lukasm pod Jahodnou asi nikto z cyklistov prechádzajúcich od Bankova na Alpinku nemal konflikt s autom, idúcim 90-100, len s motorkou. Neviem, aký význam má obmedziť všetkých, len tí, ktorých sa to týka na to zvysoka... To je také "slovenské" riešenie.
A tá naša Hlavná ulica je asi svetový unikát. Merať rýchlosť cyklistom... Ale možno je to zámer. Raši sa chce asi dostať do hlavných správ na CNN v kategórii "cocotina roka".
10.09.2015 - 07:57:22
01
ja som nikde netvrdil, ze to riesi problem! este som to dokonca podtrhol takym bludom, ako pred rozbitou cestou miesto opravy stoji znacka pozor rozbita vozovka... takze je to hlupost... motorkari ako aj cyklisti, ako aj plechovkari na pravidla cestnej premavky z vysoka yebu... kto tu chce co komu vykrikovat?
10.09.2015 - 08:02:00
00
lukasm máme na to rovnaký pohľad. Irónia je, že podľa záverov vyšetrovania na vine je cyklista, ktorý nedal motorkárovi prednosť. Motorka išla podľa rozbitého tachometra 197. Rýchlosť prekročená o 107, ale to je podľa policajtov asi v pohode, veď tá motorka by dala si aj viac...
10.09.2015 - 08:11:57
01
asi tak... ja myslim, ze tu uz je bezpredmetna vina, ci trest, ked zahucali obaja... ale tam sa nikto nikdy nepouci... ako vravis, fotoradar tam dat a basta... ale to by na jahodnej museli byt na kazdych 100 metroch...
10.09.2015 - 08:27:01
00
Tam stačí jeden. Motorkári chodia len po domček, čo je koniec trojprúdovky a to sú asi 4 zákruty. Až na kopec to nie je zaujímavé, pretože sa mení stúpanie a je to dosť úzke na položenie motorky na koleno. Smerom hore po domček sú to dva pruhy hore a jeden dole, čiže dosť široké na tréning zákrut.
10.09.2015 - 13:39:21
00
astro to ze sme riadnymi ucastnikmi cestnej premavky chapem(aj ked mnohi vodici nie), dokonca aj to ze sa snazis povedat aby sme jazdili ako ludia nie ako dive svine ale nech mi niekto povie ako si mam zistit tu rychlost na biku ked nemam tachac....toto je troska diera v zakone si myslim ked nie je tachac povinny nikto nikoho nemoze donutit aby si ho dal na bike
10.09.2015 - 15:29:13
00
Je to diera v zakone. V principe polisi naozaj standardne nemeraju a nepokutuju cyklistov, toto je len taka docasna aktivita, aby si to cyklisti na pesej zone v KE uvedomili. Ak by tam vsetci jazdili s ohladom na tych pesiakov skacucich pod kolesa, tak by bolo vsetko OK. A tiez by mozno bolo treba viac zvyraznit znacenie, ze ide o cyklochodnik, nech tam ti chodci nelezu a polisi by mali aj chodcov upozornovat, ze tam nemaju co robit.

Za mna plati, ze ak sa ponahlam a nechce sa mi motat pomedzi ludi na cyklochodniku, tak idem po ceste.
10.09.2015 - 15:35:05
01
A preto chodím po ceste viacmenej furt.
Kráľovské absurdum - "cyklotrasa" smer Kittsee. Trasovaná je popri plotoch kadejakých komerčných areálov a pred každým výjazdom namaľované, že mám dať prednosť vyjazdievavším.
No fakof. Stačí ísť o meter viac vľavo, t.j. po ceste, a s prednosťou je to, ak si odmyslíme "pravidlo 15 ton", presne opačne.
Vie mi niekto vysvetliť, prečo by mal niekto vôbec chcieť využívať "cyklotrasu", ktorá ho de fuckto obmedzuje?
Vie mi niekto vysvetliť, prečo sa dizajnujú tieto kadejaké pseudoakožecyklotrasy ako defaultne obmedzujúce?
V Rusku je takô mesto, že Orechovo-Zujevo.
Slopákia je *****.
10.09.2015 - 15:41:21
01
Taketo uvahy priamo od cyklistov mozu mat jasne dosledky: dalsiu nezmyselnu povinnost - tachac.
Riesenie je jednoduche, ak si niekto nedokaze ustrazit rychlost (resp. ma potrebu o tom niekoho presviedcat), tak nech zosadne a tlaci.
10.09.2015 - 15:42:29
02
Amen! :y:
10.09.2015 - 16:14:42
00
cyklista je plnohodnotny clen cestnej premavky a ako taky by mal dodrziavat vsetky predpisy...

A co chodec ? Na kolobezke. Nebodaj na e-kolobezke. Po 6 pivach .. zjazduje ako blazon v meste .. 80km/h na 30tke. Co s nim ? :lol: A este az dojdu migranti na e-bajkoch .. to bude teprv mela.
10.09.2015 - 16:32:56
00
Tato slecna si niekolko desiatok metrov velmi vytrvalo myslela, ze ten divny zvuk niekde spredu od cesty asi prestane. :D Aj tak je ale zahadou ako sa to stalo. Asi odchadzala z miesta, kde je na foto zaparkovane to cervene auto a ignorovala fakt, ze do niecoho narazila a tlaci to po ceste. :)

Prílohy:

vytrvala.png
vytrvala.png 2.1 MiB thumb_up0thumb_down

10.09.2015 - 16:37:03
00
Ale teraz vaznejsie .. podla mna v zakone nie je ziadna opora, na meranie a pokutovanie cyklistu, ale je tu toto :

§ 16
Rýchlosť jazdy
(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať.

za toto by toho cyklistu mohli paradne popotahovat na sude.

Ak jazdim po pesej zone a vidim, ze sa mi tam premavaju ludia, tak nebude hlusit do pedalov ako dement a mysliet si, ze som v prave a mozem kohokolvek zrazit. Radsej pojdem tak, aby som vedel ubrzdit a nemal potom problemy, ze niekoho zrazim. Ale niekoho toto nenaucis...
10.09.2015 - 16:41:50
00
ito ( :lol: ) a odkedy je cyklista "vodič"? lebo pokial viem tak ucastnikom cestnej premavky moze byt chodec, cyklista a vodic. A pre kazdu z tychto kategorii platia ine pravidla a povinnosti


Naposledy upravil palo1707 dňa 10.09.2015 - 16:47:43, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2015 - 16:45:31
00
Je vodic nemotoroveho vozidla ;(
10.09.2015 - 16:47:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up