Kristina napísal:
Pokiaľ je to otázka na tie Dolomity, tak idem si to užit ako zážitok. Nikdy som nič podobné nešla a ani nemám na také preteky nastavené tréningy. Práve riešim čo najľahšie prevody.

Len pozor, rano ak je jasno tam na starte byva 3 stupne a na start sa v koridore caka cez pol hodku ak nie viac
25.06.2024 - 19:44:30
10
Tata1955 napísal:
Hovoril ale o tepe okolo 200ú/min. Pritom bežne mávam pri ťažších stúpaniach tep aj cez 180ú/min. Ale stačí 1-2 minútová pauza alebo dlhší zjazd a som zase na 125ú/min.

Nuž, mam o rok viac, ale pri takom pulze by som uz davno lezal v chladnicke na patologii.

Som po operacii srdca (mam vymenenu chlopnu), pri pulze 155 mi Garmin vreští "zdochnes" (moje nastavenie) a zvesim nohy. Posledny polrok mi Garmin ukazal max. pulz 172 (špička, neskoro som zvesil nohy)... Minuly mesiac som bol na kontrole a mozem konstatovat, ze kardiologovia su nastaveni na beznych pacientov... Ked som mu rozpraval kolko a ako jazdim, tak vypučal oči. Jeho odpoved - zatial je to dobre, davajte si pozor, neprehanajte to... Takeho pacienta som tu este nemal.

Takze pozor na maximalny pulz, kedze mas stent, tak mas asi usadeniny na cieve. Pri rychlejsom prudeni krvi sa ti nejaky tromb moze uvolnit a bude pruser...

Ja mam tu vyhodu, ze pri predoperacnom vysetreni (koronoragrafia) nezistili ziadny problem okrem tej chlopne. Takze ziadne tromby nehrozia - aspon dufam, že aj terazky.
25.06.2024 - 20:11:44
01
JoKo napísal:
...kardiologovia su nastaveni na beznych pacientov... Ked som mu rozpraval kolko a ako jazdim, tak vypučal oči. Jeho odpoved - zatial je to dobre, davajte si pozor, neprehanajte to... Takeho pacienta som tu este nemal.

Presne, ako v mojom prípade. Mal som so sebou grafy z výjazdov. Iba nad nimi krútil hlavou.
JoKo napísal:
...Takze pozor na maximalny pulz, kedze mas stent, tak mas asi usadeniny na cieve. Pri rychlejsom prudeni krvi sa ti nejaky tromb moze uvolnit a bude pruser...

Jazdím od 2018. To som už mal stent niekoľko rokov. A ani raz sa nič mimoriadne nestalo. Takže asi sa to tým stentom vyriešilo. A naozaj veľmi zriedka "tlačím" na hranu. Pri dlhších výjazdoch postupne skracujem intervaly medzi pauzami. Na kardiológii mi povedali, že si ma predvolajú na koronografiu. Už som tam aj párkrát volal, lebo to trvá už trochu dlho. Ale to je iná téma.
25.06.2024 - 21:42:48
00
rasto_t napísal:
Len pozor, rano ak je jasno tam na starte byva 3 stupne a na start sa v koridore caka cez pol hodku ak nie viac

Aj som si myslela, že ráno na štarte vo výške cez 1.400m bude asi chladno. Nebudem mať so sebou žiadnu podporu a tak nebudem môcť nikomu podať teplé oblečenie na štarte. Musím to ešte domyslieť. Asi to bude chcieť väčší úložný priestor na bajku. :?:
25.06.2024 - 22:24:30
00
pohoda start je do kopca sa zohrejes :) (vestu a navleky predpokladam ze budes mat so sebou tak ci tak)

lepsie ako dalsich 20min v zjazde za doprovodnym vozidlom - zapalene achilovky bol pre mna velky zazitok ako spomienka na tieto ranne starty...
25.06.2024 - 22:43:14
10
Kristina napísal:
Pokiaľ je to otázka na tie Dolomity, tak idem si to užit ako zážitok. Nikdy som nič podobné nešla a ani nemám na také preteky nastavené tréningy. Práve riešim čo najľahšie prevody.


Atmosféra je tam úžasná.a bufety paradne. Uži si muur del gatto co jak sa to vola
26.06.2024 - 05:51:10
11
Myslíš toto za záver?

Prílohy:

Mur_dl_Giat.png
Mur_dl_Giat.png 117.37 KiB thumb_up0thumb_down

26.06.2024 - 12:04:44
00
Áno presne.po 130 km je to celkom dosť. Ale tam je super atmosféra.hlavne si najdi svoju cestu lebo veľa ľudí zosada a zavadzaju
26.06.2024 - 15:30:18
10
Uvidím, či medzi tých čo zosadnú a budú zavadzať nebudem patriť aj ja :lol:
26.06.2024 - 19:38:48
00
Určite nie 👍🙂
26.06.2024 - 20:04:24
10
Ešte aby pocko vyslo.ja som mal na giau 30 st des a hruza.rano na štarte v krátkom komplet
26.06.2024 - 21:34:09
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up