OK, nechaj tak, mas svoju pravdu. Sorry ze som mal potrebu reagovat. Vzdy si hovorim, ze pravo sudit (a odsudzovat) ta maju iba ludia odtialto, co ta poznaju nazivo, ja nie. Obcas sa pozabudenem, ale budem si na to davat zase vacsi pokoj.

(pribudol medzitym novy post, reagujem na Scarinka, nie Ramona)
09.12.2020 - 21:55:58
00
Ja tam nechodim uz dlho, ani priatelka tam nechodi aby sme ich chranili. Len nakupy obcas donesieme. Oni su dochodci a nikam nechodia, max von so psom. Priatelka to chytila od nich, cez dve ruska a aj ked mala rukavice. A kto vie ci som to uz nemal aj ja a ani o tom neviem 🙂
Fokel, tiez si to vravim a obcas mi neda a napisem. Napriek tomu vela stastia a pevne nervy.
Btw nikto odtialto ma asi nepozna natolko aby ma mohol sudit. Zas tak dobre sa tu nepozname 🙂
09.12.2020 - 22:00:47
00
Ak je to rizikove pre cievy, to sa mam na co tesit 😟
09.12.2020 - 22:17:47
00
scarinko napísal:
Uz som povedal ze ja sa tu s nikym hadat nebudem ani s tebou Roman. Kludne si toho psychopata obhajuj az do momentu kedy napluje do tvare aj tebe. Mne su lyze uplne ukradnute. Priatelka to mala teraz dva tyzdne dozadu, dva dni teplota inak nic. Jej rodicia obaja 60+ mali a len teplota a unava, tatko je diabetik, chory na srdce a vysoky tlak a 140kg a par dni v posteli a je vybaveny, RTG pluc ciste, uz veselo pobehuje po vonku. Praci česť.



Este si nemôžem odpustiť ... a proti čomu vlastne bojuješ ? Na lyže ani bežky nechodíš , do prace pravdepodobne chodíš alebo ju vykonávaš bez zmeny platu bez obmedzení , všetky obchody máš pootvarane , bikovat bez negatívneho testu a karanteny môžeš po Slovensku kde sa ti zachce a s kým chceš ... že nemôžeš preniesť riť cez hranice do Rakúska ma tuna kazdy jedinec hlboko v péčku . Mne podľa uvedených skutočnosti vychádza , že si frustrovaný , že si nenamastiš bachor cez obedňajšiu prestávku v reštike v teplúčku a pekne bez “ nahubku “ . Dokonca aj na kávičku môžeš vonku do pohárika dostať a popíjať sledujúc Korzo . Uvedom si že spoločnosť nie je o pohodičke jednotlivca , ale o prijateľnosti pre väčšinu . A súčasný stav nie je stav , ktorý by vedel jedinec zvládnuť bez prispenia spoločnosti ako celku .
09.12.2020 - 22:32:46
00
Sam dobre vies ze LC restiky u nas este nie su rozsirene cize si netrafil 🙂
09.12.2020 - 22:37:02
00
Ináč , na odľahčenie ... aj ja momentalne “ zhrešujem “ . Dám si sem tam zemiacik , rizoto aj mliečnu čokoládu . A hovno 💩 sa stalo . Teda pribral som 5 kilo, ale mám lepšiu náladu.
09.12.2020 - 22:41:01
12
lto napísal:
Niekde som cital nazor, ze to chyta tych, co maju pokazene cievy ....


...Lebo uz urcite sa chysta niekde dalsia .. napr. v Indii nahle zacali zomierat nejaki ludia na nieco uplne nezname, co vyzera ako dalsia hemoralgicka horucka.

Zaujalo ma inak neddavno, co davali kde je toho vela, ze Velky Krtis. Kks, tam nic nie je .. ale je to velmi chodny kraj, tak podobne ako Orava, asi behaju hore dole za robotou a nachytali to. Ci velke fabriky, ktore sa nezatvaraju, alebo cez hranice .. netusim. Nie restauracie su problem .. ale velke fabriky nezavru. A niektore ani zavriet nemozno, ako chemicka, alebo jadrova. Teda .. mozu sa zavriet , ale :D

A politiku nerieste .. lebo sa len pobijete zas :) .. k nicomu to nevedie.


Ale Ľubo, siris opäť poplašné správy ... aká ebola ? Pravdepodobne otrava a zomrel jeden čilovék . Jeden , jeden , jeden 😂

https://www.cas.sk/clanok/1061901/v-indii-sa-siri-zahadne-ochorenie-dolezite-zistenia-lekarov-maju-aj-dobre-spravy/
09.12.2020 - 23:33:41
00
sak prave, ze Matovič nezakázal skoro nic a za par dni tu bude znovu vyplakavat ako sme si to domrvili.
to ze tebe zahranicie nechyba, neznamena, ze koli nepristupnym testom su odlucene cele rodiny, ktore sa nemozu uz hodnu chvilu stretnut a ani sa tak skoro nestretnu (a hlavne teraz cez sviatky), ale hlavne ze kostoly, firmy, autobusy, vlaky, neviem ci prvy stupen skol a pod mozu byt pootvarane.
ad firmy s 500 ludmi - kolko je takych? a kolko je byvalych arealov, kde robi dokopy x-tisic ludi ale v y-firmach? a tych sa testovanie nedotkne.

spravime z putik chramy, zavesime nejaky krizik a hor sa dat par otcenasov a moze byt pootvarane.
10.12.2020 - 00:04:50
02
Kde sú nedostupné testy? V niekoho predstavách?

scarinko napísal:
Ja tam nechodim uz dlho, ani priatelka tam nechodi aby sme ich chranili. Len nakupy obcas donesieme. Oni su dochodci a nikam nechodia, max von so psom. Priatelka to chytila od nich, cez dve ruska a aj ked mala rukavice.

tak si už vyber, čo veta to popretie predošlej.
10.12.2020 - 00:59:15
00
poznas vsetky pravidla pre cestovanie? a skusil si?
tak napriklad:
z cervenej krajiny (aj ČR) vstupujes s PCR testom, ktory ti v CZ ako zahranicnemu obcanovi nikdo nespravi len tak na pockanie (sestra skusala zistovat este niekedy v oktobri a 3 laboratoria jej dali terminy asi za 1,5 mesiaca) a plati len 72hod, takze ked ti ho spravia v pondelok, na vikend ti je nanic.
10.12.2020 - 01:12:02
00
scarinko napísal:
Uz som povedal ze ja sa tu s nikym hadat nebudem ani s tebou Roman. Kludne si toho psychopata obhajuj az do momentu kedy napluje do tvare aj tebe. Mne su lyze uplne ukradnute. Priatelka to mala teraz dva tyzdne dozadu, dva dni teplota inak nic. Jej rodicia obaja 60+ mali a len teplota a unava, tatko je diabetik, chory na srdce a vysoky tlak a 140kg a par dni v posteli a je vybaveny, RTG pluc ciste, uz veselo pobehuje po vonku. Praci česť.


Máte šťastie + ste pre to aby nikto z vás neumrel aj niečo urobili. Nevytiahli ste si už pri narodení čierneho petra /genetika, imunita, .../ + aj ste mali vhodnejšie podmienky po narodení - kojení a dostatočne dlho, ... na rozdiel od jedného z tisíc, ... nakazených.
Prirodzený výber. Niektorí prežijú, niektorí nie.
10.12.2020 - 06:19:26
00
ftu2 napísal:
poznas vsetky pravidla pre cestovanie? a skusil si?
tak napriklad:
z cervenej krajiny (aj ČR) vstupujes s PCR testom, ktory ti v CZ ako zahranicnemu obcanovi nikdo nespravi len tak na pockanie (sestra skusala zistovat este niekedy v oktobri a 3 laboratoria jej dali terminy asi za 1,5 mesiaca) a plati len 72hod, takze ked ti ho spravia v pondelok, na vikend ti je nanic.

Cely oktober a november sme mali monterov v CR, pretestovanie som vzdy objednaval osobne a je to uplne bezproblemove. Treba si len najst na oficialnej stranke venovanej covidu v CR mapku nemocnic, kde si vyberies najblizsiu pre samoplatcov /nie je to kazda nemocnica, laboratorium/. Su tam priamo odkazy na konkretnu nemocnicu, kde su pokyny ako sa objednat. V zasade su 2 varianty: kompletny elektronicky objednavkovy system na konkretny datum a cas, resp. cez mail, kde sa uvedu udaje o samoplatcovi. Treba to planovat s predstihom, aby si si mohol zvolit termin a cas testovania. Vysledky pisu oficialne do 48 hod., ale zakazdym boli vysledky uz v rovnaky den vecer, resp. na druhy den. Inak niektore odberne miesta su otvorene aj cez vikend.
Ceska stranka venovana covidu je co sa tyka prehladnosti a obsahu na mile daleko voci tej nasej...
To ze sestra podcenila planovanie je jej chyba. Pravidla su dane a trebalo sa na ne pripravit ;-)
10.12.2020 - 07:39:58
02
mozno pravidla pre robotnikav vracajucich sa z pracovnych povinnosti vyslanych firmou su ine ako samoplatca, ktory chce dobehnut na slovensko nie z pracovnych povinnosti. nevymyslel som si. v 3 nemocniciach jej ako slovenke dali terminy za 1,5 mesiaca, s vysvetlenim, ze maju malo kapacit pre svojich obcanov. a planovat 1,5 mesiaca dopredu ked nevie aky bude stav v 2 zamestnaniach je myslim na dve veci. test aj by mala, ale ked vypadnu zamestnavatelovi ludia a neuvolni ju?
v predchadzajucej vlne bolo umoznene ist na 1 den, teraz len pendlerom, sportovcom, umelcom... ale obycajny robotnik je menej?
10.12.2020 - 07:53:05
00
Takze tu som Vám otvoril posledné usmernenie “ čo a ako “ ...

🔓 : https://dennikn.sk/2180670/bude-polnocna-mozem-ist-na-silvestra-na-chatu-moze-prist-na-sviatky-rodina-z-ceska-otazky-a-odpovede/?cst=071dcc4d3f8c878a41d6a4831d8dd38220f3b9f9
10.12.2020 - 08:45:46
13
ftu2 napísal:
mozno pravidla pre robotnikav vracajucich sa z pracovnych povinnosti vyslanych firmou su ine ako samoplatca, ktory chce dobehnut na slovensko nie z pracovnych povinnosti. nevymyslel som si. v 3 nemocniciach jej ako slovenke dali terminy za 1,5 mesiaca, s vysvetlenim, ze maju malo kapacit pre svojich obcanov. a planovat 1,5 mesiaca dopredu ked nevie aky bude stav v 2 zamestnaniach je myslim na dve veci. test aj by mala, ale ked vypadnu zamestnavatelovi ludia a neuvolni ju?
v predchadzajucej vlne bolo umoznene ist na 1 den, teraz len pendlerom, sportovcom, umelcom... ale obycajny robotnik je menej?


Samoplatca, je samoplatca a v CR sa nerozlisuje ci si monter, navsteva a pod. Nikto to v CR nezistuje.
Praveze pre vyslanych pracovnikov z firmy je to este komplikovanejsie, pretoze sa musis ako firma nahlasit na krajsku hygienicku stanicu a vyplnat dotaznik /mena, cinnosti, terminy.../
Samoplatca si plati sam a su vyhradene nemocnice, kde su im umoznene odbery. Nie je to ale kazda nemocnica.
Objednaval som velakrat, standardne cca. tyzden vopred, niekedy aj par dni vopred.
Zavisi aj od lokality, ale chce to len trochu casu a pozistovat si okolite odberne miesta a dostupne terminy. Vsetko sa da, ked sa chce.
10.12.2020 - 09:01:00
01
keyboard_arrow_up