Bohate staci, ze niekto obcas rad aj gumy odlepi od zeme a hned uzivy "vacsi" stroj aj v karpatoch. Ja az budem vymienat Nerve tak isto vezmem prave Spectral (aj ked asi skor 29er). Podla mna je to bombovo univerzalny bike.

Strenki, prejst sa da vsetko na hocakom bajku, ale velmi rad by som si pozrel AKO jazdis napr. ten pajstunsky trail alebo BK trail na tom HT. Lebo ono je rozdiel prejst a prejst.
24.09.2014 - 19:35:26
04
Nerve ma rovnaky hlavovy uhol ako moj Giant (69,5) a to je nieco, preco by som tiez radsej isiel do Spectralu, kebyze si idem teraz kupovat Canyon (akoze nejdem :D).
24.09.2014 - 21:50:22
00
Dobrá poznámka,mne by tiež vadil ten príliš strmý hlavový uhol na Nerve (69,5 stupňa) ale aj krátka zadná stavba-len 428 mm by mi vadila,ale to zase niekomu vyhovovať môže.
Spectral je už na tom lepšie,hlavový uhol je viac položený tak ako je teraz zvykom (67 stupňa) ale zase mne tam vadí krátka zadná stavba-430 mm ,ale to zasa môže byť pre niekoho výhoda
Geometria je pre mňa pri kúpe biku úplne zásadná vec,preto aj keď pomer výbava-cena je u týchto modelov super,neboli zaradené do užšieho výberu
Ale to je len preto,že mám rád dlhšie zadné stavby (CTM Point má 444 mm,Felt Edict 450 mm)
Samozrejme nikoho neodrádzam od Canyonu,sú to rozhodne dobré stroje,len pozor na tú geometriu,aby sadla
25.09.2014 - 07:15:58
00
Sadla ako riť na šerbel :D :D
25.09.2014 - 07:26:43
01
Už som sa tu do tohto nechcela zapájať, ale keďže moja Karkula tu vyvolala túto debatu, tak to ukončím, že áno, som úplný začiatočník a kúpila som si možno bajk predimenzovaný na moje potreby, no a čo! Aj bmw sa lepšie šoféruje v meste, aj keď do mesta stačí aj fabia (bez urážky kohokoľvek). Chcela som sa s Vami podeliť o radosť, ktorú z neho mám, je to môj prvý skutočný bajk, a keď som si túto tému vo fóre čítala, predtým ako som sa rozhodovala kúpiť ho, a všetci tu písali ako im Canyoníky chodili, ja som z toho tešila s nimi, ale však nie sme všetci rovnakí. :) Silva - beriem ťa za slovo :) ja by som išla s tebou poskúšať :) Teším sa, keď tu opäť niekto napíše, že si ide objednávať a bude na neho čakať..
25.09.2014 - 08:55:59
014
Uz len posledna poznamka k zdvihom a pruzeniu - ked jazdim po BA (napr. do prace, do skusobne, za rodicmi, do nejakeho cykloobchodu), jazdim na niektorom z mojich 3 bajkov. Najhorsie sa ide na pevnaku. Ovela lepsie sa po BA jazdi na HTcku s 2.1 pneu. Ale ani to sa s fullom neda porovnavat, co sa tyka komfortu zabavy...a to hovorim o jazdeni po asfalte v BA. Asi tak...;)
25.09.2014 - 09:44:05
00
debata o zdvihoch bude vzdy vecna . ved bajk je len nastroj na pobavenie kto na to ma nech to meni aj 5x v roku. mozme mu len ticho zavidiet . v MK jazdia aj fatbiky a vobec to nie je na tento povrch urcene. napriek tomu verim ze si to biker uziva. inak vcera som zabudol odomknut vidlu a vypadla mi plomba. to by sa mi na fule nestalo :lol:
25.09.2014 - 13:43:40
06
Nedá mi neprispieť k tejto "vždy večnej" :-) debate (aj keď za chvíľu príde gazda a všetkých nás s týmito OT rečami vykáže z vlákna).
Súhlasím s tým, že ide hlavne o to užiť si to. Niekto by mohol povedať, že až keď sa stretnú správny terén so správnym bajkom čo sa týka zdvihov, geometrie, (samozrejme aj "správnym" jazdcom, ale to je iná téma), až vtedy je to ono. Ale.
Včera som si dal pekný zjazd po hodne šutrovatej, rozerodovanej, relatívne strmej a pokrútenej trati, sem tam aj nejaký malý hop a rozhodne som si to užil. Dnes si premietam tú jazdu a rozmýšľam, aký to bol zážitok na Nerváku a aké by to bolo na mojom vintage Autorovi spred 20 rokov, z tvrdým chvostom a vidlou čo sa len tak tvári, že je odpružená. Objektívne by som určite na tom starom zbehol ten kopec pomalšie, teda za dlhší čas. Ale subjektívne, okrem toho že by som si dobre zahrkal kosťami a možno tiež stratil plombu, subjektívne by to bolo pravdepodobne podobne vzrušujúce. To ma priviedlo k takému voľnému prirovnaniu. Predstavte si jazdu po nejakej ceste III. triedy v žiguláku a v nejakom súčasnejšom aute s posilňovačom riadenia, počítačom tweakovaným podvozkom, silným motorom atď atď. a na chvíľu by ste do toho dupli čo to dá (predpisy inak dodržujeme, žeáno, toto je len myšlienkový experiment). V ktorom aute to bude väčšia prča? Objektívne menšiu rýchlosť v tom starom vnímame ako subjektívne vyššiu a v tom novom naopak. A čo bezpečnosť? Tam by to nové malo byť na tom jasne lepšie, ale keďže si oveľa viac dovoľujeme, riziko stúpa...
Moral(s) of the story: 1. čo je v hlave, to sa ráta (pokiaľ pravda nepretekáme, len si to užívame) 2. už nebudem komentovať, či je AM alebo FB dobrý do MK a pre moda 3. už nikdy nepostnem OT (pravdepodobne).
26.09.2014 - 18:49:34
05
Dnes som pri dôkladnom čistení našiel toto na oboch ráfikoch po oboch stranách, je to po celom obvode kolies :(
myslíte že je to na reklamáciu?Neviem či je to len lak alebo nejaká vada materiálu a báť sa že prasknú ráfky?

Prílohy:

20140928_161741.jpg
20140928_161741.jpg 182.74 KiB thumb_up0thumb_down

28.09.2014 - 17:28:49
01
take popraskanie mam aj ja ale medzi niplami po tom co som dal vypliest kolesa, podla mna je to normalne nijak sa to nezväcsuje ani nic zvlastne
28.09.2014 - 17:35:03
00
No aj medzi niplami som si to vsimol ale tam to vyzeralo akoby to tak malo byt a az teraz som si vsimol toto, no mal som pred tym lacnejsie a slabsie kolesa ale toto sa nerobilo na nich :(
28.09.2014 - 17:38:13
00
Ja to mam presne take iste ako ty od novoty. Asi to tak ma byt.
28.09.2014 - 17:55:33
00
Tak asi hej :D
A ešte by ma zujímalo či je normálne že vidla pri polohe Trail vydáva taký slabo klopajúci zvuk? inak funguje perfektne ...
28.09.2014 - 17:56:05
00
tak sa mozu objednavat dalsie nove modely, dnes doplnili nove modely - grand canyon :)
09.10.2014 - 08:04:33
00
V podstate sú uvedné už všetky modely. Cf SLX je fakt parádny, páči sa mi, že tam dávajú VCLS sedlovku.
09.10.2014 - 10:36:00
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up