Že ešte na štvoréčkoveho Stanka reagujete ... Covid je super na demaskovanie intelektov , ani politika tak nedemaskovala povahové črty jednotlivých ľudí tu na fóre .
16.12.2020 - 08:27:17
06
FDA releases data on Moderna’s COVID vaccine: It looks good
https://arstechnica.com/science/2020/12/fda-releases-data-on-modernas-covid-vaccine-it-looks-good/

Aj keď sa nás to asi až tak netýka (Moderna sa zameriava hlavne na USA), sú tam spomenuté viaceré veci, ktoré sa týkajú vakcín všeobecne.
16.12.2020 - 08:28:53
00
Nie , Moderna aj Pfizer idu do EU . Moderna vďaka prijatelnejsiemu “chladovemu reťazcu “ bude vraj tiež k dispozícii .
16.12.2020 - 08:36:30
00
Pre znazornenie situacie uplne staci titulka, aj tak je to zamknute:
"Ani koaliční poslanci nevedia, či budú môcť vycestovať. Viacerí z Bratislavy ujdú cez víkend"

Vidno ze Igor je tajnostkar a fakt o nicom nevedia, podla clanku vyssie ma byt lock uz od 17.12.
16.12.2020 - 08:46:58
00
kolegovia si robili srandu, keďže my sa môžeme pohybovať po slovensku s negatívnym testom, že môžeme ísť aj s rodinami aku tí sa zakryjú dekami keby nás náhodou niekto zastavil
16.12.2020 - 09:08:16
00
tak stastnu cestu vsetkym a vesely novy lock :D
16.12.2020 - 09:21:34
01
mne je aj trocha lúto toho Matoviča, jasne ze spravil dost vela chýb ale to ,že máme lockdown je zásluha každého z nás. Ja by som to ešte nezatváral ale počkal nech sa ten vírus tak rozšíri aby každy den chodili v správach obrázky z preplnených nemocníc. Bohužial inak to nejde aby ludia pochopili. Sám človek si neprizná chybu tak to hodí na iného len nie na seba.. Napr lyžiarske strediska sa ohánaju s tým,že je to bezpečné a pri lyžovaní sa nedá nakazit. Lenže samotné lyžovanie prináša statie v rádach na lanovky, na čaj , tankovanie auta na benzínke, pobyt v hotely a najviac asi v tom ,že ked iní vidia ,že lyžovať sa môže tak si tiež robia čo chcú a vytvárajú chaos. Na druhej strane nieje to len Slovensko podobne to je vo všetkých krajinách takže hovoriť, že Slovaci to nezvládli neprináleží. Nezvladli resp nezvládame to my homo sapiens pretože nedokážeme sa vzdať naších potrieb a obmedzit sa. Najlepší príklad je náš sused čo sa rozčuluje nad tým ako sa rúbu lesy. Ale sám dal zrúbat strom u nás vo dvore lebo mu vadilo,že je z neho vela lístia a ked sa pod ním parkuje má sem tam osrate auto. Taktiež vymenil po 3 rokoch sedaciu súravu lebo sa mu nepáčila. Takže ano bojujeme za správnu vec ale ak príde na nás aby sme sa mali obmedziť tak zrazu to nejde. stačí sa opytat aj samich seba ,že či by ste dokázali obmedzit bike ak by bol zákaz vychádzania alebo už by sa Vám to nepáčilo....
16.12.2020 - 09:31:19
05
a preco by sme mali obmedzovat bajk preboha?
-vyzera ze pohyb v prirode v okrese bude nadalej dovoleny, tak ako pri predchadzajucich lockdownoch. To sa ti nepaci? zakazal by si nam to?
-som tam sam, vacsinou nikde nikto (kedze je uz zima)
-som stale doma na homeoffice, okrem obchodu uz skoro nikam nechodim, bajk je moj jediny pohyb
16.12.2020 - 09:50:15
07
Joe70 napísal:
To aký alternatívny matematik počítal??? Podľa uvedeného zdroja, CDC, v USA zomrie ročne okolo 2,800,000 ľudí.
Na srdce 655 tis, rakovinu 600 tis, na covid za 8 mesiacov zatiaľ cca. 300 tis. Tak ako sa dopočítali k 0.013%? To mi nejako nevychádza.
https://www.cdc.gov/nchs/fastats/deaths.htm
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

No skus prepočítať na vzorke ľudí ako je tam písané. Je tam cdc, zdroj od lekára, tak neoverujem. Ale košický Gargamel môže overiť.
16.12.2020 - 09:56:39
00
no prosim, nakoniec to zase bude taky smiesny lockdown-nelockdown, to ako keby ani ziaden nebol. Asi sa boja nepokojov alebo co, ja uz neviem :facepalm:

Sulík zároveň potvrdil, že platiť bude zákaz vychádzania s približne pätnástimi výnimkami, medzi nimi majú byť aj takzvané bubliny. "Cestovanie medzi okresmi by malo byť v poriadku," dodal s tým, že definitívnu podobu by sa verejnosť mala dozvedieť o dve až tri hodiny.
16.12.2020 - 09:58:54
00
to som hovoril na margo toho aby si sa vcítil do kože ľudí čo museli mat zatvorené reštaurácie, prišli o prácu, nemôžu vystupovať ako umelci. Všetci prišli o to čo majú radí. Čo by si spravil na ich mieste ak vidíš ako sa chová vláda a ostatní ľudia. Je nám tak resp bolo nám tak dobre,že sa nedokážeme uskromnit ani v takej situácii prenesene povedaníé ako neíst na bicykel...

iron.hide napísal:
a preco by sme mali obmedzovat bajk preboha?
-vyzera ze pohyb v prirode v okrese bude nadalej dovoleny, tak ako pri predchadzajucich lockdownoch. To sa ti nepaci? zakazal by si nam to?
-som tam sam, vacsinou nikde nikto (kedze je uz zima)
-som stale doma na homeoffice, okrem obchodu uz skoro nikam nechodim, bajk je moj jediny pohyb
16.12.2020 - 10:10:08
01
Satanwagen napísal:
No skus prepočítať na vzorke ľudí ako je tam písané. Je tam cdc, zdroj od lekára, tak neoverujem. Ale košický Gargamel môže overiť.

Ten graf pravdepodobne niekto nakreslil na zaklade udajov z liku v obrazku. Ako k danym cislam prisiel neviem. A co vlatne ten graf hovori?
Ze ak si zomrel v USA, tak aka je sanca, ze si zomrel prave na jednu z tych uvedenych pricin?
Alebo hovori, ze ak ta postihne nieco z uvedenych pricin, tak aka je percentualna sanca ze aj zomries? Alebo co?
A preco je len pri Covid ze do 50 rokov? Ostatne priciny sa pocitaju zo vsetkych ludi v USA a Covid iba do 50?
Bez blizsieho kontextu ten graf teda nehovori vobec nic. Staci si vycucat z prsta nejaku kravinu, hodit do grafu, zdielat v Badatelovi a hned to ma 20k prezdielani ako dokaz globalneho sprisahania :)
16.12.2020 - 10:12:17
05
double, ale veď iron sa obmedzuje, okrem prírody kde je sám chodí len do obchodu aby neumrel hladom ... len nezačni vukovatieť, jeden stačí
16.12.2020 - 10:14:17
03
hovorím všeobecne nie konkrétne neho. Velký počet ludí sa jednoducho nechce nijak obmedzovať a dokonca ani neverí ,že nejaký virus je .Preto je situácia aká je. U nás v robote nikto rúšku nenosí v marci nielen že sme mali rúška ale vela ludí ostalo aj na home office. situácia je diamtrálne odlišná napriek tomu,že situácia v nemocniciach je vážna. ja len dúfam,že sa nájde 60% populácie čo sa dá očkovať aby sa dalo normálne žiť.
16.12.2020 - 10:31:22
00
double napísal:
ja len dúfam,že sa nájde 60% populácie čo sa dá očkovať aby sa dalo normálne žiť.

Toto mam(e) ako chapat? Ze ty nepojdes? Lebo ak nie, tak vsetky tvoje nareky tu su pekne pokrytecke (aj vyter nosa si bojkotoval).
16.12.2020 - 10:39:48
00
keyboard_arrow_up