A moze byt aj Enduro gravel? A myslim, ze dalsia sezona bude Light gravel DH
23.02.2015 - 16:01:05
00
@Mikee:
akurát mne na tom nepríde nič "chorobné", ale skôr na výsosť prirodzené. Prečo by malo MTB zamŕzať dakde v 80/90-tych rokoch, keď tu bol viac-menej iba DH, XC a bodka? Prečo by mala byť kúpa bicykla jednoduchšia ako kúpa kuchynského robota, keď spôsobov aplikácie je cca milión... :)

.... proste sa len vzdy niekto snazi predat svoju tuctovku tym ze marketingove oddelenie tomu vymysli nejaky dalsi stupidny nazov a hlupucke ovecky si pomyslia ze kupuju nieco nove, co este nikto nema....

milujem tieto kecy o marketingu a ovciach. Ešte skús dovysvetliť, čo konkrétne sa snaží predať nadšenec z rovinatej Iowy, ktorý tam má pod nohami hustú sieť desaťtisíce míl vyžehlených, nespevnených gravel ciest, a prispôsobí si tomu set-up, výbavu, geometriu, a čojaviem čo ešte. Ak spolu s X organizátormi gravel eventov kdekade v US (kde majú roviny velké jak celá SR) a miestnymi custom-made výrobcami vytvoria určitú špecifickú grassroot scénu, ktorú si ešte aj šokujúco nazvú "gravel riding" (niekedy aj gravel grinding), tipujem, že budú mať lautr u zadnice chytračenie dákeho junáka z pod Tatier o fintách marketingu :lol:

Za to, že ty sa o niečom dozvieš, obrazne povedané, až z katalógu GIANT, ešte neznamená, že za tým už dávno nie je autentický "movement" alebo širšia popularita, o ktorých si akurát doteraz nemal šajnu. Inak povedané, pletieš si príčinu s následkami.
23.02.2015 - 20:16:41
01
Hovoris jak z katalogu Giantu.
Custom made, gravel event, grassroot, ... :-D

A pritom je to stale len bajk.
23.02.2015 - 20:59:46
04
ehm, no pre niekoho len bajk, a pre ineho doslova marketingove spiknutie! :)
23.02.2015 - 21:49:57
00
Inak ale gravel bike mi príde ako ideálny zimák (prevážne) na cesty. Napr. ja si idem kúpiť GT Grade na zimu


Podla mna by taky karbonovy GT grade bol dobry aj na leto :)
24.02.2015 - 07:49:04
02
na zimáka treba nejakú starú ojazdenú krosku, kde ti nieje ľúto nasolených prevodov....
24.02.2015 - 08:13:01
01
nimm ide o to, ze sa tie kategorie prelinaju jedna cez druhu a zachvilu ich bude tolko, ze sa jeden bike bude dat kategorizovat do 4 kategorii a nezasvetenym z toho pojde hlava dokola aj ked rozdiel bude len v sirke kolies :)
na nieco co sa doteraz jazdilo ci uz na trekacoch alebo cross cestakoch bez problemov treba novu kategoriu. Ano pre mna to ostava vecou marketingu - mame v amerike obrovske mnozstvo nespevnenych strkovych ciest tak vam na to predame gravel bike! mission acomplished :)
24.02.2015 - 10:00:50
02
to mi pripadá, ako keď sa začne majiteľ športového kabrioletu zamýšľať nad tým, načo preboha je komu rodinný van, dodávka alebo nebodaj kombi...
24.02.2015 - 13:30:27
02
myslim, ze porovnavas neporovnatelne
ale to patri do ineho vlakna ...
24.02.2015 - 13:34:51
00
Akurat, ze v tomto pripade sa skor bavime o tom, ze mame hatchback nizsej strednej, namontujeme na to o dve cisla vacsie kolesa, nastriekame naraznik na strieborno a predavame to ako crossover a tvarime sa, ze sme vymysleli novu triedu...
24.02.2015 - 13:53:13
00
“(gravel bike), compared to a typical cross bike, is designed to be ridden for hours, or even days if you consider the Trans-Iowa, ... designed around stability and endurance. Meaning it has a longer wheelbase and slightly slacker head tube angles to give you a stable, at home feel. Slightly taller head tubes also help you find the proper fit for riding 100 to 200 miles of gravel roads in a day ... details such as great tire clearance, no chainstay brace and front derailleur routing to avoid ‘B-road’ mud build up, plus water bottle placement designed so you can run your Revelate Tangle bag and use both of your water bottles...
...Disc brakes and full cable housing are a must, but those are getting to be standard on cyclocross bikes as well. Last, but not least I would say a tube set designed around endurance comfort, rather than something stiff for power transfer.”
(BikeRadar)

ale šak borci od Tatier vedia najlepšie čo majú jazdiť "ovce" v Kansase 8) A vôbec, zahoďme všetky tie trail-allmountain-endurá, a kúpme si všetci to, čo sa niekedy v začiatkom 90-tych rokov nazývalo "horák". nech je v tom zase prehľad a poriadok.
24.02.2015 - 15:05:34
01
aky je vobec rozdiel medzi trail bikom a endurom alebo am/en? trail bike je nieco medzi XC a endurom?
24.02.2015 - 17:37:29
00
Neviem, ja to nejazdim. Mozno mi to povedia borci z Kansasu...
PS: ak obujem na XC bajk enduro plaste a namontujem trekingovy nosic batoziny, tak jazdim na com? A pasuju na to lastovicky alebo rovne rajdy. A mozu mat 68cm?
PS: s blatnikmi to uz bude zimak, alebo bahnak? A ked to prerobim na single speed a odmontujem z toho prednu brzdu, budem za hipstera? :-D
24.02.2015 - 17:41:27
01
iron.hide nejak tak :)
24.02.2015 - 18:35:09
00
Neviem, ja to nejazdim. Mozno mi to povedia borci z Kansasu...
PS: ak obujem na XC bajk enduro plaste a namontujem trekingovy nosic batoziny, tak jazdim na com? A pasuju na to lastovicky alebo rovne rajdy. A mozu mat 68cm?
PS: s blatnikmi to uz bude zimak, alebo bahnak? A ked to prerobim na single speed a odmontujem z toho prednu brzdu, budem za hipstera? :-D


Potom tu hod aj foto
24.02.2015 - 18:40:07
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up