Ked sme my chceli povedad okruch pachatelou co mi ukradli biky, policajt nas upozornil ze ak sa to nepreukaze moze podat staznost on za krive obvinenie a problemi z toho by sme mali zase len mi.
30.08.2007 - 10:07:40
00
Skúsme napísať Kaliňákovi, čo si o tom myslí. Pred tým ako začneme kritizovať políciu mali by sme si uvedomiť, že každý si je zodpovedný za svoj majetok sám a je povinný si ho chrániť najlepšie ako dokáže a zbytočne neposkytovať priestor na trestnú činnosť. Ak je majetok dostatočne zabezpečený a napriek tomu dôjde k trestnej činnosti (krádeže), potom je väčšia pravdepodobnosť dopadnutia páchateľa políciou. Uvediem príklad
1, Mám 1000Sk, ráno si ich položím na námestí SNP v BA na lavičku, poobede sa vrátim a peniaze tam nenájdem – idem na políciu a podám trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
2,Mám 1000Sk v batohu, prepadne ma skupinka, zápasím, jedného zložím, dvaja utečú aj s peniazmi. Idem s ním na políciu podať trestné oznámenie...

V ktorom prípade mám väčšiu šancu na úspech?
V prvom prípade je šanca takmer nulová a taktiež náklady na dopadnutie páchateľa by boli príliš vysoké, čo v konečnom dôsledku zaplatí daňový poplatník...
Ponaučenie: Chráňme si svoj majetok...(200 000-ovy bike v garáži je také isté lákadlo ako 15 000-ovy nezamknutý pred bránou).
30.08.2007 - 12:23:44
00
2,Mám 1000Sk v batohu, prepadne ma skupinka, zápasím, jedného zložím, dvaja utečú aj s peniazmi. Idem s ním na políciu podať trestné oznámenie...


Mozno ta prekvapim ale videl som uz aj taketo pripady, pricom 2 policajti stali necelych par metrov dalej a tvarili sa ze nic nevidia. :/
30.08.2007 - 15:18:56
00
Tak to je opodstatneny priklad, kedy kritizovat policiu je na mieste...Ale kritizovat ju za to, ze mi nevedia najst mobil, ktory mi ukradli na kupalisku alebo bike, ktory som nemal dostatocne zabezpeceny nieje zrovna koser.
30.08.2007 - 15:29:04
00
Tak to je opodstatneny priklad, kedy kritizovat policiu je na mieste...Ale kritizovat ju za to, ze mi nevedia najst mobil, ktory mi ukradli na kupalisku alebo bike, ktory som nemal dostatocne zabezpeceny nieje zrovna koser.


Nemyslim si ze ju ludia zato az tak kritizuju, len konstatuju ze obracat sa v takom pripade na policiu je bezpredmetne, coz niekedy vyznie ako kritika policie ze su neschopny. :)
30.08.2007 - 16:05:41
00
pravdupovediac mam z tejto celej diskusie zmiesane pocity..je tazko posudzovat co je v takejto situacii najspravnejsie...iked ma clovek dovod na podozrenie ci boli vobec biky "v legalnom drzani"u povodneho majitela... ale je dost odvazne nieco taketo tvrdit ,ak nema clovek objektivny pohlad na celu vec.. ale,skor sa priklanam na stranu majitela. a jeho konanie. nahlasenim by kazdopadne oddialil navratnost bikov(dokazovanie,presetrenie,spisovanie,....) a hlavne nasa legislativa je niekedy skor na strane "zlodeja"..a ostatne sa tu podstate povedalo... hlavne,ze su biky naspat..

PS: Ja osobne chodim do DK dost casto a doteraz sme biky nechavali nemenovanom hotely bez zamknutia v pivnici... Do tejto udalosti som bol v tom,ze v tejto lokalite taketo nieco nehrozi..(chodime sem uz skoro 15rokov) Aspon viem ,ze v najblizsej dobe biky dobre zabezpecit.....
30.08.2007 - 20:15:44
00
2 triki & charlie: V uzamknutej pivnici s bezpečnostným sklom a cca 1 m od okna. Ale pravdupovediac nie celkom rozumiem, prečo to je dôležité?


no ak to bola pivnica v bytovke, tak gulam ocami ze tam dokazete dat nieco ine ako zavarane uhorky... :shock:
31.08.2007 - 22:28:51
00
:-( tak toto je strašné také drahé bajky..... niekto sa kurevsky vyznal čo kradnúť ...... fúúúúúú je mi to ľúto dúfam že ich najdete.


No pokial dotycny vedel co kradne tak uz to nie je na SR a pokial nevedel tak sa to najde pac RUSH carbon sa len tak nepriehliadne. Teda ak sa na nom nebude niekto vozit po hornej marikovej :)


rada pre majitelov: Ja mam bike nad postelou a to byvam v rodinnom dome ;) ... človek si tu nemoze byt nicim isty...


mne vcera fotrik volal z vedlajsej izby ze som si nechal pod pristreskom v zahrade bajk ze ho mam dat do vnutra... sice som nedal, ale odvtedy mam divny pocit
31.08.2007 - 22:31:03
00
moj nazor je vyjadreny pod ciarou... chlape nenechaj to tak, nebud troska a ries to, este nieje neskoro. (nemusis to motto brat prave doslovne, je to obrazne)
31.08.2007 - 23:00:47
00
iked ma clovek dovod na podozrenie ci boli vobec biky "v legalnom drzani"u povodneho majitela...

ved na zaciatku pisal ze nahlasil kradez.. no ja neviem, keby som mal lopatu doma tak nenahlasim fizlom ze mi ju ukradli.

a tymto tiez gratulujem wavovi k triplepostu. GZ!
31.08.2007 - 23:34:16
00
Ľudia, je síce pravda, že poistiť bike u nás je problém, ale dá sa to aj cez zahraničie. Ak má niekto taký drahý bike ako je napr. aspoň jeden z týchto Cannonov, oplatí sa to! Kamoš to má a ide to zrealizovať, okrem toho je to pri danej cene v poho.
01.09.2007 - 16:13:41
00
co mi sestra hovorila tak vramci jej poistky bytu ma aj poistene vsetko v nom (neviem presnu formulaciu ale zevraj je v tom aj bicykel). tak by to bolo zaujimave zistit
01.09.2007 - 16:46:15
00
áno, raz som to zisťoval. chcel som si poistiť bajk, ale kľudne sa to mohlo zmeniť. vtedy sa samotný bajk poistiť nedal. bolo to len v rámci poistenia domácnosti. teda ak bajk ukradli von .. tak smola. ak v byte, čo to je už ozaj zriedkavé a zbytočné poistenie tak to bol poistený
01.09.2007 - 17:10:19
00
áno, raz som to zisťoval. chcel som si poistiť bajk, ale kľudne sa to mohlo zmeniť. vtedy sa samotný bajk poistiť nedal. bolo to len v rámci poistenia domácnosti. teda ak bajk ukradli von .. tak smola. ak v byte, čo to je už ozaj zriedkavé a zbytočné poistenie tak to bol poistený


To v zmysle ze ak mi ukradnu byt a bajk bude v nom tak dostanem $$ aj za bike ? :D
02.09.2007 - 03:46:55
00
prečítal som si svoj príspevok viac krát a nemám pocit, že z voľačoho by si mohol mať dojem o krádeži bytu :)
v prípade, že si to napísal len nedopatrením .. tak áno. keď ukradnú bicykel z bytu, tak ti ho poisťovňa zaplatí
02.09.2007 - 04:13:49
00
keyboard_arrow_up