Mna nikdy neseklo, krize ma nebolievaju, dotknem sa v predklone dlanami zeme ako nic. Som len pisal ohladom mrtveho tahu, ze mi to nerobilo dobre na ten nerv, to je vsetko.
26.02.2024 - 12:32:27
00
jachmel napísal:
Mrtvy tah urcite nie je cvik na chrbat. Ano, hovori sa mu kralovsky (nie vsak "kralovsky na chrbat" - to je nezmyselna slovna konstrukcia), ...

A co si myslite Kefalin preco ho zaraduju vsetci vtedy, ked cvicia chrbat? Lebo to nie je cvik na chrbat???
Preco sa mu hovori kralovsky je uz filozficka debata, ale vacsina ludi co cvici sa ta spyta kolko davas na mrtvom tahu, ci bencujes, pretoze to su pre nich znamky ako na tom si. Mne osobne je to sumafuk, predpokladam, ze v sucasnosti som schopny zdvihnut asi 1/2 z toho, co pred 30 rokmi, ale zistovat to nebudem...som rad, ze viem chodit a stat rovno.

Pomaly nepoznam clovek, co cvici, ktory by mrtvy tah nemal vo svojom repertoari, co myslis preco? Ked nie je na chrbat a nie je to kralovsky cvik.


Vsetky otazky, ktore som polozil su recnicke.
26.02.2024 - 20:13:41
00
Ja sa pri mrtvom tahu snazim o co najvacsie precitenie svalov zadku a hamstringov, som myslel, ze na toto je tento cvik primarne zamerany. Chrbat pri nom vnimam ako funkciu stabilizatora. Snad to necvicim zle :)
26.02.2024 - 20:43:12
03
Presne ako napisal PeterK2. Mrtvy tah sa casto zaraduje aj vramci treningu chrbta napriek tomu, ze to nie je cvik primarne urceny na chrbat. Ako som pisal, je to silovy cvik, ktory je dobre zaradovat v kombinacii s tymi, kde svaly chrbta idu do extenzie.

Sesulak skusal si aj trapbar? S trapbarom dokazes lepsie zatazit nohy a setris spodny chrbat kedze nan nevznika taky tlak. Dvihnes viac ako pri klasike, kde ta limituje chrbat. Deadlifty s trapbarom odporucam minimalne kombinovat s klasickou olympijskou tycou. Tak isto pre cyklistov je trapbar vhodnejsi. Ja tie tyce pravidelne striedam. Trapbar ma navyse tu vyhodu, ze ho menej ludi pozna (oproti klasickym dealiftom) a je teda ovela castejsie vo fitku volny :D
27.02.2024 - 09:10:39
00
ja som nikdy do posilky nechodil, ked naratam strednu na intraku, no aktualne ma krize bolia tak ze si nemyslim ze by mrtvy tah bol pre mna vykupenim :) aktualne som rad ze mozem sediet aj ked v bolestiach
27.02.2024 - 09:15:03
00
Ja zase aktualne cvicim len verziu mrtveho tahu s vystretymi nohami, nakolko chcem odbremenit kvadricepsy, ktore mi uz nestihali regenerovat z drepov, behu a biku.

@Jachmel - mrtvy tah (resp vsetky komplexne cviky) je vykupenim, nakolko chrbat boli z toho, ze je slaby ...Btw - uz sa mi stalo, ze ma bolel chrbat a po mrtvole bolest zmizla...
Opat ale podotykam, ze mrtvy tah treba cvicit spravnou technikou a zacat s vahou, ktora je primerana!
27.02.2024 - 09:15:57
00
Áno aj Ronnie Dean Coleman cvičil nesprávnou technikou … verte odborníkom , nie domocvičencom
27.02.2024 - 09:24:18
03
moj treti najoblubenejsi nigga, si vytiahol
27.02.2024 - 09:32:45
00
Ten jeho bezny trening - drepy s 300kg. Pamatam si to velmi dobre, ako mu bolo vidno zily na stehnach cez elastaky...
27.02.2024 - 09:36:57
00
len ono je bolest chrbta a bolest chrbta, ja mam z jednej platnicky len puzdro a dve nad nou vysunute, tie sa daju spravnym cvicenim stiahnut spat, no ta jedna mi sposobuje ciastocne ochrnutie lavej nohy. takze mrtvy tak ja urcite ani skusat nebudem :) kazdopadne takato debata je vzdy na nieco dobra
27.02.2024 - 09:40:13
00
na spodny chrbat je dobra chrbtova extenzia. Lavica sa da kupit od 50 Euro, aj skladacia. Mam doma. Teda bavime sa o zdravom chrbte. K specifickym zraneniam treba pristpovat samozrejme individualne.
27.02.2024 - 09:43:09
00
Všeobecne platí , že pevne jadro vybudované kalistetickym cvičením by mal byť základ . Následne budovanie hmoty a zvyšovanie sily už samotným silovým tréningom … ja vrátiť roky nazad , ostanem pri kalistetike .
27.02.2024 - 10:25:30
04
Pripadne kalistenike.
27.02.2024 - 10:56:11
01
Tuto doktor Ramon1 ma pravdu.
Kalistenika je asi jedno z naj cviceni na tzv. funkcne svaly..
Samozrejme aj tam su cviky, kde si mozete ublizit a pretazit si klby..

Ako sa vravi: "Sportom k trvalej invalidite"

Plati to ked sa systematicky neadekvatne pretazujete.
Ak to robite s rozumom tak mozete viest zdravy, pohodovy zivot.
Mladi chcu mat velke svaly, progresivne pretazovanie atd.
Len priznajme si, kolki z vas tomu naozaj spravne rozumeju?

Asi pred 4-5 rokmi som si uhnal golfove lakte na oboch rukach. Myslel som, ze ma porazi.
Cvicenie ma vzdy bavilo a ...
Nastastie som nasiel na nete cvik, kt. mi pomohol.
Fakt to bolo stastie, lebo tolko zarucenych rad co najdete na nete (ytb), co budete pocuvat od roznych fyzioterapeutov.
Trvalo to asi 3/4 roka ale pomohlo to. Zhyby, biceps som proste nemohol cvicit. Dnes nemam problem.
Ten cvik robim pri kazdom cviceni.
Ale nedokazem zarucit, ze by pomohol kazdemu. To si fakt netrufnem tvrdit.
---

Dnes su studie, kt. hovoria, ze vam staci cvicit aj 30-60% max vahy a ako zaciatocnik dosiahnete tie iste vysledky ako klasicky s 80%, 6-10op
Ide o objem prace.
Cize viac opakovani. Len nie kazdemu sa chce robit 15-20 opakovani kontrolovane.

Nebudem sa tu dohadovat o roznych sposoboch cviceni, co funguje a co nie..
Kazdy nech si vyberie co preferuje a comu veri.
Kazdy cvici pre nieco ine.
Niekto chce mat obrovske svaly, dalsi chce mat funkcne svaly, dalsi chce upravit postavu, schudnut, dalsi cvici pre udrzanie nejakej kondicie, zdravia aby oddialil starnutie.
Kazdy pohyb je prospesny, pokial to extremne neprehanate.

Nezabudnite na podstatne pri dosiahnuti toho co preferujete.
spravna strava = 80%, spravne cvicenie = 20%
27.02.2024 - 11:04:46
00
jachmel napísal:
Pripadne kalistenike.


Hej toto som chcel 🤷🏼‍♂️ …sorry
27.02.2024 - 11:09:26
00
keyboard_arrow_up