Tak to už hodne záleží na tom, s akým bajkom ho vozíš. Kingcan má veľký objem, ideálny na dosť progresívne rámy. Inak radšej použiť standard can.
28.07.2024 - 21:46:52
00
Inak, keď už ste pri tých Marách, mám doma obyčajnú Maru a nie som si istý reboundom, reaguje na všetky kliky, teda cítim reakciu, no aj tak ho musím úplne “zatvoriť”, aby som sa na tom mohol voziť. Zatiaľ, čo Fox vozím, ak si dobre pamätám na 4-5 klikov. Mara bola bazárová, predajca tvrdil, že je 100% v poriadku.
Chod tej Mary mi vyhovoval viac, no hodil som naspäť Fox, keďže rebound tej Mary bol v niektorých situáciách na Stumpe nedostačujúci. Ako, predpokladám, že v ňom bude problém, len som sa ešte nedostal, resp. som nemal čas riešiť, kde kúpiť opravnú sadu. Ako to máte s reboundom na Mare? Pri úplnom zatvorení reboundu je rýchlosť vrátenia výrazne spomalená, alebo je skôr rýchlejší a tým pádom nevhodný na môj rám? Ďakujem za reakciu. Osobne nepoznám nikoho kto ten tlmič má tak sa pýtam tu.
29.07.2024 - 09:17:51
00
Nemusí to byť problém... Nemám sivé skúsenosti s Marou ale na trhu je dosť výrobcov ktorý tak tie tlmiče proste ladia a aj pri úplne zavretom odskoku to je stále príliš rýchle... Obyčajný servis nestačí, zvykne sa to riešiť preukladanim podloziek
29.07.2024 - 09:45:51
01
Ta povodna mara pro co nema vyrovnavaci port medzi pozitivkou a negativkou nefunguje moc dobre pri vysokych tlakoch. Ked je ram s vysokym pomerom prepakovania alebo tazky biker. Mal som ju na propain tyee a nebolo to bohvie co. Zaciatok zvdvihu bol dost tvrdy necitlivy ked som to nafukal ako bolo treba a sag som mal max mozno 20%.
Dalo sa na tom vozit ale ked som nahodil superdelux pruzinu tak to je uplne inde. Mozno keby som viac pospekuloval s vlozkami a tlakmi tak by mara ako tak chodila ale ta fixna negativka ma svoje nevyhody. Na tyee to urcite nie je dobry tlmic.
Teraz je nova mara ktora uz ma ekvalizacny port a ine drobne zmeny. Ta by mohla stat za to.
Zastupenie manitou na Slovensku ma firma Procycling a su velmi ochotny a ustretovi. Tiez s nemeckym zastupenim mam super skusenosti.
29.07.2024 - 09:48:46
11
Francisek napísal:
Inak, keď už ste pri tých Marách, mám doma obyčajnú Maru a nie som si istý reboundom, reaguje na všetky kliky, teda cítim reakciu, no aj tak ho musím úplne “zatvoriť”, aby som sa na tom mohol voziť. Zatiaľ, čo Fox vozím, ak si dobre pamätám na 4-5 klikov. Mara bola bazárová, predajca tvrdil, že je 100% v poriadku.
Chod tej Mary mi vyhovoval viac, no hodil som naspäť Fox, keďže rebound tej Mary bol v niektorých situáciách na Stumpe nedostačujúci. Ako, predpokladám, že v ňom bude problém, len som sa ešte nedostal, resp. som nemal čas riešiť, kde kúpiť opravnú sadu. Ako to máte s reboundom na Mare? Pri úplnom zatvorení reboundu je rýchlosť vrátenia výrazne spomalená, alebo je skôr rýchlejší a tým pádom nevhodný na môj rám? Ďakujem za reakciu. Osobne nepoznám nikoho kto ten tlmič má tak sa pýtam tu.


Kazdy ram vyzaduje ine naladenie tlmenia. Kedze je to bazarovka tak je mozne ze predosli majitel si rebound upravil. Tebe ho zrejme treba trocha pritvrdit.
V prvom rade by trebalo vediet aky shimstack tam mas teraz a podla toho to trocha upravit.
29.07.2024 - 09:54:00
10
Ďakujem za názory, keď si nájdem chvíľu času tak sa na to mrknem. Momentálne ho mám ako sekundárny tlmič, keď sa Fox, čo tam mám zase raz zosype, čo býva relatívne často vzhľadom k môjmu nájazdu.
Asi už je čas naozaj na skúšku niečoho iného.
29.07.2024 - 10:20:42
00
Keby si mal Stumpjumper EVO, tak tam jednoznačne treba ísť do pružiny a konkrétne do RS Superdeluxe s HBO. Dá sa jazdiť potom mäkšia pružina, samozrejme SAG výrazne viac ako 20% a potom to je úplne iný bicykel, HBO krásne odseparuje tvrdé dorazy. Továrenský FOX X2 šiel do úložiska do skrinky plnej dielov na bicykle :)
29.07.2024 - 10:40:08
01
Nemám EVO, mám tlmič s rozmerom, kde sa moc nedá špekulovať, konkrétne 190x45.
S tou Marou v zásade nemám problém, podľa môjho názoru je omnoho citlivejšia ako ten FLOAT čo tam je. Fox fúkam na 300 PSI a Maru na 260, čo je asi aj dôvod pre citlivejší a hladší chod. Ak by sa mi podarilo poriešiť ten rebound, tak by som ho tam nechal ako primárny tlmič a Fox by zostal do zálohy.
Pružiny som “v hre” nechal tiež. Musím sa už k tomu dokopať …
29.07.2024 - 10:59:52
00
Na tento XC stump by som asi už pružinu neriešil. Ono to potom už je dosť aktívne. Kedysi som jazdil 130m zdvih na Treku FUEL EX a mal som tam pružinu, ale ak to bolo pekne citlivé, tak šiel doraz na každom malom skočenom pníku. Na tvrdšej pružine to už bolo potom nekomfortne tvrdé. Ale vtedy ešte nebol Superdeluxe s HBO na trhu, alebo som ho nejako neriešil.
S reboundom môže byť pri Manitou problém. Oni majú problematicky nastavený rebound aj na vidliciach Mezzer. Jeden extrém je, že ľudia to vozia úplne zavreté a druhý extrém je úplne otvorené. Moja Mezzera po druhej reklamácii šla celkom pekne, odskok bol skôr rýchlejší, vyslovene pomalý odskok nebolo možné dosiahnuť, ale lepšie je to aj tak skôr rýchlejšie na rozbitých tratiach.
29.07.2024 - 11:26:55
00
Riesenie by bolo,dat tam progresivnu pruzinu.
29.07.2024 - 11:53:52
00
Tie progresívne pružiny sú taká ošemetná vec. Na trhu sú len obmedzené rozsahy a môže sa stať, že sa netrafí úvodná tuhosť a potom je to celé zlé. Ja samozrejme takú pružinu mám, ale asi to chcelo slabšiu a bolo by to OK. Len skúšať progresívne pružiny pokusnou metódou je celkom cenová likvidácia :) Tak som sa na to potom vykašľal a tlmič s výborne fungujúcim HBO tieto pokusy veľmi zlacňuje.
29.07.2024 - 12:10:51
00
Lisuje niekto u nás stĺpiky vidlice? Konkrétne Rock Shox tapered (vylisovanie - vyčistenne oxidácie+loctite - nalisovanie) CSU - horný monoblok stojí 200e , takže ak to nikto nerobí, tak si budem musieť vyfrézovať prípravky.

Prílohy:

steerer tube press.JPG
steerer tube press.JPG 28.8 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2024 - 14:39:30
00
Ľuboš Staňo to rieši... Nájdeš ho na FB či instagrame
29.07.2024 - 16:23:34
01
Ja som aktuálne vo fáze dizajnu pripravkov. Inšpirácia presne od chlapika z ktorej je urobeny ten screenshot.

Prílohy:

20240729_180630.jpg
20240729_180630.jpg 143.15 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2024 - 18:11:04
03
DanoL91 napísal:
Tak to už hodne záleží na tom, s akým bajkom ho vozíš. Kingcan má veľký objem, ideálny na dosť progresívne rámy. Inak radšej použiť standard can.

Povodna mara,bez portu. Nutne vlozkovat a vela,ak teda chces aj citlivist aj aby nechodil po dorazoch. Bezportovy system ma svoje vyhodt aj nevyhody. Novy mara system ,to neviem.
Ale paci sa mi packa party/work. Aj funguje ako.ma :D
29.07.2024 - 20:43:37
00
keyboard_arrow_up