Keď už sme pri tom, prečo si materialisti myslia, že na školu patrí len ich svetonázor?
20.01.2015 - 21:56:57
00
cirkev ma kostol, komunity, mesity, ...
howgh
20.01.2015 - 22:02:56
02
Pali65 Nejaký iný sa prezentuje v škole?
Pokiaľ viem, tak deti nechodiace na náboženztvo majú etickú výchovu. Chceš povedať že protipólom náboženstva je etická výchova? Kresťania nepotrebujú etickú výchovu? Ja myslím, že by sa im hodila, aby dedinčania neobhajovali kňaza zneužívajúceho dievča...

Kresťanská mafia sa natlačila do škôl a už len tým pácha zlo, že polarizuje deti. Viem, nie je to prekvapujúce, s páchaním zla majú veľa skúseností...


Naposledy upravil Kice dňa 20.01.2015 - 22:07:39, celkovo upravené 1 krát.

20.01.2015 - 22:06:33
01
len pre info, toto referendum vide statnu pokladnu 6,5 miliona eur. teda tato ciastka nasich "dobrovolne" odovzdanych dani sa len tak splachne do hajzla
20.01.2015 - 22:07:37
01
lapalko, ja len k tej sexualnej vychove - dnes koncia zakladnu devätrocnu skolsku dochadzku "deti" vo veku 15 rokov. Myslis si, ze teda nemaju v tomto veku byt oboznamene so sexualne prenosnymi ochoreniami a ochrane pred nimi, o planovanom rodicovstve atd.? Niektore "deti" su uz v tomto veku pomaly rodicmi...

P.S. Suhlasim, ze nabozenstvo nepatri do skoly. Na to maju jednotlive organizacie svoje vlastne priestory, tak nech tych, co maju zaujem, "vzdelavaju" tam. Aspon by to bolo potom rovnocenne a taku istu sancu by mali vsetky tieto duchovne smery od katolikov az po islamistov.
20.01.2015 - 22:16:54
03
Podla mna ziadna sku.vena ideologia (rozumej ziadna :) )do skoly nepatri, je to manipulacia a ovplyvnovanie tych najlahsich tercov
20.01.2015 - 22:28:45
04
Kice
Ja sa tu neprihováram za to, aby sa deti povinne šupli na katechizmus. Na druhej strane si kladiem otázku, prečo by mal mať hociktorý svetonázor (aj materializmus je len svetonázor!) prednosť?
Za korektnejšie riešenie by som považoval, keby dostali žiaci informáciu o tom, aké svetonázory/filozofie existujú, čo tvrdia, akú myšlienkovú konštrukciu predstavujú, atď., nech si tí mladí ľudia môžu urobiť vlastný obraz. Ale určite som proti tomu, aby sa deťom forsíroval "vedecký materializmus", ako jediná odpoveď na všetky filozofické otázky.

PS: Aby mi bolo lepšie rozumieť - keď do mňa celá rodina hučala, že dieťa treba pokrstiť, tak som povedal, že toto predsa nebudeme rozhodovať zaňho - až bude mať vlastný rozum, vyberie sa svojou cestou. Ak sa bude chcieť dať pokrstiť, bude to rešpektované. Kapišto???
20.01.2015 - 22:35:00
01
idealizmus vs materializmus ....
za mňa je dôležitejšie - ži a nechaj žiť (t.z. rešpektuj a nemanipuluj )
20.01.2015 - 22:47:31
00
Niekedy je dobre si dat veci do kontextu.
NASA zverejnila detailnu fotku najblizsej galaxie Andromeda, ktora sa nam javi ako jeden svetelny bod na nasej oblohe. Odhaduje sa, ze takych galaxii je vo vesmire viac ako 100 miliard....

Gigapixels of Andromeda [4K] thumb_up0thumb_down
20.01.2015 - 22:47:41
01
misopetrovicty si vyrastal v decaku ze vies co je pre to decko lepsie ,ci vyrastat s chlapmi alebo zenami ? No mne to preide na hlavu padnute ti poviem rovno lebo to dieta bude stoho tak zmetene ze niekde skonci pod odbornym dohladom to je moj nazor

A ty si vyrastal s dvoma chlapmi? Alebo zenami? Ze vies ze to bude pre to dieta zle?
20.01.2015 - 22:50:51
00
by som povedal ze..... som katolik, mam vsetky sviatosti, do kostola som musel, na nabozenstvo tiez, ..... do kostola nechodim ale !!!! V BOHA VERIM.... aj ked nie takeho jak ho interpretuju v kostole.... myslim ze viera v boha nieje o chodeni do kostola.... a aj tak som dal moju princeznu na nabozenstvo..... lebo viem ze zle to nieje.... okrem ineho ma ta viera ucit deti k nejakemu respektu, spravodlivosti, sebaurceniu... ze to nerobia najlepsie je o konkretnom fararovi...(btw. kolko ateistov sa modli k bohu ked su v sracke???:....kazdy!!!!!!!)....
k ***** a lesbam.... kvoli majetkom nejake zmluvy, OK.... adoptovat deti???.... asi nie.... keby priroda (a ta je silnejsia jak vase ega a dalsi kopec "nicoho") chcela, homosexualita v prirode (tieZ sme len zverina) by mohla mat deti.... ked toto sama priroda nedava vo svojej podstate ako moznost.... tak potom sorry.... asi to nieje cesta!!
20.01.2015 - 22:55:14
03
https://m.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DdekcIGiEtT0&h=vAQG0y-to&s=1

Oplati sa kuknut cele toto video ;)
20.01.2015 - 22:59:57
00
Tazka tema, ktora nema riesenie ..edit: nemyslim to fasbukove video nad mojim prispevkom
len pre zaujimavost:
http://technet.idnes.cz/jak-porozumet-arabskemu-svetu-dz0-/veda.aspx?c=A150119_154333_veda_mla
nic nie je cierne a biele


Naposledy upravil Srsen dňa 20.01.2015 - 23:02:08, celkovo upravené 1 krát.

20.01.2015 - 23:00:56
01
Problém je v tom, že u veriacich často logické argumenty neobstoja. Oni veria, nepotrebujú vedieť, lebo jednoducho veria.
To ako by si sa s veriacim sporil povedzme o matematický príklad a on by napríklad tvrdil če 5+6=17 pretože on tomu verí. Ako mu vyargumentovať, že 5+6=11 keď on verí že 5+6=17 ???
Nijak. Je to škoda reči a preto sa aj tu ospravedlňujem, že som stratil pár slov.
20.01.2015 - 23:01:32
01
Srsen Kice ... o to ide .... nikto nema pravdu...... ako hore tak aj dole.... iduci predomnou je za mnou.....nic neni lepsie ani horsie.......... vsetko prijat a nic neriesit....... je jak ma byt.... :-)
20.01.2015 - 23:07:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up