Froome je top profi medzi profi. Tam sa hrá o sekundy a všetko musí byť vyladené a perfektné. Fixska behá a jazdí zhruba 8 rokov. Najazdí ročne niekoľko tisíc km. Predpokladajme že nezačala fajčiť a chlastať prvú ligu. Tep 120 v kľude asi nebude spôsobený ne-perfektnou ventiláciou. Schopnosť ísť do kopca 15 sekúnd na plno asi tiež nie. Možno ide o poúrazový stav, stres (neliečiteľná choroba v rodine - dlhodobo môže zvýšiť tlak a pulz) alebo negatívnu skúsenosť so stúpaním (infarkt cyklistu v stúpaní - spúšťa panický atak pred stúpaním - vtedy treba práve znížiť prístup kyslíka do mozgu).
Ale možno došlo k problémom po presťahovaní sa a stačí otočiť si posteľ o 90°.
29.07.2016 - 11:33:40
01
Ja nebehám :) pred včerom som síce zo zmrzliny bežala domov lebo som niesla aj otcovi a teda nech sa neroztopí, že pridám ale nedala som ani dve ulice ... raz sa mi podarilio rýchlim cupotom - akože behom dať 4 km na nejakom "fun" rune lebo sesternica nemala tretieho do štafety ale s cukríkom v ústach no a to ten silný mentol keď naberie na účinku to sa mi celkom v pohode dýcha, teda tak, že neumriem keď som skúsila raz obehnúť Kuchajdu :)
Fajčiť som práveže prestala takto pred rokom a úspešne zo dňa na deň, po Rychlebských stezkách som odložila krátke Marsky do šuplíka a dodnes sú tam.
Tep mi teraz v práci behá od 80 do 100 takže som sa asi dobre vyspala. Neliečených chorôb mám viac, nie pre nezáujem ale pre nedokázanie určiť "diagnózu".
Sťahovala som sa z BB do BA v 2000 a naspäť do BB v 2014 a tak teda ja to pripíšem tomu Panic attack :D a dáko sa rozpamätám na negatívnu skúsenosť so stúpaním :) díky
29.07.2016 - 13:13:38
01
Ja chcem ísť dnes poobede na dlhší výjazd do Rajeckých Teplíc a už teraz mám paniku pred kopcom v Rajci a to som ešte doma :tmi: :lol:
29.07.2016 - 13:18:19
00
Ja chcem ísť niekedy s tebou :)
29.07.2016 - 13:19:19
01
By nás našli odpadnuté v priekope pod kopcom :D
No neni to sranda, kto ide so mnou, má o zábavu postarané, pod kopcom a v kopci pospomínam všetkých svätých, popreklínam všetkých čo poznám a hore, keď naberiem dych mám zas úsmev na tvári :$ :lol:
29.07.2016 - 13:22:07
01
Skús si dať pred stúpaním čierny Halls cukrík (nie Anticol, ten má lepkavý stred a to je zabijak, halls je celý tvrdý a ani Goliu - ten má pelendrekový stred - napne ťa z toho). Ja ho "nosím" medzi zubami a lícom, mám ho tam odložený ako škrečok kukuricu v papuli a odtiaľ ten mentol pôsobí celkom blahodárne kým sa neroztopí :)
29.07.2016 - 13:29:07
00
mozno by som vam mohol poziciat moj sprej na Astmu co mam :D minule sa mi tazsie dychalo a nedal som si a veru som planovany kopec radsej ani nesiel az tam neodpadnem, tak asi viem ako sa citite :)

3.bp.blogspot.com
29.07.2016 - 13:32:28
01
toto mi presne predpísali po tých dychových testoch, mala som to na ridoch nahodené v držiaku na svetlo :D - ale Halls je účinnejší a informovala som o tom tú lekárku a povedala, že áno - už o tom počula, že silný mentol to viacerým vyhovuje viac :)
29.07.2016 - 13:35:18
00
Vždy v kopci si nadávam, že som mala sedieť doma na riti a štrikovať a nie na starobu sa drápať na bicykli.
Ale keď brzdím z kopca dole (áno, bojím sa aj spustiť) tak som rada, že som tam kde som a už vymýšľam, kam pôjdem nabudúce.
S tým cukríkom to skúsim, diki za tip.
A ešte taká otázka, je to dýchanie rovnaké keď ideš sama alebo s niekým?

Hack3r čakaj na pod tým kopcom, strieknem a hádam ho bez pi@ungu aj dám :lol:
29.07.2016 - 13:35:46
00
fixska napísal:
Ja chcem ísť niekedy s tebou :)


V sobotu prídeš do Hrádku a dáme nejaký kopec
29.07.2016 - 14:43:43
01
A čo tak vyjsť kopec bez toho, že "toto nedám" už na začiatku, ale s tým, že "však vyjdem, dokiaľ vyjdem, o nič nejde" a len občas trochu zatnúť zuby? :)
Všetko je podľa mňa o hlave a o správnom dýchaní.
29.07.2016 - 16:32:13
01
O tom dychani vela neviem, ale co sa tyka hlavy mam dva priklady za mna a za priatelku. Raz som slapal nejaky prudky kopec, ale myslienkami som bol uplne niekde inde. Az na vrchu som zistil ze som to slapal na strednej pile, pritom som bol v tom ze uz idem na malej. Prva myslienka bola ze keby som to vedel uz dole tak to na tej strednej nedam :)
Co sa tyka priatelky nikdy ju nikam nenahanam, ked nevladze aj si potlaci. Problemom je skor jazda dole kopcom. Raz spadla na takej sotoline a odvtedy ma respect. Kazdopadne stalo sa, ze jeden taky prudky chodnik sme schadzali raz v noci a druhy raz cez den. V noci ho dala v sedle, cez den sa uz bala. Proste ked ho nevidela, tak ho zisla :)
29.07.2016 - 23:47:46
00
https://fitisafeministissue.com/2014/12/14/how-to-ride-your-road-bike-up-really-really-steep-hills-with-minimal-weeping-guest-post/
30.07.2016 - 00:15:00
00
Hack3r napísal:
mozno by som vam mohol poziciat moj sprej na Astmu co mam :D minule sa mi tazsie dychalo a nedal som si a veru som planovany kopec radsej ani nesiel az tam neodpadnem, tak asi viem ako sa citite :)


...tu je to samí sypač...ale ty si hotový " dýchač "...
30.07.2016 - 00:21:07
02
Viem ze len po*je*ujes...ale astma teda nie je moc na zavidenie
30.07.2016 - 07:20:14
00
keyboard_arrow_up