Bikejorin a 110mat vy ste dobrý hazarderi ked len teraz ste skúšali osvetlenie za sera. Potom sa nediv de šoféri na vás vytrubuju. Chytíš šoféra zo sedím zakalom a ideš do trubiek.
01.11.2014 - 23:36:32
01
Hej oni by točili a ich zverenec by len šoféroval :D
01.11.2014 - 23:39:18
00
niektori instruktori skor neznasaju cyklistov a davaju to najavo aj na kurzoch. aj ja som to zazil


ked som sa nedavno bavil s brachom o cyklistike na ceste a hovoril som mu aky su vodici povedal mi, ze ked robil vodicak a jedneho cyklistu skoro lizol spatnym bez smerovky a dostatocneho odstupu, tak mu instruktor nadal a povedal ze ked to urobi este raz tak tak ho vyhodi z kurzu...mozno bol tiez cyklista :)
02.11.2014 - 09:17:40
00
Bikejorin a 110mat vy ste dobrý hazarderi ked len teraz ste skúšali osvetlenie za sera. Potom sa nediv de šoféri na vás vytrubuju. Chytíš šoféra zo sedím zakalom a ideš do trubiek.


to si si trocha povytŕhal z kontextu.. nepísal som že by na mňa vytrubovali konkrétne za šera a vôbec môj príspevok bol o tom, že som testoval predný stroboskop za šera, nie o tom že som šiel prvý krát s osvetlením. čiže ten moc účinok asi nemá na tých čo ťa obiehajú.
ale hej pár krát sa mi stalo, že som posledné kilometre doťahoval domov za šera, keď som nestíhal a nemal to tak v pláne teda svetlá som nemal nahodené, ale tak to bolo už vždy tu na kopanici, kde stretneš jedno auto za hodinu..
02.11.2014 - 10:01:38
00
ja nosim blikacky uz od leta, aj ked cez leto len zadnu a moja skusenost je taka ze cca 5% spomali a ide za mnou kym nema oproti volnu cestu a potom ma obehnu s velkym odstupom, cca 20% da smerovku, alebo aj neda ale obidu ma z daleka, asi 5% ma lizne na tesno hocikedy "cyklo hejteri" a ten zvysok ma predbehne z miernym odstupom ked ide oproti cokolvek. a odkedy mam blikacky nezatrubil na mna ani jeden a to tu nie som na kopaniciach ako Bikejoring, frekvencia aut je tu dost vysoka. este dodam, ze ked je kraj cesty dodrbany idem kludne aj stredom, no samozrejme sa obzrem za seba ci sa pri vyhybani nehadzem pod auto :D inac idem tak cca 50cm od bielej ciary ak tam je aby som sa pripadne mohol aj trocha vyhnut ak by to bolo nutne. no a zatial ma vyslovene ohrozil len jeden kamion ked ma lizal pri predbiehani a ja som mal co robit aby ma nestiahol pod seba...a to mam 90kg
02.11.2014 - 10:23:45
00
dnesny zazitok o 5:00h rano na D2 medzi stupavou a lamacom.neviem ci opity alebo nafetovany chodec si myslel ze je nesmrtelny a skakal autam do cesty a snazil sa ich zastavit moze dakovat hmle ze auta isli pomalsie vela nechybalo a mal by to uz za sebou.stastie ze nesiel ziadny kamion. dufam ze hliadka policie mu to zrozumitelne vysvetlila ze kade ma chodit.kreteeeeen lizol som ho tak o 30cm v lavom pruhu este ze predomnou brzdilo jedno auto v pravom pruhu.
02.11.2014 - 15:09:50
00
Tak to si mal šťastie, že si ho nezrazil. Inak by si následky niesol ty. Aspoň v takom duchu sa tu nedávno riešila diskusia, že šofér má prispôsobiť rýchlosť vozidla za zníženej viditeľnosti tak aby dokázal zastaviť vozidlo pred prekážkou. Tou prekážkou nemusí byť iba ležiaci chodec na ceste, ale aj ten trolo čo sa motal po diaľnici.
02.11.2014 - 23:22:39
01
už som to tu raz spomínal, ale fakt by nebolo na škodu keby súčasťou autoškoly bolo aj pár hodín jázd na bicykli po meste..

A ja by som to ešte trochu sťažil a to tak, že ten, kto sa nevie bicyklovať vôbec, keďže neznamená, že ten čo vie bicyklovať pozná aj svoje práva a povinnosti ako cyklisti, ten by proste ani tú autoškolu nemohol absolvovať. Ako inak by sme mohli požadovať aby sa všetci účastníci vodičského kurzu podujali zajazdiť si v premávke aj na bicykli.
02.11.2014 - 23:28:07
01
JOLI som rad ze aspon ty uvazujes normalne... uz vtedy som sa im tu snazil vysvetlit ze to nieje chyba vodica ked zrazi opyteho blbca v ciernom sediaceho na vozovke...totalne neviditelneho... ale tvrdili svoje... -_-
03.11.2014 - 00:00:42
00
ten dotycny co sa motal po dialnici opity ci nafetovany ak ti skoci do cesty necakane mozes ist aj 30 a neubrzdis to tak isto ako so zverou.a mna by zaujimalo ako je mozne ze cigani maju vodicaky a pritom som ziadneho v autoskole nevidel? :)
03.11.2014 - 08:33:18
00
je to chyba a vina vodica,ucastnik nehody, taky je zakon ,potom nastupuju zohladnuju sa tzv. polahcujuce okolnosti resp. vina,spoluvina dalsieho ucastnika ...a berie sa v uvahu jeho stav viditelnost proste to o com pises ty ...ci si mohol vzhladom na okolnosti nehode zabranit a opacne...
03.11.2014 - 08:42:30
00
Vcera som skusil maly experiment, a za sera (cca 16hod) som okrem zapnutej blikacky pridal aj strobo dopredu reflexnu vestu a pasky okolo noh. Cuduj sa svete vodici ma zrazu obchadzali zosiroka, dokonca jeden ma na ucelovej ceste daleko od vsetkeho obiehal so smerovkou. Normalne som nechapal.


mozno si myslel ze si cestar a opravujes vymole :) tak isiel dalej okolo teba aby si nepokazil kolesa :D
03.11.2014 - 08:50:29
00
dufam ze mu to policajti patricne vysvetlili kretenovi kade ma chodit
03.11.2014 - 10:28:53
00
ten dotycny co sa motal po dialnici opity ci nafetovany ak ti skoci do cesty necakane mozes ist aj 30 a neubrzdis to tak isto ako so zverou.a mna by zaujimalo ako je mozne ze cigani maju vodicaky a pritom som ziadneho v autoskole nevidel? :)


Iste, ak ti skočí do cesty trebárs spoza zvodidiel, tak nemáš šancu. Keď sa ale motá po strede diaľnice, tak si ho musíš včas všimnúť, pretože ty ako vodič smieš ísť len tak rýchlo, aby si vedel zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú máš rozhľad. Je to to isté, ako keby napr. v jazdnom pruhu stálo neosvetlené pokazené auto.

Inak zhodou okolností som včera o cca. 4:30 tiež šiel po tej diaľnici a hmla bola taká hustá, že aj 70 km/h bola príliš vysoká rýchlosť... (Za normálnych okolností je na diaľnici mimo obce predpísaná minimálna rýchlosť 80 km/h) A potom na úseku Pezinská Baba - Pezinok - Sv. Jur - Bratislava celý čas bez hanby 50 km/h, inak to jednoducho nešlo...
Tým samozrejme nechcem povedať, že si išiel neprimerane rýchlo, chcem len poukázať na to, že v extrémnych podmienkach je treba prijať extrémne riešenia.
03.11.2014 - 12:01:09
02
Dnesna skusenost, toto som poslal na adresu Dopravneho podniku:

Dobry Den,

Momentalne vyuzivam MHD, lebo mam ortezu z dovodu zlomeniny klucnej kosti. Ked je moznost, sadam si na miesta vyhradene pre invalidov, ked nie, vyhladavam miesto kde sa mozem opierat o nieco. Tak to bolo aj dnes (okolo 11:30), od zastavky SAV som sa viezol na XXX linkou 83. Miesta na sedenie boli vsetky obsadene, tak som sa opieral pocas jazdy o predne dvere a prepazku pred prvym radom sedadiel.
Za toto som si vysluzil poznamku od vodica: "Neopieraj sa o tie dvere! Sedlak jeden *****!"

Prosim Vas o strpenie, sedlak ***** este bude musiet ist na kontrolne vystrenie, potom uz nebude vyuzivat Vase sluzby a iritovat Panov vodicov...

Dakujem

Dostal si nejakú odpoveď?
05.11.2014 - 08:48:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up