Pekne :) .. ale to ste chytili aj ten druhy dazd ? Som myslel, ze to uz budete za hranicami :o (tam dazd nesmie, nema pas :D) .. ale teda dobre to predpovedali, vidno ze nekopiruju SHMU :lol:
24.05.2015 - 21:16:16
00
Axel to určite podrobne zdôvodní, je to jeho akcia, nebudem mu do toho kafrať, som účastník zájazdu.
Možno aj preto, že som si dal cestnú vložku pri miernom zakufrovaní. :-)
24.05.2015 - 21:24:54
00
Tú poslednú vetu by si nám vedel nejako opísať zrozumitelnejšie ??
24.05.2015 - 21:49:27
00
Pri vjazde do civilizácie som fotil kravy. Všetci išli do krčmy na jonťák. Ja som krúžil na križovatke okolo magazinu a krčmy a nevidel som žiadne bajky. Nesprávne som vyhodnotil situáciu a spustil som sa doprava. A doľava bola krčma kde všetci na nás čakali, boli sme dvaja. V Lugu sme to otočili a potom sme sa šťastne stretli v kolibe na konci Užoku.

Prílohy:

2015-05-23 11.47.01 Deň.gpx [226.59 KiB] Zobraziť na mape

24.05.2015 - 22:02:26
01
Je tu kopa nedockavcov, tak spravim sup sup obkec, foto sa tu uz nejake povaluje.

Hranica: vsetkym skontrolovali brasny, niektorym aj lekarnicku. Takze asi to zacinaju brat kusok vazne
Ubla - Velke Berezne: ranna pohodicka bajkom Velke Berezne - Sjanky: Vyletna jazda ukrajinskym vlacikom na drevenych laviciach, s kopou pripitych muzikov a neocenitelnym smradom vsetkeho biologickeho druhu. Obcas nejaka ta cigaretka... Ale tak co by som chcel od listka, ktory stoji na 39km trasu zhruba 40 centov. Prejazd tratou z Uzoku na Sjanky je vraj orgazmom pre kazdeho spravneho vlacikara, lebo okolite kopce su prespikovane tunelmi, viaduktmi a milionom dnes nepouzivanych obchadzok a zarastenych slepych trati. Ozbrojeny chlapik pri kazdom tunelovom portali.
Sjanky - Volosjanka: Najprv krasna vyhliadkova jazda po sirokom Uzockom sedle, cestna kontrola (kde som rovno na rampe dostal susdefekt), nasledne prejazd cervenej turistickej znacky zacina celkom slubne, krasna travnata cesticka, ktora je bohuzial na mnohych miestach podmacana. Blato v kolajach a vodne zdroje na svahu z nej robia celkom slusny technicky zaberak, kde sa kotuce radi macaju v bahnitych usekoch :-D Skoro cely cas je to vsak klesanie, mne sa slo prijemne a je to zabavne jazdenie. Znacenie je relativne dobre, ale obcas tragicky chyba. Trochu sme zle odbocili, avsak slo to prejst nahradnou trasou po zrusenej obchadzke tunela :-D. Ocitli sme sa na straznom poste medzi dvoma tunelmi, nechybaju opevnene zakopy a patracie reflektory :-D Nastastie straznik niekam zmizol, takze sme sa vratili na znacku. Nad jednym z mostov pri velkom viadukte nas vsak straznik spozoroval hore na chodniku a zacal mat privela reci. Nasledne po nas krical aj pod viaduktom a spustil poplach... O pol kilometra nas cakali dvaja muzici s argumentom zastavenia od pana Kalasnikova(?) Boli sme sice na turistickej znacke, no rozhovor nepomahal a proti ozbrojenej uniforme sa tazko hladaju dovody, preco chceme pokracovat popri dalsich tuneloch. Odprevadili nas teda na cestu nadol do dediny. Ked nas nechali ist, strihli sme si to este prejazdom cez nepouzivany zeleznicny tunel. Vo Volosjanke sa nam Boris trochu stratil, lebo vyprahnuty zbadal krcmu a nevidel, ze sedime v inej o 50 metrov vedla... Tak sa kusok previezol, lebo svoj omyl zbadal az o 2 dediny nizsie ;-)
Volosjanka - Uzok - Husnyj - Tichyj - Volosjanka: obed v kupeloch na hornom konci Uzoku, platil som za polievku a salat cca 3 eura aj so slusnym sprepitnym :-D Tu sa zacalo o pol siestej zmrakat, ale tak nenechame sa odradit, nie? V blyskavici sliapeme smerom na Husnyj, kde sa schovavame v opustenom dome. Cas je ale pokrocily, takze sliapeme aj dazdi cez prakticky neobyvanu dedinu. Na hornom konci cesta zmizla v niecom, co by som nazval zmesou hliny, mocovky, hnoja a kravskych stupaji. Bolo to makke, bolo toho zo 20 centi a stala v tom voda. Inej cesty nieto :-D na "hlavnu" cestu to trebalo potlacit, za sucha by to scasti slo aj v sedle podla mna. Cesta do sedla nad Roztokou sa stihla zmenit na mensi potok. V sedle vyhlady ziadna cela nula nic, ledva som v hmle videl blikacku partaka pred sebou :-D 200 metrov tlacenia na hreben smerom do Ticheho po blatovom tobogane mi trvalo no prisamveru mozno aj polhodinu. Nasledne zjazd bahnickom na druhu stranu. Smykom po mokrych kamenoch a bahne. Lucne pasaze na Tichym su lakocinka, v dobrom pocasi by som tam hodku posedel a kochal sa. Zjazd do Volosjanky, kde nas cakala dodavka, ktora nas odviezla na hranicu do Uble.

Celkove zhrnutie: 220km autom, 40 km vlakom, 60km bajkom, 1km peso, 45 km v dodavke. Celkovy cas od postele po postel 19 hodin. Naklady 6 eur nafta (sli sme traja v aute), 40 centov vlak, 3 aura obed, 30 centov pitie, 5 eur dodavka :-D
Kto ide nabuduce, nech dvihne paprcu ;-)
25.05.2015 - 08:53:21
03
Tak vas nepustili dalej po cervenej ? Som myslel, ze mate sprievodcov pohraniciarov, ci nieco take, aby ste prave nemali problemy. Ale teda hranicu strazia tvrdo.
25.05.2015 - 08:57:37
00
Mali sme sprievodcu, ukazoval aj akusi svoju specialnu bumazku, nakoniec volal na velitelstvo, kde to objasnoval, ale snaha marna. Lietali len slova ako strategicke objekty, mozno strilat, stezka tu neni a navyse nam chlapik pozbieral pasy... Nechceli sme to hrotit, najkrajsi usek sme mali aj tak uz prejdeny a nahradna trasa bola lahko dostupna.
25.05.2015 - 09:13:50
00
Skusil som daco s tym gpx-om od Borisa. Ale strasne prerusovane - 132 vypadkov signalu.

Prílohy:

U.kml [11.41 KiB]

GE.jpg
GE.jpg 909.92 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2015 - 09:16:07
00
Dodam svoje, to je OK. vydrzte
25.05.2015 - 09:17:10
00
Ale tam nebude tá cestná vložka! :lol:
25.05.2015 - 12:01:50
00
Ty pouzivas vlozky?
25.05.2015 - 12:15:23
02
Suprový výlet a ako čítam vyššie, Ukrajina zážitkami nesklamala :-) Koncom júla/začiatkom augusta by som už mohol niečo spoločné spáchať za východnou hranicou. Ziatiaľ poctivo trénujem :-)
25.05.2015 - 13:51:42
00
Ciim vias trenujes, tym viac si unaveny a nakoniec nebudes vladat :D
25.05.2015 - 14:00:02
00
Tak vas nepustili dalej po cervenej ? Som myslel, ze mate sprievodcov pohraniciarov, ci nieco take, aby ste prave nemali problemy. Ale teda hranicu strazia tvrdo.


Je to strategický železničný úsek, ktorý spája Ľvovskú a Zakarpatskú oblasť. Pôvodne bol vybudovaný pre potreby armády, aby urýchlil a uľahčil presun vojenskej techniky cez Karpaty. No a strážia ho neustále až doteraz, akoby žijú v tom, že nepriateľ nikdy nespí, tak sú vždy pripravení :?:
25.05.2015 - 17:24:47
00
Ciim vias trenujes, tym viac si unaveny a nakoniec nebudes vladat :D

Styri mesiace na barlach, tak mi aj chodenie robi problem. Ale na biku uz mam cca 500 ;-) v silne relax tempe.
25.05.2015 - 17:31:09
00
keyboard_arrow_up