Ze podlahli trhu a robia aj lacnejsie verzie karbonovych ramov :D
http://forums.mtbr.com/santa-cruz/bronson-carbon-vs-carbon-c-frame-919500.html
11.06.2015 - 10:34:55
00
Mnohi do kosa hodili aj DBInline, niektore pekne prdkali...ale to uz je asi vychytane. A tiez to nie je vyhra do nemoty ladit a tocit. Float X CTD vhodne zvoleny k vhodnemu ramu moze byt ovela lepsie riesenie pre mnohych...


Float-X CTD( a detto X2 s RC2) uz ano, ale tam je klasicky Float CTD s custom tune pre tie ramy.

JJ CC Inline, ma podla for istu kazivost, ktora aj mna trocha vzadu v hlave irituje (plus vsetky tie zvuky po rokoch s RP23) lebo rebuild riesit neni easy. Ale co sa tyka nastaveni, tak tie moze clovek komplet ignorovat. Ja jazdim troma klikmi pozmenenty factory setup a je to co som ocakaval. Ale kludne by som to zo zvedavosti vymenil za 2016 Float-X/X2 .
11.06.2015 - 11:57:14
00
Ten vyzera zaujimavo, zrejme rovnaka cesta ako CC, ale tiez by som pockal, nez sa etabluje tak rok na trhu :lol: Foxu do SC by som ale urcite nebal, pokial nejde o tu najznisiu "evolution" verziu, lebo Lapierre si s nim poradi, keby robil problemy :muscle:
11.06.2015 - 12:23:29
00
Ten X2 je v skutku riadna CC kopia :- ) Ale predpokladam ze Ohlins si to nikdy nepatentoval takze to je asi nepodstatne.
11.06.2015 - 12:31:03
00
Akcia v Polsku. :)
Bronson Carbon (C, nie CC) + Pike RCT3 + CC DBAir CS za 3000e. So zakladnym Foxom CTD Evo za 2700.

Cane Creek sa mi rozhodne pozdava viac ako zakladny Fox CTD, nebude ale ten DBAir CS moc hupat, aj ked uz ma climb switch? Mate skusenosti?
11.06.2015 - 23:17:06
00
Nema dovod, ten ram ma anti-squal okolo 100% tusim na strednej pile (1 kolecku).
11.06.2015 - 23:24:29
00
WizikSK : to je ten tucny CC DB , nie inline ? Ten tlmic vazi inak cca o 250g viac ako Fox CTD, to len aby si nebol prekvapeny :)
Hupat nebude ani bez switchu. Cena ale velmi slusna. Co sa tyka Fox, ak je to evolution, tak ani nepozerat :D
12.06.2015 - 07:23:30
00
Hej, je to ten tucny, tazky, ale iny nedodavaju. :(
Zakladna cena je 2700e s CTD Evolution, 2850 s CTD Kashima (to je factory verzia, ale bude tam taky rozdiel oproti evolution?) a 3000e s tym Cane Creekom.
12.06.2015 - 10:22:16
00
Performance alebo Factory, tam moc rozdiel nie je, akurat kashima a mozno nieco male, evolution mam zafixovane ako nekvalitny produkt, to znamena problemy typu tecie, nefunguje, vnutro samy plast a pod. Kedze neviem dohladat jeden link, kde som o tom cital viac, tak to zostava len na urovni mojho presvedcenia, ze by som do Evolution nesiel. Ale inak o kvalite Evolution vie podat myslim nejake info MageZ. Za mna, je to nieco na urovni Marzocchi vidlic rocnik 2008. Osobne sa domnievam, ze tuto radu nechavaju kvoli cene robit niekde v Cine so snizenym kvalitativnym vystupom. Preto to asi ludia hadzu do kosa po zakupeni :D Je to skoda, lebo z hladiska ceny a vykonu by bol fajn Performance model. Ja osobne by som ale radsej bral o 150e drahsi top model, aj ked Kashima a cierna Pike nebude dobre vyzerat. Nedavaju to s nejakym RS tlmicom ? Takto je to nadraka .. ostatne ja by som aj tak siel do CC.
12.06.2015 - 10:49:22
00
Ja si myslim ze vyborna ponuka. V porovnani s tou tabulkovou co tu bola o par stran dozadu, ak odpocitas realnu cenu za ktoru by si Pike/CC kupil tak mas novy karbon za 2 tisicky, co je super. DB Air je piggy-back, ten tazsi, ale ci to je nieco co ti vadi pri tak lahkom rame si nemyslim.

Factory je viacmenej len Performance s Kashimou, obe znacne lepsie nez EVO (nad tou nikdy ani len nerozmyslat, to si nezasluzi nazyvat sa tlmic, to uz radsej spolahlivy RP23 za lacno) vyrazne co sa tyka chodu ale stale sa to nechyta na CC DB( lubovolny). Tam je klasicky problem citlivost vs vyuzitie chodu hlavne pre nas tazsich (90kg :- ( ludi ..), to ze to CTD nefunguje zrovna idealne a vo vysledku sa vozis casto na Trail Tune lebo Descent ma nedostatocnu kompresiu,etc.. Zbytocne by si potom investoval dalsiu 100 na tuning, prip. este Vorsprung komoru a cenou by sa vyrovnal kupeniu lepsieho tlmicu ihned.

Ak uz zvazujes silno Santa, tak toto je ta spravna ponuka :- ) Tak mozno povypytuj ci Piggy nevymenia za Inline. (Potencialne aj ten Float-"X", piggy-back, ale lahky vahovo)
12.06.2015 - 10:57:17
01
Nedavaju to s nejakym RS tlmicom ?


Santa vraj priamo nie ale odobruju to (ak si clovek nastavi spravne tune, treba RS napisat mail). Podla for to tiez pasuje super, hlavne s Plus verziou (a zas sme pri piggyback :- ) .. ) ale nie na rovnakej urovni ako CC vykonovo.
12.06.2015 - 11:02:59
00
Fox Evolution nebrať,ale naopak CTD Kashima chodí velmi slušne,mám taký už na druhom biku,žiadne problémy,hladký chod,super váha (je pravda,že farebne neladí z Pikom,ale priebeh pruženia tlmič-vidlica je výborne zladený)
http://www.koloshop.sk/odpruzeni,-vidlice-tlumice-56/Fox-Float-CTD-ADJ-BV-Kashima-Coating-tlumic-2014-15.html
12.06.2015 - 11:03:22
00
Evolution tlmic je ok na uvodny bike pre zacinajuceho fullistu, ale na drahsi bike to fakt nepatri. Biedne tlmenie. Ako vedia to vytunit vymenou criev na nieco uplne ine, ale to asi fakt nema zmysel. Ja mam nastastie Performance, ale 2x mi za 2 roky prdol a to mam 70 kg. A tiez to jazdim v Trail mode (propedal) :D A nejaky tuning by mu nezaskodil tiez, problem tych Foxov je ze prilis lahko preletia stredom zdvihu, vyvlozkovovanie ci Vorsprung tomu vie pomoct. :) Ale aj tak si myslim, ze na hentaky bike patri nieco s nadrzkou/inline, pokial sa jazdia dlhe zjazdy, bikeparky a jazdi sa agresivnejsie. :).
12.06.2015 - 12:55:41
00
Nadrzka urcite pri agresivnom jazdeni a skakani, ale inak to nie je ktovieco, ze prdol ten performance, ktory sa lisi prakticky len kashimou od top modelu :( Inak Fox tlmice su najoblubenejsie u tunerskych firiem, pretoze je to zlata bana :) .. akurat ja ako spotrebitel sa nestaviam velmi pozitivne k tomu, ze aby to ako tak fungovalo, si to clovek musi nechat spravit niekde inde. teraz nemyslim vlozkovanie, to je normalna vec vsade, ale to ostatne. Vymena criev, pripadne tesneni,atd. Inak fakt je, ze asi vsetky Fox tlmice co mam, maju nejake divne to tlmenie. Jedna poloha - stale nedostatocne tlmi, kusocek viac a je to pretlmene. Tak neviem :D
12.06.2015 - 14:10:05
00
najoblubenejsie u tunerskych firiem, pretoze je to zlata bana


No ved :- ) Pri tlmici za 400 euro, ktory v najlepsom moznom pripade, je len "celkom dobry". Tuning min. dalsia 100vka (SuspClin, taky Mojo/Push este viac). CC DB nie su zdaleka bezproblemove... ale ten tuning si vie clovek spravit sam.., s trochou trpezlivosti.

2016 Floaty (nielen X-Air) uz integrovali vacsiu komoru (Vorsprung od vyroby, sranda ze to tuneri vzdy vymyslia lepsie)... a nazvali ju EVOL, to mi pride hrozne ironicky nazov vzhladom na ich evolution seriu :- ). Prerobili CTD, etc.. uz bude najskor viac nez fajn. Ale pri sucasnych dealoch by som vzdy silne preferoval CC/Rockshox.
12.06.2015 - 14:40:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up