caute práve som objavil toto vlákno, sú tu dobré postrehy a veru je to o hlave:-) Ja som strašný maškrtník, ale kedže teraz mám málo času na bike lebo práca a často mám sám na starosti syna, musím začať dávať pozor na stravu. Neviem ako to máte vy mne stačí vyhodiť sladkosti typu horalky a pod. a začať jesť trochu menšie porcie a za týždeň ide tak pol kila dole... Drastické diéty držať neviem a večerať o 18tej je nereálne ked som často aj do 19:45 v práci a idem spať pred polnocou. Akurát som pár krát vyskušal na ranajky banan a spominaný proteinový drink a docela to pekne pasuje a vydržím na tom doobeda celkom spokojný :-) normálne si robím praženice, varene alebo volske oka s minimom chleba ale už mi to išlo krkom Ovsene vločky na ranajky mi nefunguju, som z toho hned riadne hladný a zbytočne musim desiatovať viac. Moj najvačší nepriateľ je stres a veľa práce, - učím a nemôžem mať nervy a byť nepríjemný na študákov takže potom maškrtím, ale aj to sa snažím zachrániť aktuálne aspoň horkou čokoládou. Stačí ak mám aspoň 3x do týždňa výjazd a aj hlava aj telo je v poriadku ak nie začínaju problémy s priberaním a aj s nervami a žraním ked to tak poviem...
30.11.2023 - 13:01:04
00
CraObs napísal:
bod 3. s rozdelením taniera OK (za istých okolností), ovela efektívnejšie je ale pridať zeleninu na tanier napr 50:50, objem jedla narastie, pocit nasýtenia bude väčší, kalorický príjem sa zmenší

To ako k stávajúcej porcii pridať rovnaký objem zeleniny? Rozhodne že pocit nasýtenia bude väčší :)
30.11.2023 - 13:22:49
00
ak mas rad zeleninu fajn. ak ti je z nej na bliti a musis sa do nej nutit tak ako dlho to vydrzis jest? asi nie dlho.
30.11.2023 - 13:26:41
00
tak s tou zeleninou a u mňa aj s ovocím tom mám presne naopak, pocit nasýtenia mám z nich nulový, práve naopak, chytím po nich ešte väčší hlad, neviem prečo..
30.11.2023 - 13:36:17
00
Jaiub napísal:
To ako k stávajúcej porcii pridať rovnaký objem zeleniny? Rozhodne že pocit nasýtenia bude väčší :)

:lol: nie, zmenšíš porciu a časť pôvodnej porcie nahradíš zeleninou.. ale dá sa aj cestou len pridania, ak to bude mať efekt že ti to vďaka efektu nasýtenia ubere napr potrebu snackovania medzi jedlami.

scarinko to ako neznášaš všetky druhy zeleniny? jedna vec je čím pestrejšie tým lepšie, ale zas aj keby to bol dokola len 2-3 druhy furt to bude lepšie jak nič..
30.11.2023 - 13:36:41
01
vacsinu, viem sa chvilu nutit to jest akoze na silu lebo mne to proste nechuti a co mi nechuti tak nechcem jest. mozog sice vie chvilu pretlacit chute a donutit ta to jest lebo proste kalorie atd ale ked to raz nemas rad tak vzdy to bude o rozume a nie o tom ze to chces jest.

preto vravim ze ludom ktory to maju radi a bezne to jedia s chutou to nevysvetlis a oni to proste nepochopia ze ja tu paradajku, papriku alebo brokolicu proste nedavam a nechcem.


Naposledy upravil scarinko dňa 30.11.2023 - 13:40:44, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2023 - 13:39:36
00
Hehe, aby som si do konca zivota odtrhal od huby kvoli nejakym -5,-10kg :D Ale nie, moj problem je tiez, ze velmi rad jem. Taky burger s hranolkami, alebo pizza..., mnam :) Jasne, ze to nejem kazdy den, ale cca. raz za tyzden si doprajem. No a druha vec, ze vecer velmi rad pozeram filmy a k tomu nejake vino, kvalitna whisky atd.... Takze tam je zakopany moj kaloricky nedeficit. Ale zase mam bike ako relax a hlavne bez neho by som mal aj +25kg :D
30.11.2023 - 13:40:13
01
mam to podobne, casto idem na bike len z pocitu ze kua som toho pozral mraky a ked nepojdem tak sa to usadi a pupek porastie este viac :)
chlast uz sa snazim obmedzovat co najviac
30.11.2023 - 13:41:53
00
CraObs napísal:
bod č. 1 je hovadina jak mraky :) (chlieb a pečivo nie je príčina obezity).


chlieb a pečivo tvorí podstatnú časť obezito tvornej stravy, presnejšie by bolo keby Red1 napísal že hlavnou príčinou obezity je nadmerná konzumácia všetkého čo je vyrobené z múky, aj z múky (koláčiky, keksíky, ...) + ryža a zemiaky teda nadmerná konzumácia zložených sacharidov bez výváženia ich pálenia fyzickou aktivitou
30.11.2023 - 13:55:30
00
Asi prvykrat v historii davam Ivanovi za pravdu :o Aj ked tu ryzu by som tak nezatracoval...
30.11.2023 - 14:07:39
00
tak ryža sú tiež sacharidy a nekonzumovať ju sa nedá len je potrebné to čo sa týka vyváženia príjmu a výdaja energie nepreháňať počas dňa s väčším celkovým príjmom ryže, pečiva, zemiakov, cestovín, koláčikov, ... lahko sa to hovorí horšie dodržiava
30.11.2023 - 14:13:00
00
preco by sa nedalo nekonzumovat ryzu?
30.11.2023 - 14:16:09
00
píšem že sa nedá nekonzumovať ju
30.11.2023 - 14:16:44
00
a ja sa pytam preco sa neda nekonzumovat ju?
30.11.2023 - 14:17:11
00
tak ked máš na obed na výber len jedno jedlo mäso s ryžou tak ťažko sa ryže nedotknúť, ja napríklad väčšinu druhých jedál zjem tak že polovica zemiakov, ryže, cestovín ide pre prasiatka kucháriek
30.11.2023 - 14:20:48
00
keyboard_arrow_up