Teda spýtam sa preto inak.. STALO SA TO UŽ NIEKOMU? ŽE HO RIEŠILI ZA PREKROČENIE RÝCHLOSTI NA BICYKLI?
09.09.2015 - 20:08:56
00
http://praha.idnes.cz/duchodce-s-fabii-uvizl-na-lesni-cyklostezce-fec-/praha-zpravy.aspx?c=A150909_094240_praha-zpravy_bur



Nebol by som prekvapený keby to mala na svedomí GPS navigácia :D . Poniektorí vodiči na ňu pozerajú viac než na cestu pred seba .
09.09.2015 - 20:32:16
00


cele na smiech. co si pamatam, tak to obmedzenie 10km/hod je iba namalovane na zemi na cesticke pre cyklistov. nie je tam ziadna zvisla znacka, ktora ma zakonnu platnost. Kosicania potvrdte.

btw v BA - Starom Meste (v pesej zone) sa podla vseobecne zavazneho nariadenia moze jazdit na bicykli, avsak ohladuplne k chodcom. to je win-win situacia.
09.09.2015 - 23:17:32
00
svina do basy! a nech tam aj skape.
http://hradec.idnes.cz/tragicka-nehoda-u-chomutic-dcb-/hradec-zpravy.aspx?c=A150909_184441_krimi_cen
09.09.2015 - 23:24:44
00
tam asi plati to ako pisal Jezus, "prisposobit jazdu vsetkemu okolo" aby sa nikomu nic nestalo. obcas ked v dedine meraju 50 som uz skusal na drzovku ist 55 a zatial nic. pri prerabkach je bezne 30 abo 40. ktovie ci by ma zastavili ak by som siel o 10 viac :D


Toto by ma ináč celkom zaujímalo. Lebo keď občas chodím na Zástranie, tak už som ich tam kde tu videl merať na tej dlhej rovine v Zádubní, ale smerom hore. Raz ma to totiž vydesilo, keď tam ten policajt začal kráčať do cesty, že ma ide stopnúť, ale pomaličky popred mňa prešiel na druhú stranu a stopol si auto z protismeru. No ale k veci. Ide o to, že keby merali smer dole kopcom, tak v momente, keď ich človek zbadá (a samozrejme aj oni mňa), nie je problém mať v obci rýchlosť 65-70 km/h. Takže v súčasnosti, aj keď sa po tej istej trase vraciam do nejakých 15 min. tak neriskujem. Ale ako účastník premávky by som mal dodržiavať asi rovnaké pravidlá. To, že Vám v aute nebude fungovať tachometer Vás tiež predsa neospravedlňuje od pokuty za prekročenú rýchlosť, nie? :)
09.09.2015 - 23:33:52
00

Akurat som tom sem chcel dat...

A tie komentare...
09.09.2015 - 23:46:21
00
V Košiciach na Hlavnej, kde aktívni polopolicajti merali rýchlosť cyklistov je hlavný problém v tom, že jediné miesto, kde sa dá pohodlne chodiť v opätkoch, s kočíkom... je cyklochodník. Zbytok je "schusterova" dlažba. Mestská polícia by mala skôr upozorňovať ignorantov na to, že idú po cyklochodníku a bránia tým v prejazde cyklistom. Aj tá nehoda sa asi stala tak, že babka ani netušila, že centrom môže ísť aj niekto na bajku, nie aby sa ešte obzerala, či niekomu nevlezie do cesty.
10.09.2015 - 07:08:12
02
Toto by ma ináč celkom zaujímalo. Lebo keď občas chodím na Zástranie, tak už som ich tam kde tu videl merať na tej dlhej rovine v Zádubní, ale smerom hore. Raz ma to totiž vydesilo, keď tam ten policajt začal kráčať do cesty, že ma ide stopnúť, ale pomaličky popred mňa prešiel na druhú stranu a stopol si auto z protismeru. No ale k veci. Ide o to, že keby merali smer dole kopcom, tak v momente, keď ich človek zbadá (a samozrejme aj oni mňa), nie je problém mať v obci rýchlosť 65-70 km/h. Takže v súčasnosti, aj keď sa po tej istej trase vraciam do nejakých 15 min. tak neriskujem. Ale ako účastník premávky by som mal dodržiavať asi rovnaké pravidlá. To, že Vám v aute nebude fungovať tachometer Vás tiež predsa neospravedlňuje od pokuty za prekročenú rýchlosť, nie? :)


Lenže auto s nefungujúcim tachometrom nie je technicky spôsobilé do premávky. U bicykla to neplatí.
10.09.2015 - 07:12:01
02
Ak sa ešte pamätá niekto na smrteľnú nehodu v Košiciach pod Jahodnou, kde trafil motorkár cyklistu, prechádzajúceho cez cestu a obaja to neprežili (motorka išla podľa rozbitého tachometra 197), tak policajti už našli riešenie. Obmedzili na tom úseku rýchlosť z 90 na 70. Takže motorky tam už nepôjdu 200, ale iba 180. :y: :clap:
Pritom by tam stačil radar s foťákom a je po pretekoch.
10.09.2015 - 07:12:59
01
Lenže auto s nefungujúcim tachometrom nie je technicky spôsobilé do premávky. U bicykla to neplatí.

A? Keďže je bicykel spôsobilý bez tachometra tak cyklista na ňom nemusí dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť?
10.09.2015 - 07:31:59
00
cyklista je plnohodnotny clen cestnej premavky a ako taky by mal dodrziavat vsetky predpisy...
v KE na tom namesti je to katastrofa... pamatam casy, kedy tam panduri davali pokuty chodcom, ale akosi to skoncilo...chodci su netolerantni a este ti vy<>uju, ked na nich zazvonis a upozornis ich, ze idu po cyklochodniku... hlavne mamicky s deckami by sa mali uvedomit, ze male decko zmeni smer v sekunde, ale to uz ten cyklista nestiha ubrzdit... cize musis davat pozor nielen na seba, ale na vsetkych ostatnych...
a co sa tyka vyjazdu na jahodnu, tak to je jasne kazdemu, ze tam motorkari chodia trenovat klopky na koleno, ale co pandur zmoze, ked je tam 20 jogurtov a oni su dvaja? :)
chose_666 preto tam daju znacku, lebo je to lacnejsie, ako ten radar... to mas ako s opravou ciest... oprava cesty je draha, dame tam znacku pozor rozj*bana cesta... a nech tam stoji aj pol roka
10.09.2015 - 07:32:38
01
astro ako si má cyklista overiť, akou rýchlosťou ide?
10.09.2015 - 07:42:03
00
lapaloma ako som písal vyššie, je to jeho starosť. Je riadnym účastníkom cestnej premávky a tak ma dodržiavať jej pravidlá ustanovené Zákonom o cestnej premávke tak ako ostatní. V mnohých temach, hlavne v tejto, si vynucujeme dodržiavanie pravidiel od vodičov, chodcov ale sami ich dodržiavať nebudeme?
10.09.2015 - 07:48:41
01
ja sa nehádam :) ja len či nemáš nejaké odporúčanie, ako skúsený mestský jazdec
10.09.2015 - 07:50:07
00
astro ako si má cyklista overiť, akou rýchlosťou ide?

policajti mu povedia :D
10.09.2015 - 07:51:07
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up