zas sa nezacnime hadat :-) ..... tak mi napada.....aj tak tu dcerinu 20" nikto nechce na inzerat kupit, schvalne ju oholim a odvazim jednotlive veci a kolko to da ako celok :-)
12.02.2015 - 12:19:10
00
Ty si iny tyran. :) By som Ti doprial ako 8 rocnemu dat na singlespeede typu BMX 40 km len po rovine, kopce ani nespominam. By si rychlo zmenil nazor.

no neviem, ja som bežne s BMXkou chodieval z Petržalky na Bratislavský hrad, Slavín, Kolibu.. čo sa nevyšlapalo sa vytlačilo.. a u babky čo som sa tiež na ukrajine nalietal :tmi:
12.02.2015 - 12:28:47
03
Trrba si uvedomit ze su tam osadzane tie najnizsie triedy komponentov..casto este rada SIS...
Tak iato rodicov lakaju tie prevody...to je prva vec co sa ma pytaju ma to prehadzovace? Ano od 20" to ma prehadzovace...
Tie kolesa su tazke jak hovado...samotne zadne kolo na 24" bicykli tipujem ze ma cez 2kg....a to je hodne...proste lacne komponenty su tazke....plaste co sa tam obuvaju su tiez poriadny kus gumy....
A hlavne....odpruzena vidlica je na tych bicykloch vazne zbytocnost....ano dospely ju prepruzi na doraz...ale dieta s nou pohne tak 1cm :( a tazke to je ako hovado...
My mame osobnu skusenost ze pri 20" bicykloch Ghost robi ten isty model s aj bez odpruzenej vidlice... Rodic oba chyti do ruky..a po dvihnuti 80% rodicov berie ten bez odpruzenej vidlice :) je tam rozdiel viac ako kilo vo vyslednej hmotnosti a to je citit :)

A samotne ramy aj ked su AL tiez niesu bohvie ako lahke.....hmotnost kilo a daco je skor velmi optimisticky sen ako realita.... Pri 12" bicykli ma ten ramik cca 2kg :D
12.02.2015 - 12:33:10
02
pockaj ked odvazim ten malej no name ... zas aby som ho nemusel rozoberat cely, dam dole len kola, sedadlo a napr. brzdy..... sam som zvedavy co to bude vazit :worried:
12.02.2015 - 12:43:50
00
ja si nemyslím že pionier bol ktovie ako ľahký, povedal by som že cca podobne ako neskoršia eska 28" a bratov favorit bol asi aj ľahší
hmm ale bol ľahší ako sobi20
12.02.2015 - 12:45:22
01
ja ho este niekde u nasich aj mam..... pojdem ho tusim kuknut a odvazim aj ten.... a aj to GT co pojdem pre malu zajtra zobrat do Ziliny :-) ..... inak keby chcel niekto nieco vyviezt zajtra o 16:00 TT-ZA alebo s5, prihlaste sa obcania :-)
12.02.2015 - 12:49:36
00
Ale ja pisem o beznych netrenovanych detoch, ktore sa na bicykli vozia len obcasne ako rodinny vylet. Nie o detoch, ktore od styroch rokov denne jazdia 40+ km. Btw. ja som ziadne take dieta nikdy nepoznal a ani nepoznam. Si proste vynimocny...

Myslis, ze obycajne netrenovane 8rocne dievca vyuzije 3x7 prevody ? Myslis, ze nie je tyrania davat takemu dietatu 14kg obludu , obute na brutalnych lepakoch ? Mal si taky bicyklik v ruke uz ?

kilo ? Hahaha. Zabudni :) .. a kolko vazia kluky na taky bicyklik, to nechci ani vediet. Aj ostatne veci :)
12.02.2015 - 13:42:52
00
noo ale zas viete jak to je.. unavené/spiace dieťa je dobré dieťa :lol:
12.02.2015 - 13:53:10
04
Ked si dobre pamatam,tak za detstva sme sa bicyglovali po dedine a ani nas nenapadlo riesit akykolvek parameter biku:) cosi sme o horskych bicykloch haluzili a o prehadzovackach a ani sme vlastne nevedeli,naco je to dobre.
12.02.2015 - 13:56:37
04
Ale doba sa zmenila a deti chcú vychytavky, rodič podľa možností aj vyhovie.
12.02.2015 - 14:14:41
01
CraObs: :D :D .. tak to hej :)

Ale dost o detskych bajkoch ... podme riesit vazny problem, ktory nas caka v buducnosti.

ZAKERNE ROBOTICKE VYSAVACE!

http://www.aktuality.sk/clanok/270244/zena-zazila-poriadny-sok-napadol-ju-vysavac-ked-spala/
12.02.2015 - 14:15:36
01
Nahodou dajú sa kúpiť aj ľahšie detske bicykle.
Momentalne napr. hľadám bicykel veľkosti 16palcov pre malého. Väčšina bicyklov je okolo 9-10kg, resp. vyrobca radsej neuvadza, pozeral som predajne kde mali zastupcov nasich firiem dema, kellys, kenzel, mayo ... Cesi maju dobreho vyrobcu Leadef fox, ma aj 12,14,16,18,20 palcove bicykle teda lepsi odstup pre dieta. Pozeral som GT aj ine. Cena tychto bicyklov sa pohybuje okolo 150€ v kamennych predajniach co som bol pozriet a vaha je tych 9-10kg.
Co som videl lahsie tak v danej cene jedine CUBE pri 16palcovom bicykli mal 8.5kg.
Potom su drahsie bicykle, cca okolo 200€ za 16palcov sa pohybuje znacka FROG, kde pri modeli FROG 43 je vaha 6.9kg. To rozdiel aj 3kg oproti vyssie spominanym.
Predava sa aj u nas na SK.
A na vrchu ohladom vahy a ceny su ISLABIKE, taky model BELTER 16palcov ma len 5,6kg ale stoji uz 290€.

Takze ozaj sa da vybrat aj lahsi bicykel, zalezi od toho kolko komu dovoli penazenka.

Mna skorej zarazilo ze pri tych lacnejsich stale je najobycajnejsie hlavovove zlozenie, AHEAD predstavec aby clovek hladal, rychloupinak, stojan tiez nebyva vo vybave ...
Tiez uchytenie chranica retaze nema kazdy prave najlepsie vyriesene.Moj syn ma urcite zdravotne problemy, preto som pozeral na vahu a aby si neublizil.

Inac ja ako dieta som bezne lietal na BMX, soby 20, kopec nekopec, obrubnik, cesta a podobne, ziadna vaha sa neriesila. Stretli sme sa chalani na dvore a kto mal bicykel ten sa bicykloval a kto nemal zavidel. Rano som zmizol a vecer som vykrikoval rodicom do okna ci este mozem s chalanmi zostat von, vsak este nieje taka tma.
12.02.2015 - 14:47:35
05
si pamätám ako sme robili preteky mieru okolo jednej budovy primerane veľkej, bol tam aj hore a dole kopec ... jazdilo sa na akomkoľvek bicykli vo veľkých skupinách ... to teraz už nie je
12.02.2015 - 14:59:55
00
Teraz maju deti tie internety a tak. :) A prave preto, ze väcsina dnesnych deti nema zdaleka tolko pohybu a teda ani taku kondiciu ako my v ich veku, tak preco im zaciatky neulahcit ak sa da / su na to peniaze.
12.02.2015 - 15:24:45
03
ale je, kolobezkove a street bike "gangy" sa stale premavaju po meste, akurat uz nelietaju okolo panelaku preteky mieru :)
12.02.2015 - 15:39:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up