Ramon1 napísal:
...a čo ide na tom internete ?

Kukám biky na 2017 a porád ma vystiera z tých všetkých jednoprevodníkov :) tu už nikto nič negarntuje
28.07.2016 - 10:48:09
04
Kde su tie casy ked som ako decko zavidel ostatnym, ze maju 18, pripadne 21 prevodov, a ja som mal len 15 (3x5).
Teraz ked mam konecne 30 prevodov tak je postupne v mode 20, potom 22, potom 10, 11 a nakoniec 12 :D uz by to chcelo nejaku automaticku prevodovku :D :D
28.07.2016 - 10:53:14
02
Pinion P1 má aj 18 prevodov...

http://pinion.eu/p1-18-getriebe/
28.07.2016 - 11:07:32
00
fixska, skúšala si chudokrvnosť? ale podľa mňa je to o hlave ... ja mám presne ten istý problém ako ty ... a to ja mám ešte asi aj horšiu kondičku
28.07.2016 - 11:17:35
01
fixska ake "testy" si absolvovala u lekara? nejake klasicke kardio vysetrenie? chod ked tak do (sportmedu alebo podobne zariadenie)" a absolvuj vysetrenie na bicyklovom ergometri a hned budes vediet ako na tom si....(bikujes a maska na ksichte :)
inak priklanam sa k nazoru Maykyho mizerna kondicka v "kopcoch"..... plati zname pravidlo chces sa zlepsit v kopcoch? jazdi kopce....to co pisali vyssie chlapci.... radsej trosku viac silovo s nizsou kadenciou (tepak by si mala mat - na tom vysetreni ak pojdes si ho mozes "skalibrovat" s ich hodnotami) pripadne najlahsi prevod ale neudrzuj nejaku "kadenciu snaz sa to vyslapat v co najvacsej "pohodicke" toc aj pomalicky na zaciatku....ak ti vyskocia tepy na max hned od zaciatku nabuduce miernejsi kopec....mozno na rovine mas natrenovane tak tam si v pohode ale sleduj si natrenovane kopce....tam si na zaciatku......a zober papier a zapisuj kedy si bola v kopci a kolkokrat si pauzovala po case ho das na jeden sup....
myslim ze ide o kondicku nie o nejaky zdravotny problem.....to by ti zistili aj pri vysetreni klasickom
28.07.2016 - 13:32:47
00
fixska to Mio alpha meria tep z hrudného pásu alebo zo zápestia ?
to môže spôsobovať dosť nepresné meranie pulzu odporúčam niečo overené polar garmin suunto aspon požičať a myslím že tepy klesnú
28.07.2016 - 20:55:53
00
neklesnú, meria to dobre 3 roky, nebudem sa tu o tom rozpisovať, proste to meria dobre, mali to viacerý, porovnávalo sa bodka - proste mám vysoké tepy aj ked dnes aj 65 ... výmena hodiniek nie je riešenie toho, že sa mi "zviera" hrdlo pri námahe do kopca a behu ale dík za postreh
28.07.2016 - 22:08:58
00
Takže, prehodnotím poznatky, od stredy mám voľno na bikovanie a po Livignu na začiatku septembra sa hlásim s hodnotami :) díky všetkým
28.07.2016 - 22:18:14
01
Títo isté má aj kamoš, je trénovaný a ten istý kopec vybehne bez problémov možno rýchlejšie ako na bicykli, keď však ide bicyklom, tak mu to nejde, tvrdí, že nohy stíhajú, ale nestačí s dychom...nazdávam sa, že je to vychádza z hlavy
28.07.2016 - 22:26:59
01
Rovnake priznaky (zovrete hrdlo, tep do stratosfery) mala aj priatelka, ked zacala na cestaku (po najazdeni mozno 500km celkovo) skusat kopce ako zo zeleznej studnicky na kamzik, placheho ulicou na devinsku kobylu, atd. V prudkom stupani zacala nekontrolovane lapat po dychu, neuveritelne sa vystresovala a musela zosadnut. Pomohlo hlavne uvedomenie si problemu (ze sa nesmie fixovat na to ake je to neznesitelne a ako musi kazdu chvilu uz, uz zastat), snazit sa drzat dych pod kontrolou, dychat zhlboka, najist si pravidelny rytmus, sustredit sa len a len na pekny kruhovy pohyb pedalov, drzanie tela na bicykli, nemat v tom momente v hlave nic ine (hlavne nie paniku). Potom aj takto prudke kopce dala cele bez zastavenia (na prevode 34x27), ale vzdy to bolo tak, ze som musel ist vedla nej, ukludnovat a motivovat ju :)
28.07.2016 - 22:36:00
01
Žeby nejaká zvláštna selektívna panická porucha?
Skúsila si niekedy počítať? Držať nejakú "príjemnú" kadenciu a vždy keď je jeden pedál dole, tak počítať. Nádych 1-2-3, výdych 1-2-3 (1,5 otáčky), Pri kľudnom dychu 1-2-3-4 (2 otáčky) a pri zrýchlenom 1-2 (1 otáčka). Stále zosúlaďovať kadenciu a doby pre nádych/výdych. Prípadne si spievať niečo do toho rytmu a sledovať, či nevynecháš slohu. (Napríklad 1-2-3-4 Ka-de cho-dím ta-de pi-jem ne-bo-jím sa že za-hy-niem.)
Vyšší level by bolo so zadržaním dychu. Napr: 1-2-3 nádych, 1-2 výdrž, 1-2-3 výdych, 1-2 výdrž
Ak je to nejaká psychická záležitosť, tak toto by malo zabezpečiť "zamestnanie" mysle inými vecami a dych udržať v kľude.
28.07.2016 - 22:59:06
00
janherich toto bude ono, ako som písala, nieje to žiaden zdravotný problém, len to ide z hlavy, proste už v diaľke ho vidím a viem, že bude zle, že ho nedám a ak ho aj dám, tak pomaly, prevody už žiadne a ešte by sa aspoň tri zišli a stále dookola niečo...
Ja sa aj snažím v polke ukľudniť, ale akosi to nejde, stále mám v hlave, že už nevládzem, že musím zosadnúť, že ešte je to ďaleko a pod.
Krátke kopce, kde vidím koniec mi problém nerobia, tam idem aj do stoja a pohoda, len tie dlhočizné, kde nevidno koniec a viem, že ma ešte zo štyri zákruty čakajú a stúpanie 8% je smŕŕŕŕŕť
28.07.2016 - 23:02:04
00
v tom clanku, co som tu spominal tvrdili, ze by sa kadencia prave nemala zladit s dychanim, lebo potom clovek dycha plytko. spominali aj to, preco Froome obcas robi take divne grimasy. zistili mu, ze nedostatocne vydychuje a zostava mu v plucach vela oxidu. potom nema dostatocny prisun kyslika do krvi. preto obcas robi tie xichty pri ktorych sa snazi niekolkokrat zhloboka vydychnut a nadychnut. cez vikend si to este raz precitam a potom to opisem presnejsie.
29.07.2016 - 09:24:59
00
Nemáš prosím scan? 53x11 nejde webka, dík
29.07.2016 - 10:16:21
00
ja by som to mohol mat doma kedze 53x11 kupujem, ak to najdem oskenujem...ale myslim se ze je to o hlave a zladenia dychania so slapanim ako uz bolo napisane. ja uz nenosim hrudny pas na tep druhy rok a nemal som zatial problem s nijakym kopcom ani na pretekoch..lebo uz viem co si mozem dovolit a na akom prevode. co sa Mati tyka to mozem potvrdit...s nou ked sme sli na vyjazd mala smrt v ociach ked sa blizil kopec :) ked sa vyhecovala dala ten kopec naraz, ale hore skoro chytila infarkt a pritom na spiningu si nakladala najviac zo vsetkych a v pohode. treba spoznat svoje telo a potom to ide
29.07.2016 - 11:06:25
03
keyboard_arrow_up