No ved toto, ked vieme ako to postupovalo v Cine, preco nepreskocime rovno o tri kroky dalej, ale si ich musime odkracat?
09.03.2020 - 01:25:00
00
No ved prave... ale hlavne vsak tym oficialnym cinskym cislam neveria ani samotni cinania. Predsa len velke megalopole s poctom obyvatelov 20+milionov nebude zatvarat strana a vlada len tak z pleziru. Sami cinania vedia ( teda myslim bezne obyvatelstvo ) ze tie tvrde opatrenia a karanteny im zachranili krky ( alebo teda aspon im rodicom a "slabsim jedincom" ), ale sami sa boja co sa stane ked ich opat vsetkych nazenu do prace...a ten cas sa blizi, nemozu vecne sediet doma a pozerat iba do internetu. My v Europe sme mali vyznamny naskok v tom ze sme mali aspon nejake data z Ciny ale zjavne nikto to tu nebral vazne...este aj letecke spojenia museli zacat rusit najskor cinske aerolinky aby tym europskym par dni/tyzdnov na to doslo ze by bolo asi dobre aby tie priame linky zacali skratat aj ony...
09.03.2020 - 01:39:18
00
ja si myslim, ze tie opatrenia su stale malo.
ci uz v Tal, alebo aj u nas.
v cechach ich uz stuplo na 32. a teraz bude umoznene cechom sa vratit z Tal. domov.
maju zostat v domacej karantene 14 dni. ale co po ceste? nenakazia dalsich?
a ked pridu, kto im nakupi? alebo zase roznesu v cechach? a dalsim moznym nakazenym zase narasta dalsia doba 14 dni, atd.

ja som doma na PN uz viac ako mesiac. a vychadzky som absolvoval asi 3.

to je fakt taky problem skusit zastavit zivot na cely mesiac v celej europe? sak tolko clovek vydrzi aj bez jedla.
len aby fungovali zlozky ako armada, policia, zdravotnictvo, hasici, energetika a ostatny natvrdo doma, bez moznosti vychadzat von, inak zastrelit.

ked sa neuvedomime a nespravia sa taketo razantne opatrenia, tak sa to tu rozsiri uplne vsade a zmutuje a amen nam vsetkym.
09.03.2020 - 02:20:37
00
ako ťa tak čítam, tak ***** guľku do hlavy tebe, minimálne pol hodiny by hľadala mozog...
matt čínske/ázijské čísla sú na Európu neprenosné - nemáme tu mnohomiliónové precpaté mestá
navyše prvotné čísla boli asi 10x alarmistickejšie ako teraz reálne vyzerajú (čo je normálne, pretože každé nové ochorenie zachytíš až na dostatočnom počte vážnych prípadov, zatiaľ čo teraz sa ako "chorí" vedú aj séropozitívni bez príznakov atď. - napr. počiatočná smrtnosť bola okolo 30 %, k dnešnému dňu to vychádza na asi 5 % a realita bude ešte nižšie - sranda je, že "verejnosť" upodozrieva Čínu z "úpravy" dát, ale všade inde na svete, snáď s výnimkou ITA, sú lepšie - zaujímavý outlier je napr. Nemecko, kde je zhruba 1000 aktívnych prípadov, ale len 9 vedených ako vážne a dodnes 0 smrtiek - a podobne sa vyvíjajú SWE, BE, AUT, NO, HK a kopa ďalších krajín)
v prípade ITA ide zrejme o kultúrnu podmienenosť - zatiaľ čo my severania máme väčšinu ľudstva v paži a za celý deň sa vybavujem face to face tak asi s 5 ľuďmi, italiáneri sa radi grupujú a bliakajú na seba emocionálne výlevy z párcentimetrovej vzdialenosti :D (zas a znova - obdivujem schopnosť 3 Talianov kompletne zablokovať križovatku kombnáciou správneho rozostavenia a širokorozchodného rozhadzovania rukami pri pouličnom dialógu :D)
09.03.2020 - 06:06:05
06
Takze dnes moje deti dostali voľno v škole ... A spomenutý región Moldava z ktorého nosím ja takmer všetkých pacientov do nemocnice v Šaci, ma pacienta s pozitívnou epidemiologickou anamnézou na UPV ... dobre to začína . Viete všetky tie čísla a ukazovatele pre vedeckých pracovníkov sú iba čísla a štatisticky “ zaujímavé “ údaje . Pre mna sú to pacienti , ľudia a ich osudy . Keď raz si blízko smrti s umierajúcim , a nie si úplný decerebrator , zmeníš pohľad aj na tu jednu štatisticky nevýznamnú veličinu . Áno ľudstvo prežije , no ľudia budú zomierať ... V stredu mám službu na záchranke , dovtedy budú výsledky od spomenutého pacienta , jeho syna aj kontaktov . Ako som písal , ľudia podceňujú rizika , disimuluju a podceňujú . ... snáď sa nepotvrdí nákaza u seniora a za zhoršením jeho zdravia bude len “ trauma “ .
09.03.2020 - 07:22:41
010
tulenik: ze ty za den stretnes 5 ludi ma byt nejake meradlo zivota na Slovensku ? Si zasity niekde v diere a realita ta minula :)
09.03.2020 - 07:27:10
01
Tu je vystihnuty ten problem

Prílohy:

received_1125564587797797.jpeg
received_1125564587797797.jpeg 132.62 KiB thumb_up0thumb_down

09.03.2020 - 07:33:25
05
horný obr. by som nahradil precpanými ulicami, dopravou, pracoviskami, ... - preto majú číselká somewhat podobné
to len kvôli ozajstnej objektivite
09.03.2020 - 07:55:41
00
toto je asi pripad, co spominal Ramon1
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22353107/v-saci-lezi-pacient-podozrivy-na-koronavirus-jeho-vnuk-bol-v-benatkach-s-nakazenym.html?ref=trz

ale nechapem, bol som v Benatkach s typkom, co je pozivitvny, moj dedo sa dolame a ma problemy a aj tak budem tajit, ze som niekde bol? akoze, uz fakt nechapem niektorych ludi...
09.03.2020 - 08:39:52
00
Ked sa rube les lietaju triesky a bohuzial inflacna bublina je na prasknutie a potrebuje upustit. Je nutne aby zmizlo kopec "penazi" z obehu, vsetky tie derivaty derivatov a co ja viem co este. Koronavirus je idealny prostriedok ako zabranit aby sa system nezosypal uplne. Ked sa nieco polozi, tak sa to zvali na boj proti pandemii. Je hrozne takto permyslat, ale keby boli ludia zodpovednejsi, odniesla by to ekonomika ale obeti by tolko nebolo.
09.03.2020 - 08:47:56
00
tiez zaujimave citanie - ale vraj sme pripraveny a ohnisko nakazy je pod kontrolou
https://domov.sme.sk/c/22352933/boli-v-taliansku-a-maju-priznaky-aj-tak-ich-nevysetrili-na-koronavirus.html
09.03.2020 - 08:51:39
00
matt napísal:
Btw, niekde v Cine sa uz v podstate nerobi 8 tyzdnov, niekde je ta vyroba strasne obmedzena a idu tak na 20-30% kapacity tej ktorej tovarne.

Bez elektroniky aj bicyklov vydrzime. Veselo bude pri nedostatku/zakaze exportu medicinskych veci, V mediach sa riesi zavislost od Ciny (Europa na tom nebude o moc inak ako USA).
https://www.nbcnews.com/health/health-care/u-s-officials-worried-about-chinese-control-american-drug-supply-n1052376


Naposledy upravil Palo TT dňa 09.03.2020 - 09:06:42, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2020 - 09:04:38
01
tu kde je logika? zavrú 50 stredných škôl,ale základne nie :^)
https://dennikn.sk/1789402/v-bratislavskom-kraji-zavru-pre-hrozbu-koronavirusu-viac-ako-50-strednych-skol-plus-zoznam/?ref=mpm
09.03.2020 - 09:04:38
02
už som to tu písal, zavrieť stredné je jednoduchšie lebo môžu ostať samé doma
09.03.2020 - 09:06:22
00
"retardovi, ktory instruoval hovorkynu ministerstva, aby informovala ohladom teploty iba nad 38 ako priznaku by mali okamzite zobrat diplom a poslat ho umyvat hajzle na infekcne. nech je rad ze nezije v cine, odstrelili by ho ako psa. u nas taky chuy este dostane odmeny.
novinari by si mali overit informacie aj z relevantnych zdrojov, nie od tejto bandy neschopnych ignorantov.
v cine podla jednej z mala zatial dostupnych studii malo 80% hospitalizovanych pri hospitalizacii teplotu nizsiu ako 38"

+100 bodov
:y:
niektori abs retardaci v tom nasom zdravotnictve
vacsina chorych nemala skoro ziadne teploty ani nalezy na RTG/CT
axilarna teplota vacsiny bola presne opominanych 37,5C,ktore nasi popreli,ze ked nemas nad 38C, tak COVID nemas :tmi: :tmi: :tmi:
09.03.2020 - 09:14:00
02
keyboard_arrow_up