To máš absolútnu pravdu. V tomto smere ma akurát desí, že všetci tí, ktorí dnes tvrdo vystupujú za tvrdé vojenské riešenie situácie na Ukrajine, si zjavne neuvedomujú, že v prípade jeho rozšírenia budú aj nad Slovenskom (Českom, Poľskom, Maďarskom) lietať rakety, ale tí, ktorí stále prilievajú olej na oheň emócii, budú spokojne
20.03.2015 - 15:25:43
00
a to akoze kto chce "tvrde vojenske riesenie"?
ak teda opomeniem niekoho, kto to tam pomerne dost tvrdo uz nejaku dobu riesi....
20.03.2015 - 16:07:07
01
Andrej25, ty žiješ na Marse alebo si sa prebral z kómy včera?
20.03.2015 - 16:44:37
02
Namet na uvahu - ked sa niekomu krivdi, vyriesim to tym, ze sposobim krivdu este vacsiu?
20.03.2015 - 17:19:11
00
Tom Nicholson:
V stredu Rusko podpísalo zmluvu „o spojenectve a integrácii“ s Južným Osetskom, odštiepeneckou oblasťou Gruzínska. Táto zmluva prehlbuje zväzok medzi Ruskom a Južným Osetskom tým, že včleňuje osetskú armádu do ruského vojska a integruje osetský colný systém do ruského. Inými slovami, je to vlastne plná integrácia, logická predzvesť pripojenia.

To, že nejde len o dodatočný nápad vyplývajúci z konfliktu medzi Ruskom a Gruzínskom z roku 2008, dal najavo Vladimir Putin, ktorý si na oznámenie tejto zmluvy zvolil dátum prvého výročia ruskej anexie Krymu.
...
Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/7707514/smrtiaca-presnost-putinovho-zameru.html#ixzz3Uwg2uqXc



Vyhlasujem súťaž, že kto uhádne, ktorá krajina bude nasledovať.


... a ty, Viktor Orbán, ty len pekne sleduj, ako sa to má robiť!
20.03.2015 - 17:52:13
00
MageZ, jasne, máš pravdu, ostáva len určiť, či bolo prvé vajce a či sliepka. Ja nechcem byť sudcom, nikoho, ale ja napríklad vidím situáciu tak, že ak spôsobíš krivdu menšinám (ruskojazyčným na východe UA) nemôžeš ju napraviť tým, že vyhlásiš plošne časť obyvateľstva za teroristov, a začneš ich vojensky likvidovať. Viem, že budeš oponovať, že úvodnú krivdu urobili rusi, ale ja som presvedčený že to tak nebolo. Dokonca som nie tak dávno čítal nejakú právnu analýzu z UA, kde sa hovorilo o tom, že v čase uskutočnenia referenda na Kryme nebola platná žiadna zo štyroch či piatich verzií ústavy, preto nemohlo byť vyhlásené celoštátne referendum, a preto mohli byť uplatnené vyššie - nadnárodné právne normy typu "právo na sebaurčenie národnostnej menšiny" a preto je referendum na Kryme formálne platné a v poriadku.
20.03.2015 - 18:02:31
00
Laco no daj tvoj odhad... Predpokladám že tipuješ niektorú z pobaltských krajín. Smutno-smiešne na takom predpoklade je to, že tieto krajiny v princípe žijú z ruských peňazí, ktoré si tam hlavne vo forme nehnuteľností rusi vyviezli...
20.03.2015 - 18:05:27
00
... ako sa vyvážajú nehnuteľnosti?
20.03.2015 - 18:17:12
01
Tak že si ako cudzinec kúpiš napríklad dom, v Jurmale na pobreží neďaleko Rigy je celé mesto, ktorého majiteľmi sú rusi...
20.03.2015 - 18:31:05
00
To bola korektná, ale pre teba asi prihlúpla odpoveď. V tvojom tóne by som asi mal odpovedať, že sa vyvážajú podobne ako demokracia )
20.03.2015 - 18:32:22
00
MageZ, jasne, máš pravdu, ostáva len určiť, či bolo prvé vajce a či sliepka. Ja nechcem byť sudcom, nikoho, ale ja napríklad vidím situáciu tak, že ak spôsobíš krivdu menšinám (ruskojazyčným na východe UA) nemôžeš ju napraviť tým, že vyhlásiš plošne časť obyvateľstva za teroristov, a začneš ich vojensky likvidovať. Viem, že budeš oponovať, že úvodnú krivdu urobili rusi, ale ja som presvedčený že to tak nebolo. Dokonca som nie tak dávno čítal nejakú právnu analýzu z UA, kde sa hovorilo o tom, že v čase uskutočnenia referenda na Kryme nebola platná žiadna zo štyroch či piatich verzií ústavy, preto nemohlo byť vyhlásené celoštátne referendum, a preto mohli byť uplatnené vyššie - nadnárodné právne normy typu "právo na sebaurčenie národnostnej menšiny" a preto je referendum na Kryme formálne platné a v poriadku.


Ako by dopadlo, keby Tatari na Kryme vyhlasili referendum na temu "právo na sebaurčenie národnostnej menšiny". A uz len bonusova otazka z logiky - ked na Kryme je RUS obyvatelstva cez 50%, o akej narodnostnej mensine vlastne hovorime? :)
20.03.2015 - 18:34:15
00
... tieto krajiny v princípe žijú z ruských peňazí, ktoré si tam hlavne vo forme nehnuteľností rusi vyviezli...

... ako sa vyvážajú nehnuteľnosti?

Tak že si ako cudzinec kúpiš napríklad dom, v Jurmale na pobreží neďaleko Rigy je celé mesto, ktorého majiteľmi sú rusi...
...
To bola korektná, ale pre teba asi prihlúpla odpoveď. V tvojom tóne by som asi mal odpovedať, že sa vyvážajú podobne ako demokracia


Takže nehnuteľnosti sa VYVÁŽAJÚ. No, ... pre mňa je to novinka. Hmmm, ... Rusi "vyviezli" celé Karlovy Vary? Divné.
Je to prinajmenšom taký svojský pohľad na danú vec. Taký svojský.


Naposledy upravil laco dňa 20.03.2015 - 18:45:08, celkovo upravené 1 krát.

20.03.2015 - 18:42:01
01
MageZ, dopadlo by to nijako, pretože by ich väčšina na danom území prehlasovala (podľa mňa samozrejme, a bez záruky). A s tou druhou otázkou sa snažíš ohýbať logiku ako tu vyhovuje, pretože Krym bol autonómnou oblasťou väčšieho celku, ktorého ciele sa pre obyvateľov danej oblasti nenaplnili, a preto sa títo rozhodli zmeniť svoju príslušnosť. Čiže formálna odpoveď je, že hovoríme o národnostnej menšine Rusov na Ukrajine.
20.03.2015 - 18:45:00
00
Laco, už len pre poriadok, porovnávaš neporovnatelné, KV sú historickým mestom s historickými nehnuteľnosťami. To o čom som písal ja, sa týka novej výstavby, naozaj napríklad taká Jurmala ale aj iné mestá zažili stavebný boom len vďaka ruským investíciam, kedže väčšina ekonomicky aktívneho obyvateľstva odišla za robotou do starých členských krajín EU.
20.03.2015 - 18:48:08
00
Teraz mi to došlo. Karlovy Vary treba preventívne čo najskôr vrátiť Rusom!

Je jedno, či si dom postavím, alebo kúpim. Je môj!

Inak, ... Ja neporovnávam nič. Ja si robím srandu.
20.03.2015 - 18:49:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up