dufajme ze nebude prsat :roll:
13.09.2007 - 18:53:22
00
Mna to tiez celkom laka. Vie mi niekto povedat, aka cast trasy je vedena lesom, ci su na trati nejake singliky, technicke zjazdy a pod.? Ja osobne mam rad narocnejsi teren a nechcelo by sa mi trepat do Hrabusic koli trase, ktora vedie len po sotoline, sirokych lesnych cestach a asfalte?
13.09.2007 - 21:16:13
00
Mna to tiez celkom laka. Vie mi niekto povedat, aka cast trasy je vedena lesom, ci su na trati nejake singliky, technicke zjazdy a pod.? Ja osobne mam rad narocnejsi teren a nechcelo by sa mi trepat do Hrabusic koli trase, ktora vedie len po sotoline, sirokych lesnych cestach a asfalte?


Z toho co som videl na fotkach sa mi zda su to presne tie sirsie cesty:)
13.09.2007 - 21:46:15
00
Mna to tiez celkom laka. Vie mi niekto povedat, aka cast trasy je vedena lesom, ci su na trati nejake singliky, technicke zjazdy a pod.? Ja osobne mam rad narocnejsi teren a nechcelo by sa mi trepat do Hrabusic koli trase, ktora vedie len po sotoline, sirokych lesnych cestach a asfalte?

Rarita :shock: budu aj neprejazdne lavicky a jazdit sa bude v priamo v NP Slov. raj sa tesim uz vculeky :wink:
14.09.2007 - 00:05:50
00
Z Podlesku na Klastorisko je sirsia lesna cesta a sotolina, z Klastoriska na Suchu Belu (vrch) je to uz uzsia lesna cesta ale nie singlac, z vrchu Suchej Belej do doliny je krasny asfaltovy zjazd, potom singlac a prechod po rebrikoch a nakoniac asfalt s malym prejazdom cez luku az do ciela. Hovorim o trati ktoru som presiel minuly rok. Tento rok je to ta 30 tka.
14.09.2007 - 08:36:37
00
Mna to tiez celkom laka. Vie mi niekto povedat, aka cast trasy je vedena lesom, ci su na trati nejake singliky, technicke zjazdy a pod.? Ja osobne mam rad narocnejsi teren a nechcelo by sa mi trepat do Hrabusic koli trase, ktora vedie len po sotoline, sirokych lesnych cestach a asfalte?


tohtorocna trat nie je technickejsia ako minuly rok, ked vsetko pojde dobre tak na buduci rok to bude chutovka

ked vsak tuzis po specialitkach - tak vedla v Betlanovskej doline su zaujimave strme zvaznice, po ktorych stahovali drevo a myslim si ze XC jazdci by mali co robit aby ich zvladli - niektori by si to zase vychutnali - takze tam by si si mozno prisiel na svoje

ako organizator musim brat ohlad na siroku verejnost a na moznost urazu atd. dostupnost zachrannym vozidlom atd. atd.
14.09.2007 - 10:48:08
00
Mna to tiez celkom laka. Vie mi niekto povedat, aka cast trasy je vedena lesom, ci su na trati nejake singliky, technicke zjazdy a pod.? Ja osobne mam rad narocnejsi teren a nechcelo by sa mi trepat do Hrabusic koli trase, ktora vedie len po sotoline, sirokych lesnych cestach a asfalte?


tohtorocna trat nie je technickejsia ako minuly rok, ked vsetko pojde dobre tak na buduci rok to bude chutovka

ked vsak tuzis po specialitkach - tak vedla v Betlanovskej doline su zaujimave strme zvaznice, po ktorych stahovali drevo a myslim si ze XC jazdci by mali co robit aby ich zvladli - niektori by si to zase vychutnali - takze tam by si si mozno prisiel na svoje

ako organizator musim brat ohlad na siroku verejnost a na moznost urazu atd. dostupnost zachrannym vozidlom atd. atd.


Ja to plne chapem, ale myslim si, ze kvalitny cyklomaraton by mal mat jednotlive trasy odstupnovane nie len podla dlzky, ale aj podla technickej narocnosti. Na druhej strane chapem aj to, ze nie vzdy je toto mozne.
14.09.2007 - 15:32:29
00
Vyskovy profil:
hrabusice.sk
juj, to bude teda zjazd od cca 9,5. km, len aby som nespadol :D

... co presne znamenaju tie ciary dole nad osou x ?
14.09.2007 - 16:08:49
00
... co presne znamenaju tie ciary dole nad osou x ?

pozri si program Cyklotrasy. Ale mali by znamenat druh cesty + ozancenie (farebne znacenie cyklotras alebo turistickych tras)

http://cyklotrasy.mtbiker.sk/

a ten zjazd je asfaltovy pokial sa pamatam, takze v "pohode"
14.09.2007 - 16:47:35
00
to je maraton pre mna...aspon ( som ) by som nestracal v zjazdoch :D
14.09.2007 - 17:38:52
00
Ano zjazd je po novej asfaltke uplna bikerska dialnica 8) je rychly a narocny na koncentraciu, ak prepalis tak tiger isty, dobre brzdy nevyhnutne. Zjazdili sme ho na jar v dazdi a bolo to latuti :wink:
14.09.2007 - 17:38:59
00
Skoda toho zjazdu po asfalte. Po lese by to bola uplna chutovka. A to netvrdim, ze by to musel byt nejaky technicky narocny usek. Proste ked zjazd, tak aspon po lesnej ceste.
14.09.2007 - 18:07:24
00
nezabudnite si UVEDOMIT, že sa jazdi v NP a predpokladam, že toto je jeden z važnych limitujucich faktorov...
tak velmi nešpekulujte :-)
a budte radi, že sa niekto na TO podujal aby sa tu vobec šlo
15.09.2007 - 08:54:01
00
Ak mam povedat pravdu, mne je uplne jedno, kde sa jazdi. Ak mi trat nevyhovuje povrchom, nepojdem tam len preto, ze je to na inak zakazanom mieste. Kvalitny asfaltovy povrch ma naozaj nelaka a zvlast vtedy, ak je v zjazde. Najprv som o ucasti vazne uvazoval, zverejnene info a fotky ma odradili. Horsky maraton nie je pre mna len jazda hore a dole, ale aj "horsky" povrch. Tym nehcem povedat, ze ta akcia je o nicom. Vsetkym, ktorym tento povrch vyhovuje, urcite pridu v hojnom pocte.
Nastastie na ten isty den je moznost zajst si skusit DH trat na Plejsy v blizkosti Krompach.
15.09.2007 - 09:19:28
00
Mate pravdu ze toto nie je typicky horsky maraton ale za stareho riaditela NP sme si v NP nemohli ani prdnut. Toto je krok k tomu ako NP spristupnit bikerom a aj napriek tomu ze tuto trasu mam prejdenu x krat nenecham si tento maraton ujst len z toho dovodu ze je to legal a svojou ucastou chcem podporit organizatorov, lebo urobili to co doteraz nebolo mozne. Trasa nieje narocna na techniku ale urcite je velmi pekna. :arrow: :wink:
15.09.2007 - 18:16:56
00
keyboard_arrow_up