Stretol troch mŕtvych, vymyslel covidautomat a inak lieky stále asi neberie. Takže nič nové
09.12.2020 - 20:14:58
01
stanlee napísal:
nejaký článok, zhrnutie, čo zas naplakal by nebol?

To ale platí len dnes, zajtra to už platiť nemusi, alebo možno aj hej, uvidíme keď ráno vstane.
Mne je len ľúto Riša, som zvedavý dokedy to vydrží.
09.12.2020 - 20:23:15
06
No co, aspon je jasne ze vsetko je to kvoli prezidentke a sulikovi. On nam chcel dobre ale vsetci okolo mu podrazaju nohy :P
09.12.2020 - 20:38:49
03
scarinko napísal:
On je chory, normalne regulerne chory psychicky. Chory clovek predsa nemoze robit ustavneho cinitela.


Tak ako by taku korona krízu manažéroval taký Marián ... alebo taký anglicky Stanko s mnohými eeeeee na konci . Poprípade ešte taký SlavoS , čo tu dáva len polonahé kundY v príslušnej téme na to určenej . Všetci , cely svet sa učí a verte či nie , sú krajiny ktoré sú na tom po každej stránke horšie ako ta naša . Nechali všetky strediska na lyžovačky otvorene za podmienok testovaných návštevníkov . Reštiky si to domrdali same . Tlačili na pílu , až sa zuby ohli ... a oni môžu len o5 “ okienkovať “ . Dokonca aj kkciny nepotrebné podstromčekove / nemyslim darčeky našim deťom / si môžte kúpiť až do Vianoc bez obmedzení . Cestovať môžete kamchcete , akochcete , voľne športovať čo Vám fyzička a žena dovolí . Testy máte zadarmo ... a ešte máte tu pi*čipravo pindať ? Veď kde sa pozriem je slobodný život . Jedine a hlavne na týchto hejterskych egoistických geňakov mi vadí , že hlavne oni šíria Covid a odsieraju si to naše deti . To , že som sa takmer rok poriadne nestretol s mojimi rodičmi , priateľmi a známymi mne osobne vadí až druhorado. Riziko nákazy v konkrétne mojom prípade a povolaní je už druhoradé . Človek si už na to zvykol a viac menej s tým počítam . A taktiež počítam dni , kedy mi vakcínu vpichnu do tela . Áno mám obavy ako kazdy racionálne zmýšľajúci tvor , no chcem už nejako ten “ gordický uzol “ rozseknúť . A nemienim len čakať ako bujak na porážku .
09.12.2020 - 20:53:27
011
Zatvorene fabriky nemozu byt, lebo okrem poskodenia ekonomiky by to sice pomohlo, ale po otvoreni by prisla dalsia vlna.
Preto sa podla mojho nazoru rozhodli opatrne premorovat, aby to nemocnice zvladali, dokial sa nenakazi vacsina obyvatelov aj ked to zapricini nejake umrtia. Vedia ze to odbremeni dochodkovy system aj ked umru nevysetreni onkopacienti.

Za pozretie stoja ak tieto 2 videa

Cestazetmy o mobilnom testovani
https://youtu.be/zsz7hH_vLXw

prof.Flegr.
https://youtu.be/sBYdFIeXJis
09.12.2020 - 20:56:25
00
Uz som povedal ze ja sa tu s nikym hadat nebudem ani s tebou Roman. Kludne si toho psychopata obhajuj az do momentu kedy napluje do tvare aj tebe. Mne su lyze uplne ukradnute. Priatelka to mala teraz dva tyzdne dozadu, dva dni teplota inak nic. Jej rodicia obaja 60+ mali a len teplota a unava, tatko je diabetik, chory na srdce a vysoky tlak a 140kg a par dni v posteli a je vybaveny, RTG pluc ciste, uz veselo pobehuje po vonku. Praci česť.
09.12.2020 - 21:02:06
02
Niekde som cital nazor, ze to chyta tych, co maju pokazene cievy /neviem v akom sposobe/. Ze to nie je respiracne ochorenie /nie chripka, ako pisal tulenik/, ale cievne. Ja som k tomuto laickemu zaveru /Ramon sa urcite zasmeje rad/ dosiel tiez, ale zas informacii vela nie je, len tu a tam... Vysvetlovalo by to vselico, aj problemy u niektorych mladych, ci sportovcoch, aj tie pluca. Neviem, ci sa niekto niekde nad tym zamyslal, ale ako serizona studia, pretoze je ocividne, ze vacsine ludi to nevadi, acasto aj stari ludia su v pohode, aj 90rocni a niekedy to sunda mladeho na pohlad zdraveho. Aj sportovcov. Ale asi to bude zlozitejsie :) .. len je skoda, ze to seriozne neskumaju, lebo toto nebude o imunite potom, ale skryty problem, ktory by sa dal poriesit a potom hrr premorit sa a konecne na to zabudnut. Lebo uz urcite sa chysta niekde dalsia .. napr. v Indii nahle zacali zomierat nejaki ludia na nieco uplne nezname, co vyzera ako dalsia hemoralgicka horucka.

Zaujalo ma inak neddavno, co davali kde je toho vela, ze Velky Krtis. Kks, tam nic nie je .. ale je to velmi chodny kraj, tak podobne ako Orava, asi behaju hore dole za robotou a nachytali to. Ci velke fabriky, ktore sa nezatvaraju, alebo cez hranice .. netusim. Nie restauracie su problem .. ale velke fabriky nezavru. A niektore ani zavriet nemozno, ako chemicka, alebo jadrova. Teda .. mozu sa zavriet , ale :D

A politiku nerieste .. lebo sa len pobijete zas :) .. k nicomu to nevedie.
09.12.2020 - 21:12:10
02
na vleky v prirode len s testom, ale vstup do uzavreteho plneho kostola volny a vlaky zadarmo pre dochodcov nadalej ...
situacia je mimoriadne vazna, ale nakupne centra zatvarame az o 2 tyzdne ...
logika jak sviňa ...
09.12.2020 - 21:13:42
07
kostoly nezavreli? vo fabrikach len testovanie AG? :lol: hlavne ze odfajci tisice drobnych podnikatelov a zivnostnikov - lebo to je pliaga a zdroj nakazy.
v jednej sa to tutle - kto to dostane ostava doma, ostatok robi az kym nema priznaky, a mysliz ze uz aj v dalsej, a mozno aj dalsej, dalsia nam nema ako uhradit fakturu lebo 3/4 zamestnancov je v karantene vratene uctarok a asi to zatvoria cele. a to je len nase male mesto.
kazdy den desiatky autobusov naladuju tisice ludi do uzatvorenych skatul ale on zatvori terasy a na svah len s testom. gratulujem k vyhre nad covidom.
uz teraz tu mame dlhu radu na AG testy lebo su zadarmiko. ale to je vlatne jedno - dlhsia uz nebude lebo do sviatkov im dojdu.

a PS: Zornica a Eterna uz daaavno ruska nesije, momentalne vraj siju akesi vreckovky a pojdu prepustat lebo nemaju nove zakazky.
09.12.2020 - 21:23:55
07
lto napísal:
Niekde som cital nazor, ze to chyta tych, co maju pokazene cievy /neviem v akom sposobe/. Ze to nie je respiracne ochorenie /nie chripka, ako pisal tulenik/, ale cievne. Ja som k tomuto laickemu zaveru /Ramon sa urcite zasmeje rad/ dosiel tiez, ale zas informacii vela nie je, len tu a tam... Vysvetlovalo by to vselico, aj problemy u niektorych mladych, ci sportovcoch, aj tie pluca. Neviem, ci sa niekto niekde nad tym zamyslal, ale ako serizona studia, pretoze je ocividne, ze vacsine ludi to nevadi, acasto aj stari ludia su v pohode, aj 90rocni a niekedy to sunda mladeho na pohlad zdraveho. Aj sportovcov. Ale asi to bude zlozitejsie :) .. len je skoda, ze to seriozne neskumaju, lebo toto nebude o imunite potom, ale skryty problem, ktory by sa dal poriesit a potom hrr premorit sa a konecne na to zabudnut. Lebo uz urcite sa chysta niekde dalsia .. napr. v Indii nahle zacali zomierat nejaki ludia na nieco uplne nezname, co vyzera ako dalsia hemoralgicka horucka.

Zaujalo ma inak neddavno, co davali kde je toho vela, ze Velky Krtis. Kks, tam nic nie je .. ale je to velmi chodny kraj, tak podobne ako Orava, asi behaju hore dole za robotou a nachytali to. Ci velke fabriky, ktore sa nezatvaraju, alebo cez hranice .. netusim. Nie restauracie su problem .. ale velke fabriky nezavru. A niektore ani zavriet nemozno, ako chemicka, alebo jadrova. Teda .. mozu sa zavriet , ale :D

A politiku nerieste .. lebo sa len pobijete zas :) .. k nicomu to nevedie.


indícia: testovanie vo firmách nad 500 zamestnancov - ale výroba, hlavne v zahraničných fabrikách, musí bežať (mŕtvi nemŕtvi).
"Chamraď", ináč schopná sa samoživiť bude sedieť zamknutá doma bez možnosti obživy (pokiaľ nefachčí v takej fabrike), lebo si to pokazila. Čomu z toho nie je rozumieť?
09.12.2020 - 21:31:48
02
@scarinko to ze tvoju rodinu to hitlo takto ma byt dovod na vdacnost a pokoru, nie typicke sebastredne stazovanie sa :-( tvoj sposob rozmyslania sa v statistike nazyva "omyl (klam) kompozicie". Ludia si myslia, ze ak nieco plati pre troch ludi z ich okolia, musi to rovnako platit aj pre tri miliony ludi z ich okolia.
09.12.2020 - 21:36:23
012
To nesuvisi s tym co som pisal, moje hodnotenie nema nic s mojou rodinou, ale so spravanim daneho "cloveka"
09.12.2020 - 21:38:05
00
scarinko napísal:
Priatelka to mala teraz dva tyzdne dozadu, dva dni teplota inak nic. Jej rodicia obaja 60+ mali a len teplota a unava, tatko je diabetik, chory na srdce a vysoky tlak a 140kg a par dni v posteli a je vybaveny, RTG pluc ciste, uz veselo pobehuje po vonku. Praci česť.

Čiže, keď pár tvojich známych malo ľahký priebeh, tak je to logický dôkaz, že opatrenia sú (boli) prehnané? Alebo čo to vlastne všeobecne dokazuje? Vieš akou dávkou vírusu boli nakazení?
09.12.2020 - 21:40:17
00
Citaj vyssie. Davka v jednom pripade bola vysoka, AG test svietil takmer hned a zvlast u toho najrizikovejsieho. To vsetci tvrdili ze ked to on dostane tak konci. Najhorsie na tom je ze jedine miesto kde sa mohli nakazit je to plosne testovanie a presne to som vravel uz vtedy. Ale hajzel potreboval vydierat ludi tak niektori na to doplatili. Nastastie v tomto pripade sme to zvladli.
09.12.2020 - 21:44:51
00
Zornica už nemusí šiť . Respiratorov je všade plna prrdel . Zajtra idem pre 400ks za 87€ na poštu ... že je premiér na hlavičku psychiatrický pacient už vie aj dieťa v jasličkách . No nic to nemení na tom že treba niečo robiť . A postavička milfka prezidentka s tými svojimi esejami a pátosom môže tak manažovať Novorocny príhovor na STV1. A Marián , som rad že priateľka to prekonala bez vážnejších komplikácií . No ver mi , že tak isto ako tu o tom teraz vypisuješ , som ti mohol aj kondolovať . Mám osobne veľmi silný pocit , že my doma sme to mali pred 6 týždňami keď ešte deti chodili do školy . Pravdepodobne ako asymptomaticki nosiči nakazili starú tetu čo ich doučuje angličtinu . Aj jej dokopy okrem únavy nic iné nebolo , a to na pred 80-toku. U mna Tiež bez problémov až na moju extrémne zhoršenú atópiu . Som skoncil na Prednisone . Postupne znizujem ... a vzivote by som na základe týchto skúsenosti Covid nepodcenoval !!!

A že sa nakazili na testovaní ? Myslis vážne ? Pri tvojich názoroch by som skor povedal , že od teba .
09.12.2020 - 21:50:07
01
keyboard_arrow_up