hmm, bol som jeden stych, co presvedcili najvyssieho a zospovednych, ze treba sprchy v praci :)
ale inak nic, podla mna su tu dobre podmienky, tam kadial jazdim do prace sa naozaj nemozem stazovat
15.04.2015 - 22:17:26
00
Lapaloma, pokial pracujes a byvas niekde pri hradzi a nie na Patronke, tak to ti verim.
15.04.2015 - 22:25:18
00
prechádzam cez patrónku, bývam v devínskej a do práce dochádzam do centra mesta, nechodím na bajku často .. ale práve preto som si ani nemohol vybudovať rezistenciu .. a proste sú výborné alternatívy a tam kde idem spolu s autami som s nimi nemal najmenší problém nikdy
16.04.2015 - 10:24:35
00
Odpoviem protiotazkou:
Co si urobil alebo co robis pre to, aby v tomto meste boli lepsie podmienky pre cyklistov?

Ja som vynadal každému pakovi v plechovici, ktorý ma obmedzil alebo ohrozil svojim autom pri jazde na bicykli. Takže som im vlastne tak nepriamo naznačil, že aj cyklistov treba registrovať a rešpektovať. :lol:
A potom som ešte pravidelne žaloval na 159, že autá parkujú na cykloceste.
20.04.2015 - 16:03:32
01
Ja som vynadal každému pakovi v plechovici, ktorý ma obmedzil alebo ohrozil svojim autom pri jazde na bicykli. Takže som im vlastne tak nepriamo naznačil, že aj cyklistov treba registrovať a rešpektovať. :lol:
A potom som ešte pravidelne žaloval na 159, že autá parkujú na cykloceste.


Ja som sa nanestastie tak daleko nedostal. Nebol som ale daleko od toho, aby som volal policiu, ked ma na Safku tukol jeden dement za to, ze som opatrne prechadzal cez kolajnice. Neviem si predstavit, ze by to neurobil naschval. Kedze sme sa nachadzali v zuzenom priestore a za nami bola dlha kolona aut. Tak som to nakoniec vzdal a pustil som ho dalej. To bola asi velka chyba, lebo teraz ten blazon zrejme ohrozuje dalsich cyklistov.
Inac, rad by som sa k tebe pridal. :)
20.04.2015 - 19:41:30
00
Ide niekto na critical mass zajtra?
23.04.2015 - 20:19:53
00
To je o 18.00 na Namesti SNP? Mozno by som sa pridal po praci
23.04.2015 - 20:57:17
00
Inac, rad by som sa k tebe pridal. :)

Pridal v akom zmysle? Lebo ja do práce nejazdím na bicykli. Na bicykli jazdím po práci ako hobby a relax a ventiláciu od celého dňa.
24.04.2015 - 12:20:11
00
JOLI. Ak jazdis po cestach tam, kde chyba kvalitna cykloinfrastruktura (napr. Patronka-Lafranconi alebo Patronka-Nove Mesto), tak by som sa pridal. Jedno, ci pred alebo po praci alebo cez vikend.

Cim viac cyklistov tadial jazdi, tym sa lahsie presadia zaujmy vystavby cyklochodnikov, cyklopruhov, cyklopiktokoridorov alebo aspon vystrazneho znacenia. Bol by som ale velmi rad, keby som nemusel jazdit po BA cestach sam. Na dvoch cyklistov si vodici tolko arogancie a bezohladnosti nedovolia ako na osameleho jedinca.
25.04.2015 - 10:48:35
01
Tak moja trasa je hlavne Mierová-Prievozská-Bajkalská-Mlynské Nivy-Plynárenská-Prístavná-Most Apollo-hrádza-Viedenská-hranica Berg a ďalej po Rakúsku. Smer na PK alebo na Stupavu cez mesto riešim iba cez víkend. Vtedy mám viac času na nejaký väčší okruh.

Napr. dnes sme sa piati vracali od Pezinka cez celú Raču po Púchovskej a Račianskej až na Račianske mýto. Boli sme taký malý vláčik, ktorý išiel svižným tempom. Zabrali sme si celý jeden jazdný pruh, lebo je na celom úseku toľko výmoľov a prepadnutých kanálov a chýbajúcich poklopov od hydrantov a plynu, že sme medzi tým stále kľučkovali po celej šírke jazdného pruhu. Nikto si na nás nedovolil zatrúbiť alebo nám vynadať aj v úseku, kde sa cesta zúžila iba do jedného jazdného pruhu.
26.04.2015 - 23:09:10
01
ja asi naozaj jazdím po inom meste, dnes po mne nikto nevytruboval, nikto sa mi nepchal do kruháčov napr, pekne vždy každý počkal kým sa ma nedalo bezpečne obehnúť ... ja naozaj netuším kadiaľ to jazdíte vy keď máte stále nejaký problém
27.04.2015 - 11:31:45
02
ja asi naozaj jazdím po inom meste, dnes po mne nikto nevytruboval, nikto sa mi nepchal do kruháčov napr, pekne vždy každý počkal kým sa ma nedalo bezpečne obehnúť ... ja naozaj netuším kadiaľ to jazdíte vy keď máte stále nejaký problém


Z jednej jazdy predsa nemozes robit ziadnu statistiku.
Staci 0.01% bezohladnych vodicov a ohladuplnost 99.99% vodicov ti zivot ani zdravie nevrati.
27.04.2015 - 17:39:46
00
chalani jak sa najlepsie dostat z petrzalky(resp z pod mosta SNP) na zlate piesky(tesco)? ktorym uliciam sa vyhnut? ma to vobec zmysel dochadzat tam na ziletke?
25.05.2015 - 22:34:57
00
chalani jak sa najlepsie dostat z petrzalky(resp z pod mosta SNP) na zlate piesky(tesco)? ktorym uliciam sa vyhnut? ma to vobec zmysel dochadzat tam na ziletke?


Zmysel to urcite ma. Ja som si uz zvykol na frekventovane cesty - je to tak ovela rychlejsie. Ak sa chces vyhnut frekventovanym cestam, mozno ti pomoze:

http://mapa.cyklokoalicia.sk/
Ides zajtra na critical mass?
28.05.2015 - 22:19:53
00
matvej11 jazdí tým smerom, iste poradí ;)
28.05.2015 - 22:22:45
00
keyboard_arrow_up