Zdá sa mi,že tie tabule na tej skale vyzerali novo.
Ináč podľa tvojej 3.fotky(3.jpg) pozerám,že som bol pozrieť asi len po 3.panel,ktorý je hore a ďalej som nešiel.
Nabudúce pôjdem ďalej a pozriem aj tie posledné 2 panely,možno tam bude niečo zaujímavejšie.
21.07.2014 - 13:10:02
00
To čo je? Hádam tam nedajú namiesto závor bránu.

Prílohy:

DSCF0560.jpg
DSCF0560.jpg 578.34 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF0540.jpg
DSCF0540.jpg 431.35 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2014 - 16:36:43
00
Aj ja som si to dnes všimol.
Pri každej zavore su dané také stĺpy ako na prvej fotke.Aj na tej zavore ako sa ide na Krížny buk.
Dúfam,že tam nedajú nejakú bránu a ohradia to.
08.08.2014 - 17:26:44
00
Budeme to obchádzať alebo prehodíme bajky a prelezieme :-D
08.08.2014 - 17:29:49
01
Pozdravujem vás tu! Som nováčik na tomto fóre. Určitý čas už sledujem pasívne túto tému, vaše výjazdy a akcie, ale až týmto príspevkom mám "premiéru". Na horskú cyklistiku som sa dal len tento rok, po kúpe nového bicykla, a tento šport si okamžite získal moju priazeň.

Včera som si tiež všimol tieto mohutné stĺpy. Nemám predstavu o tom, čo by to mohlo byť, ale predpokladám tiež, že by to mohla byť nejaká mohutnejšia brána. Nerozumiem však, že prečo tam už nestačí obyčajná závora. Viem len, že to tam nie je dlho, maximálne týždeň. Každopádne za pár dní sa dozvieme, že čo z toho bude.
08.08.2014 - 18:15:18
00
Vytaj NeroCaesarUno. Pred pár dňami som tam aj videl robošov ako pripravovali jamu na osadenie, ale hanbil som sa ich spýtať :-D. Jo, dajte bacha na hubárov, hlavne keď idete do zjazdu.
08.08.2014 - 18:19:57
00
Chalani,jazdíte niekto nejaké trasy aj v oblasti okolo Žemberoviec?
Sú tam nejaké trasy,ktoré sa tam oplatí pojazdiť.
Lebo ja zvyknem jazdiť hlavne cez Čajkov,či N.Dedinu okolo Žuhračky,protipožiarna nádrž Rakovec smer Pukanec cez Krížny buk a potom popri tom plote cez Chotársku lúku späť k Rakovcu.
Spravil som aj dnes taký riadny okruh,bolo krásne a trať je skutočne pekná,najmä v okolí tej protipovodňovej nádrže a hlavne krásny výhľad keď vystúpate od Krížneho buku,no nejako ma tá trasa začína nudiť.
08.08.2014 - 20:10:24
00
Ja tiež jazdím tie isté trasy. V poslednej dobe len smer Žuhračka- nádrž a potom do Čajkova. Plánujem to ale niekedy potiahnuť k lúke smerom na Krížny buk a potom do Tek. Breznice.
08.08.2014 - 20:37:23
00
ak su tie stlpy to co si myslim ze to je tak je to dalsi dovod nenosievat so sebou bike ked idem domov :(
otazne je ci ide nas zemepan ohradit cely svoj chotar :tmi: alebo len kusy okolo frekventovanych ciest kedze nechce aby mu tam lozili ludia cez ruju a polovnu sezonu... treba si len pockat a uvidime co z toho bude
poznam sice obchadzky po zjazdnych lesnych cestach ale su o dost vyzivnejsie :doh:
09.08.2014 - 19:35:22
00
Komu patria tie lesy? Poľovníkom alebo Karpatskej lesníckej spoločnosti? Jazdil som tade cez týždeň a v kuse sa tam motali tatrovky s naloženým drevom. Našťastie som sa vtedy krotil v zjazde.
09.08.2014 - 20:11:18
00
Pohrabal som sa trochu na katastri a zistil som, že komu patria tie pozemky, po ktorých jazdíme. Nie je to jednoduché vyhľadať, ale prišiel som k výsledkom, ktoré vás asi neprekvapia. Z listov vlastníctva som sa dozvedel, že tie pozemky patria spoločnosti FORESTIAL, a. s. Vieme však, že na všetkých tabuliach figuruje ako správca KARPATSKÁ LESNÍCKA SPOLOČNOSŤ a. s. Obe tieto spoločnosti majú sídlo v Tekovskej Breznici (ale len "de jure" kvôli nejakým výhodám) a "prekvapujúce" je, že na rovnakej adrese, a následne tak nebude už žiadnym prekvapením to, že sú navzájom prepojené. V ich predstavenstvách a dozorných radách sedia tí istí ľudia, ktorí tieto firmy riadia. Tieto osoby väčšinou však nepochádzajú zo žiadnej Tekovskej Breznice, ale ide o ľudí s bydliskom v Bratislave.

Ďalšie prepojenia s ostatnými firmami asi už nie sú podstatné. Vieme, že kto to má, ale čo nás zaujíma najviac je, to čo nevieme - čo majú v pláne robiť s tými stĺpmi. Každopádne si však myslím, že pre absolútne obmedzenie nášho pohybu v lese to nebudú mať až také jednoduché kvôli legislatíve. Na druhej strane tieto predpisy tiež obsahujú aj veľa výnimiek, kedy môže byť vstup do lesa obmedzený. Našiel som aj tu fóre nejaké diskusie ohľadom cyklistiky v lese, možno ste už čítali (ak nie, môžte si o tom prečítať tu: cyklotrasy-navigacie/zakon-vs-cyklotrasy-vs-majitelia-pozemkov-t33668.html a tu: http://www.mtbiker.sk/clanky/1022/novela-zakona-o-lesoch-pokus-o-amatersky-pravny-vyklad.html).

Najdôležitejšie, čo by som vybral je asi toto:
Ods. 1 a 3 § 57 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny

1) Každý má právo pri rekreácii, turistike a obdobnom užívaní prírody na voľný prechod cez pozemky vo vlastníctve (správe, nájme) štátu, obce, právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ak tým nespôsobí škodu na majetku alebo zdraví inej osoby. Je pritom povinný rešpektovať práva a oprávnené záujmy vlastníka, správcu a nájomcu pozemku, ako aj podmienky ochrany prírody a krajiny.

3) Pri oplocovaní pozemku, ktorý nie je vylúčený z práva voľného prechodu, zabezpečí jeho vlastník, správca alebo nájomca možnosť voľného prechodu na vhodnom mieste pozemku.

P.S.: Ďakujem za privítanie na fóre, Lelo.
09.08.2014 - 22:34:03
01
Kua dva týždne nestíham bike kôli práci a rodine, a pozerám že za chvíľu už nebudem mať kde !!!
PS: však nech si to skúsia celé oplotiť, všetky hory v okolí hádam neoplotia a keď by aj, vždy sa najde nejaké riešenie...
NeroCaesarUno, vytaj :-)
10.08.2014 - 11:45:30
00
Kua dva týždne nestíham bike kôli práci a rodine, a pozerám že za chvíľu už nebudem mať kde !!!
PS: však nech si to skúsia celé oplotiť, všetky hory v okolí hádam neoplotia a keď by aj, vždy sa najde nejaké riešenie...


ty si viacmenej v pohode, z tvojej strany sa da ist stale krizny buk a tak... jedine o co by si asi prisiel je hreben priesil - tekovska
10.08.2014 - 15:36:45
00
Ahojte Levicania. Cez zimu v januari som pisal ze by sme sa mohli cez leto stretnut ked budem v Leviciach a nieco pojazdit vo vasom okoli. Od stvrtku do nedele budem v Leviciach /pridem do LV na biku cez Stiavnicu/ cize podla pocasia piatok alebo v sobotu ak by vam to nejak vyhovovalo mohli by sme sa niekde v LV stretnut a nieco pojazdit. Dufam ze bude dobre pocasie lebo tuto sezonu je to nevyspytateľne a zle jazyky hovoria ze ma prsat. Ak nieco tak piste dufam ze sa stretneme a pojazdime a pokecame zatial sa majte Robo Zvolen
18.08.2014 - 09:00:05
00
Robo velmi rád by som šiel niekam pojazdit, no momentálne som aj rodinne aj pracovne vyťažený... bike som už nevidel dva týždne :-(
Aj dnes mi volali s práce že nie tento týždeň na poobedné ale na nočné :-(
18.08.2014 - 14:27:23
00
keyboard_arrow_up