“ Kumulativní počet případů covidu-19 za posledních 14 dní v přepočtu na 100 000 obyvatel je v Česku nejhorší ze zemí EU. Česká republika tak předstihla i Španělsko”...číslo za včera 4457.

Btw som zvedavý aj na to nase zo včera...
07.10.2020 - 08:27:02
00
Hčko je dosť zavádzajúce. Jednak je neporovnateľné medzi odbormi (napr. v life sciences nabieha výrazne rýchlejšie), dvak čo to uvádza, je fakt, že máš h publikácií citovaných h a viac krát. Nič iné.
No lenže na masové citovanie je náchylný aj článok, v ktorom je taká chobotina, že sa do nej všetci obujú...
Long story short, scientometria nebola stvorená na kádrovanie ľudí a ak sa tak používa, divne to dopadá. Napr. Gaussa by vyhodili z UK.
07.10.2020 - 08:31:51
02
Pandemik prof.Flégr mal v prognóze pravdu . Apropo , dnes som uchytkom buľvy postrehol dvoch taxikárov Bolt . Ani jeden nemal rúško , ani neboli oddelení od pasažierov . A potom budú kkti vyplakavať, že šašo Matovič ohrozuje ich živobytie a rodiny ak ich zruší ... hlavne že v MHD nosia opkexisklovaní vodiči poctivo . Ľudia no ...
07.10.2020 - 08:36:09
02
Ramon bud realista, beusaci maju plexi lebo im ho niekto namontoval a keby nemali handricku tak zajtra uz nemusia prist do prace. A vezmi si z akej socialnej skupiny je vacsina vodicov taxi ... Aby toto zamyslenie nebolo zle pochopene, v ziadnom pripade neschvalujem taku ignoraciu opatreni, len sa snazim povedat ze tvoje pozorovanie sa da predpokladat ...
07.10.2020 - 09:25:23
00
matovic uz pise:
877 pri 8679 testoch
"...Osobne očakávam, že poctivé dodržiavanie ochranných opatrení z minulého týždňa by sa malo prejaviť už niekedy v priebehu víkendu."
--
a rano tam dal fotku redkoviek co mal na ranajky
07.10.2020 - 09:56:14
00
exit2 napísal:
Dnes z FB. Za hodnovernosť neručím, ale pobavilo:
Existuje tzv. Hirschov Index, vyhodnocuje odbornu uroven vedeckych pracovnikov na zaklade ich publikovania a poctu citácií.
Tak napriklad h-index Stephen Hawkinga je 75, prof. Vladimír Krčméry má 46, virolog Boris Klempa 39.
A prekvapivo - Igor Bukovský ma index 1.

Toto porovnanie má takú malú skoro "nepodstatnú" chybičku. Igor Bukovský nie je vedecký pracovník.
To je ako keď sa budeme porovnávať v cyklistike so Saganom.
07.10.2020 - 10:46:15
01
iron.hide napísal:
matovic uz pise:
877 pri 8679 testoch
"...Osobne očakávam, že poctivé dodržiavanie ochranných opatrení z minulého týždňa by sa malo prejaviť už niekedy v priebehu víkendu."
--
a rano tam dal fotku redkoviek co mal na ranajky


Redkovky mu poradil Bukovsky proti Covid19, takze je to k veci 😂
07.10.2020 - 10:58:16
00
Teraz vam mozem ukazat pekne ako nam Mikas klame:
„Ešte vieme dohľadať ľudí, aj keď v regiónoch Bratislavy a Oravy s dvoj- až trojdňovým časovým oneskorením,“ povedal Mikas na konferencii Sme Healthcare Summit 2020. (dnesne SME).
V rodine mame pripad, ked bol clovek u doktora, ktory bol pozitivny. Ked sme sa to dozvedeli v mediach, tak sme to riesili a na 5 den bol ten clovek na teste - za vlastne. Nastastie negativny.
Na 8 den mu volala hygiena a ponukla test. Cize v pripade, kde to mohlo trvat doktorovi 15 minut poskytnut zoznam pacientov ktori boli u neho na vysetreni to hygiene trvalo 8(!) dni. Toto cele bolo minuly tyzden a clovek mohol behat nakazeny 8 dni po svete.
EDIT: a toto nie je vymysleny pripad (kamarat mojho kamarata) ale nieco co viem dolozit sam a sam som to riesil.
07.10.2020 - 13:33:43
02
postreh z praxe c.1: z poslednych 10 pozitivnych (PCR) malo 10 negativne rychlotesty 🤷‍♂️ cakal som aspon 50% uspesnost 😂

postreh z praxe c.2: ak pridete s tazkostami v piatok vecer a ostanete v nemocnici, tak vam odber spravia az v pondelok a vysledok pride so stastim v utorok... labaky maju na SK cez viked a v noci frei, snad na to koronka mysli 😂
07.10.2020 - 13:42:54
01
Tu je pekne vidno rozdiel voci CR. Tam robia labaky aj cez vikend. Viem to, testovali nasich monterov z firmy.
07.10.2020 - 13:53:25
00
https://tivi.cas.sk/video/2526319/
Najnovsie vyjadrenie prof.Krcmeryho
07.10.2020 - 17:32:51
00
will Ten stat nefungoval pred koronou, tak nechapem preco by mal teraz. Ze ide o ludske zivoty? Ako formulka na tlacovky dobre...Oni sa hraju len s cislami a tabulkami. Ako kazdy manager. A to je ta tragedia, ze su to v podstate manageri. Vsetkych vidia len ako jednotky a nuly. Keby boli naozaj ludia s emaptiou, uz davno by boli v terene a nie sa stale pretrcat v telke, alebo dokonca doma na HO. Keby bol premier co k comu, osobne by chodil po nemocniciach a ukazal ze je kompetentny riadit tento stat. Takze bud to nie je take zle ako to vyzera, alebo sa ziadna chyba v Matrixe opat nekona. Ake prekvapenie...
07.10.2020 - 17:49:46
02
Trochu na zamyslenie:
"Neustále děláme chyby jen proto, že o věcech rozhodují ti špatní lidé. Poukazuje na to Harvard Business Review s tím, že tomuto tématu se již před více než 2 000 lety věnoval Aristoteles, který hovořil o třech základních typech znalostí a vědomostí. A problém podle něj vznikal třeba ve chvíli, kdy někdo chtěl zkoumat pohyb hvězd na obloze, ale jeho odbornost nebyla vědeckého typu."
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4511617/hbr-aristoteles-a-pandemie.html
07.10.2020 - 18:04:30
00
Prestaňte už konečne zo všetkého obviňovať stať , Matelka , mnohonôžky voľne sa pohybujúce v prírode ! Za všetko si môžu občania tohto štátu sami . Konktretne vypichnem oravských dementorov svadbujucich sa v hromadných orgiach aj za hranicami našeho štátu , nenosenie rúšok atd. Ja sa nad tým len trpko pousmejem a skončím konštatovaním , že som to hovoril ...

🔓 pre Vás . Nie pre péreža 😂 ...
https://dennikn.sk/2076186/najviac-zamorena-orava-hygienici-uz-nestihaju-ludia-na-to-kaslu-velke-svadby-a-oslavy-pokracuju/?cst=3f8e1e6c64be1da1554ed345d1438308b606b159
07.10.2020 - 18:55:55
08
fradog ver mi ze je to zle, 3 spoluhraci zacinaju mat dost tazky priebeh- zdravi chlapi vsetko byvaly vrcholovy sportovci. Ramon1 ma teraz znovu ukamenuje aky sme nezodpovedny ***ti, snazime sa aspon cim skor uzatvorit zimak, zatial ziadna odozva od majitela. som posledny bez akychkolvek symptomov, neverim na nahody ze som negativny,comu ale od 27 9 neverim.... tak to vyzera ze budem pozitivny bez symptomov,
07.10.2020 - 19:14:31
00
keyboard_arrow_up