priatelia, este toto na margo tych velmi dojemnych obav z ukrajinskych nazi spolkov, ktorymi je zamorene toto forum:

Předák ruské Liberálně-demokratické strany Vladimir Žirinovskij pohrozil kvůli konfliktu o Ukrajinu Polsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku: "Pobaltské státy a Polsko jsou určeny k záhubě. Budou vymazány. Nic tam nezůstane. Představitelé těchto trpasličích států by si měli uvědomit, kým jsou," prohlásil Žirinovskij v pondělím v rozhovoru pro ruskou zpravodajskou stanici Rossija 24. Také řekl, že východoevropské země na rozdíl od Spojených států, které jsou daleko, riskují "naprosté zničení".


Ak ma gugl neklame, ide o sefa jednej zo 4 parlamentnych stran, takze bagatelizaciu si radsej nechajte pre ine publikum.

A este aby aj ti v zadnych radoch porozumeli:
„Druhou vecou, ktorá sa zvykne prehliadať, je skutočnosť, že autoritárska krajná pravica v Rusku je podstatne nebezpečnejšia než autoritárska krajná pravica na Ukrajine. Predovšetkým, v Rusku sa ocitla pri kormidle moci. Po druhé – nemá oponentov, ktorí by stáli za zmienku...“ (Timothy Snyder, pre Frankfurter Allgemeine Zeitung)
13.08.2014 - 14:11:34
00
nimm_zwei: zrejme nevieš (ja si teda dovolím bagatelizovať) - Žirinovskij je väčší folklorista ako bol onehdy Slota. Preto reakciu na jeho vyjadrenia nechám na kaťdého uváženie. No nedá mi, aby som nespomenul niekoľko "prešľapov" na UA strane: 1. J. Tymošenková, predseda vládnej!!! strany, sa nie tak dávno (áno, v prepise odposluchu, ktorý ale až na predmetnú formuláciu potvrdila) vyjadrila, že na rusov na východe Ukrajiny by najradšej hodila atómovú bombu. 2. Tiež nie tak dávno, úradujúci!!! premiér Ukrajiny nazval ľudí na východe svojej!!! krajiny podľuďmi (subhumans). 3. Aktuálne, minister vnútra A.Avakov sa vyjadril ohľadom dodávky soli v rámci humanitárnej pomoci, že si ju môžu rusi nasypať na k...t.
Ešte pre pripomenutie aj spoza oceánu - spomínaš si pani Nuland a jej Fu.k the EU? Aj vtedy si tak hysterčil?

Laco: jasne, Semjon spieva o mnohom, aj o tom, že je ešte na slobode. Dá sa to vnímať rôzne, že je to metafora, ale z vlastnej jazykovej skúsenosti si dovolím tvrdiť, že je to poňaté ako povzdych úradníka, ktorý spieva ústami Slepakova, a teda nie povzdych samotného Slepakova na tému jeho osobnej bezpečnosti. Ako dôkaz prikladám jednu z posledných: https://www.youtube.com/watch?v=0y6xUxaqNa4

Príjemné počúvanie.
13.08.2014 - 14:32:07
00
ja som len cakal kto sem toho zirinovskeho da. a trafena hus zagagala :lol:
13.08.2014 - 15:04:39
00
Prvej vete toho súvetia rozumiem. Druhej však nie. Akože nimm_zwei je Poliak? Alebo nejaký Lotyš, Litovec, či Estónec, ...?

... ale v podstate súhlasím s Vlad01, Žirinovského netreba brať až tak vážne. Aj keď v dnešnej dobe, ... a v Rusku, treba brať vážne asi každého debila, čo má kus moci. Takže som sa hneď aj opravil.


Naposledy upravil laco dňa 13.08.2014 - 15:14:47, celkovo upravené 2 krát.

13.08.2014 - 15:09:26
00
Zirinovskij je saso, ale s akou velkou podporou ruskeho naroda...vidiet, ze to percento vypitych hlav je tam este vyrazne vacsie ako u nas. :/
13.08.2014 - 15:09:48
00
vlad01: priznavam, medzicasom som uz aj zabudol kto je p. Nuland, ale pamatam si, ze ten vyrok ma pobavil a v duchu som mu aj zatlieskal, kedze adresoval europsku liknavost, ktora casto vadi aj mne.

Hystercit netreba, ale treba si dobre vsimat, ako velmi jednostrane dokazete uplatnovat mimoriadne prisne standardy na politicky diskurz na UA, ale takmer ziadne na diskurz a mentalnu vybavu ruskych politickych elit.
13.08.2014 - 15:13:13
00
zdravy clovek taky clanok ani neprecita dokonca takych chorych ludi je v kazdom kute zeme. na tom sa snad zhodneme vsetci.
http://www.topky.sk/cl/11/1415411/Poradca-CIA-prezradil--ako-sa-da-vyriesit-ukrajinska-kriza--Zabite-Putina--bude-to-v-poriadku-


Naposledy upravil matvej11 dňa 13.08.2014 - 15:24:55, celkovo upravené 1 krát.

13.08.2014 - 15:23:36
00
Zirinovskij je saso, ale s akou velkou podporou ruskeho naroda...vidiet, ze to percento vypitych hlav je tam este vyrazne vacsie ako u nas. :/

asi tak ako spomínaný Kotleba? toho tam tiež zvolili ludia sami..
13.08.2014 - 15:23:59
00
nimm_zwei: neviem, nakoľko ťa vlastne mám brať vážne, p. Nuland je pani, krstným menom Victoria. A rozhodne si nemyslím, že som ja niečo jednostranne uplatňoval. Ja som len poukázal na skutočnosť, že idioti sa nájdu všade. Je však sakra rozdiel, či majú prístup k výkonnej moci, alebo sú len figúrkami na politickej scéne.
13.08.2014 - 15:26:32
00
Vlad01: „p.“ BOLO myslene ako pani. tu bud bez obav.

Iste, Zirinovskeho mozte brat tak vazne ako chcete, ale minimalne ho berte ako prehusteny koncentrat zmyslania a tendencii, ktore tamojsia politicka elita plosne nosi v hlavach. A uplatnujte rovnaky meter ako na UA.

Nieco ohladom ruskeho diskurzu nedavno napisala Chruscovova pra-vnucka pre reuters:

„People I know in Russia, members of the intelligentsia and professionals who have long been critical of President Vladimir Putin’s anti-Western stance, have suddenly turned into America-bashers. Many have been swept away by Putin’s arguments that the United States, not the Kremlin, is destabilizing Ukraine.
...
Putin’s big lie reached fever pitch after Malaysian Airlines Flight 17 went down over eastern Ukraine on July 17. Putin swiftly placed the blame on the Kiev government and its reputed U.S. masters — not even bothering to express proper condolences about the dead. Instead, the Russian president disingenuously asked for transparency in the investigation into the downing of the plane. In his laconic statements, Putin promised cooperation but delivered little. He insisted issues of politics had to be kept out of the tragedy. Such is the nature of autocratic propaganda: The lie has to be overwhelming.
...
The Kremlin is banking on this time-tested totalitarian propaganda technique: Use overwhelming patriotic fervor against an enemy. Then your people, even if skeptical of you, will not believe the words of other governments.“
(Nina Khrushchev)
13.08.2014 - 15:31:22
00
nimm_zwei: na margo V. Nuland si napísal že si mu v duchu zatlieskal, preto moja poznámka. Tiež si dovolím pripomenúť situáciu, kedy V. N. tú frázu povedala - keď vôbec nebolo jasné, ako skončí Majdan, no US administratíva bola pevne rozhodnutá riešiť veci bez ohľadu na Európu. Kto teda vlastne zasahoval a zasahuje do vnútorných vecí Ukrajiny?

A ku vnučke Chruščova - neviem, nepoznám nič viac len daný článok, viem však, že jej deda vinia rusi za mnoho prešľapov, vrátane Krymu.
13.08.2014 - 15:44:44
00
ja som len cakal kto sem toho zirinovskeho da. a trafena hus zagagala :lol:

tot nedavno sem triki postol (inak zaujimave) vyznanie dakeho ukrajinskeho nacka zo zakopu. Postavit proti tomu kydy ruskeho zvoleneho zastupcu sa ti zda... nefer, ci?
13.08.2014 - 15:48:49
00
Vlad01: "mu" znamenalo tomu vyroku. Sorry, ak to vyznelo matuco.
13.08.2014 - 15:51:09
00
asi tak ako spomínaný Kotleba? toho tam tiež zvolili ludia sami..


Kotleba je mierny odvar, neskodna demo verzia oproti tomu. :) Hlavne nie je v NRSR (zatial).
13.08.2014 - 15:54:12
00
a aj rakúsku sa mám pocit dostal k moci nejaký "fašista" napr.
13.08.2014 - 15:58:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up