy nie je čiermo biela a mnohokrát záleží z akého uhlu sa na vec dívaš.
Keď sa pozrieš na valec z predu uvidíš kruh, keď zboku uvidíš obdĺžnik. Oba pohľady budú správne, ale skutočnosť bude valec.
:P
29.10.2020 - 11:36:35
03
Tato tema je uplny trash,mal by to niekto zablokovat :D

Prečo, náhodou je super :)
29.10.2020 - 11:37:54
01
cokupit napísal:
Kenai ty akože spochybňuješ význam akéhokoľvek testovania? Si sa prevodkoval? Samozrejme, že úplná izolácia je najúčinnejšia. Ale tiež aj najdeštruktívnejšia pre spoločnosť a ekonomiku, keďže dnes sme extrémne prepojení. Testovanie ti dáva skvelú možnosť priebežne odchytávať nakazených a ostatných nechať na pokoji. Plošné sú len prvý krok, nasledovať budú hranice a priebežné testy vo fabrikách a kde kade. A mne osobne je úplne jedno, či antigénové odchytia 30, 50 alebo 70%. Podstatná bude ich cena. Ak bude v jednotkách eur, tak sme vyhrali, lebo ich "kvalitu" nahradíme počtom opakovaní. Nehovoriac o tom, že rúška a odstup platia stále aj pre negatívnych.
A ku pánom zo SLK. Samé bla bla, ale ani jediný návrh, čo iné robiť. Čo je na tom odborné?


Nie, samozrejme ze nie som proti testovaniu, som proti povinnemu plosnemu testovaniu urobenemu takto v tejto faze. Ako som pisal o n stran spat v tomto vlakne. Tie testy maju byt u vseobecnych lekarov an urgentnych primoch na hraniciach a vsade kde ti pride osoba a potrebujes vediet s nejakou pravdepodobnostou ci je pozitivna. V kontrolovanych podmienkach v opakovatelnym sposobom, tam kde sa da dosiahnut tych 70% spolahlivost. Vsetko ostatne, kde je to vazne (ci nechat pracovat, ci dat medzi infekcnych pacientov alebo na beznu izbu, ci prijat do domova dochodcov...) PCR test.

Cena za test je jedna vec. Ta najmenej dolezita. Na to narataj logistiku. skolenia, platy pre personal co to bude robit (Matelkove odmenu za pozitivny test), cas straveny na teste pre testovanych, znehodnotenie genetickeho materialu (pouzity test, je na to protokol to nemozes hodit do smeti) ochranne pomocky pre personal, ich ekologicke zlikvidovanie je nemozne, na kolko ide o biohazard, nemoze sa recyklovat ako bezny plast, priestory a ich dezinfekcia..... atd. Ak niekto spocita celkove naklady na taketo testovanie, tak zisti, ze to je cierna diera.

A este je tu jeden obrovsky problem. Nemozes ludi pustit z retaze na zaklade dvoch negativnych Ag testov, lebo minimalne 40% z nich bude pozitivnych. To je tak velke cislo, ze nam nic neriesi, ze sme 60% pozitivnych izolovali.

Ten test ma sluzit na to ci niekoho pustim na uzemie statu z hranic, alebo ci ho lekar posle na PCR test, alebo domov s tym ze to ma vylezat. Nie na taketo rozhodnutia. To by fungovalo ak by sme plosne testovali PCR testami, ale to sa neda vid moj predchadzajuci prispevok.

Nehovoriac o tom, že rúška a odstup platia stále aj pre negatívnych.
Tie boli povinne viac menej cely cas, pomohlo to ? Nie ked na to ludia seru a z dvomi negativnymi testami budu srat duplom.

Tiez kontrola ci je niekto s negativnym testom alebo bez alebo ma dokonca pozitivny. To chcu urobit checkpoiny na cestach ako v Iraku ? Asi tazko, cize namatkovo, cize skontroluju 1 zo 1000 a to som este optimista. Urcite uz kazdy vymysla ako ist nekadial, kde policajti nebudu chytat (ruku na srdce). Tu u nas nestretnes cloveka s ruskou, lebo sem policia skoro nechodi a ked ide tak sa o tom vie hodinu dopredu, lebo su len dve caesty, kadial sem moze prist.
Nebolo by rozumnejsie zakazat vychadzanie vsetkym a az sa niekde niekto objavi skontrolovat toho jedneho. Policii by chytila 100% a bolo by to 100% ucinne.

Terajsi model povedie len k tomu, ze za mesiac budeme mat tie iste cisla ako dnes, ak nie horsie a potom co ? Dalsie plosne testovanie? Potom budeme musiet urobit totalny lockdown ak nebude neskoro. Teraz sme len vyplytvali kopec penazi a casu pre nic. Ja som Matelka podporoval, ale tymto jednym rozhodnutim u mna skoncil, kazdy sa moze pomylit, ale to nebol omyl to bol ignor vsetkych co pouzivaju hlavu lebo... ja vlastne neviem preco, nabalit sa mohol aj inak menej okato.

Pripajam jeden komentar z FB: Autor ma 100% pravdu nenapisal by som to lepsie.

To že čísla neklesáju je im jedno, hlavne že každý kto si urobí ich super test bude voľný a ostatný ktorý neposlúchaju budu pikat. Z toho mi vychadza že ten kto bude pikat bude vlastne zodpovedný keďže testy negatívnych vlastne nepotvrdzuju že sú negativny ?


Naposledy upravil Kenai dňa 29.10.2020 - 12:20:45, celkovo upravené 3 krát.

29.10.2020 - 11:44:19
06
Kenai, pod toto čo si napísal sa ti kedykoľvek podpisem.

...a možno to budú toľko naťahovať že nám ten lockdown ma vyjsť od Vianoc po Troch kráľov. Silvester na námestiach aj tak nebude, tak rovno zabijú viac much jednou ranou ( irony off / aj keď pri IM človek nikdy nevie )
29.10.2020 - 12:06:33
15
Ak mi budu deti chodit do skoly a nejakym zazrakom mi otvoria fitko, tak tento stav moze pretrvavat aj dalsich 10 rokov, nebude mi to vadit :P
29.10.2020 - 12:22:15
00
jj,hlavne to fitko je zivotne dolezite.
29.10.2020 - 12:39:08
06
Bade mozno by si inac hovoril ako majitel
29.10.2020 - 12:43:38
05
clxno1 napísal:
Ak mi budu deti chodit do skoly a nejakym zazrakom mi otvoria fitko, tak tento stav moze pretrvavat aj dalsich 10 rokov, nebude mi to vadit :P


Toto je odborný pohľad na vec jednak z makroekonomického hľadiska a taktiež rieši zdravotnú situáciu štátu.
29.10.2020 - 12:47:24
00
kice, a my sme to napospol odborníci? takže od teraz každý post, ktorý sem dáš bude navýsosť odborný a podložený skúsenosťami v odbore. No a keď sa k tejto iniciatíve pridá každý, a kľudne aj v iných témach, môžeme tému zamknúť :P
29.10.2020 - 13:02:29
01
keyboard_arrow_up