Podstata nie je v tom, ci to bulvar rozmazaval alebo nie. Podstata je v tom, ze napr. kradez elektroniky v obchode do nejakych 266 € ci kolko to aktualne je, je len priestupok. Ale rybacka s platnym rybarskym listkom s tromi udicami namiesto dvoch je trestny cin. Pritom tou tretou udicou bude asi celkom problem aj na niekolkokrat ukradnut ryby v hodnote viac ako tych 266 €. Cize asi tak...
11.06.2014 - 09:21:41
00
a uz aj niekoho za udicu zavreli. alebo to iba bulvar tak rozmazaval?

Myslim, ze nie .. ale podstatne je, ze celkom urcite dotycneho beru do vazby v superrychlom konani policajti. Uz to je viac nez dostatocna hovadina. Minule mal vazny problem nejaky rom, co ulovil nacierno nejaku rybu. Ovsem, ak ti romovia sa pripoja na tvoj rozvod elektriny, to policiu nezaujima. Lebo to je obciansky spor :lol:
11.06.2014 - 09:27:08
00
Za pytliatctvo (ci uz mas o udicu viac alebo chytas na nespravnom brehu jazera) ides do cely predbezneho zadrzania, ver ze aj take 2 dni pobytu tam stoja za to... plus potom nasleduje superychle konanie obvykle, kde kludne fasnes aj podmienku, cize zapis zo registra, co tiez nie je sranda, ak si npr zivnostnik a uchadzas sa vo verejnych sutaziach, alebo zamestnanec... Horsie je to ze za vyrubanie lesa dostanes tak max pokutu.... co sa netreba cudovat ked vidime ako lesy miznu jeden za druhym... ci uz v BA lebo MLB alebo inde lebo statne lesy...http://liptov.sme.sk/c/6452789/tazbou-znicili-tisice-hektarov-lesa-vzacne-rastliny-a-zivocichy.html
11.06.2014 - 13:40:59
01
Niesú peniaze ? Tak výrubu lesy okolo Železnej studničky a zrazu peniaze budú.

http://pava.blog.sme.sk/c/359000/okolo-zeleznej-studienky-vyrubu-14-tisic-kubikov-dreva-kto-to-povolil.html?ref=tit
16.06.2014 - 07:46:24
01
Tak nejak... :)

https://www.youtube.com/watch?v=BQxnMO8-dqg
18.06.2014 - 01:02:09
05
Aspon na cas pokoj od tazby : http://bratislava.sme.sk/c/7254772/na-zeleznej-studnicke-sa-do-konca-roka-nebude-tazit-drevo.html
26.06.2014 - 15:58:30
01
Sice nie v lese, ale tiez velky fail magistratu. Namiesto ciastocneho orezu uplne spilenie? Opät raz neuveritelna obmedzenost...

http://tv.sme.sk/v/30393/v-bratislave-padli-stromy-kvoli-trolejom-par-metrov-dalej-neprekazaju.html
17.07.2014 - 23:22:33
02
Byvam na Trencianskej :-(
21.07.2014 - 14:28:37
01
A hlavne ten bullshit co magistrat na FB zverejnoval... najskor mali stromy chore korene, potom sa zistilo ze ani jeden nebol vykopany este, cize stav korenov sa nemohol vediet, potom magistrat zverejnil suhlas na vyrub a vzapati dal dokument ,kde mal namietky k vyrubu, atd atd... Ale toto je presne dokaz, aky ma mesto vztah k zeleni - vyschnute stromy, povolenia na vyrub 150 stromov na kolibe kvoli vystavbe cinziakov J&T na mieste studii koliba, zdevastovany lesopark & planovane developerske projekty, zamena pozemkov v pecnianskom lese, minimalna nahradna vysadba uschnutych a spilenych stromov... vsak v kolkych stromoradiach v meste su prazne miesta, ktore su akurat tak plne odpadkov a buriny...
21.07.2014 - 16:15:21
00
s pečnianskym lesom nemá magiorát nič spoločné a ono vlastniť v ňom nejaké pozemky po poslednom zvýšení ochrany až na 4 stupeň nieje žiadna výhra.
21.07.2014 - 16:48:20
00
Na Blumentalskej "omladzovali" stromy. Jednoducho vsetky spodne konare odpilili. To je starostlivost o zelen...
21.07.2014 - 17:46:33
00
este ze si spomenul Blumentálsku. bolo vcelku zaujmave sledovat tu akciu. jedneho dna pasky na oboch stranach a polepene odkazy na stromoch ze sa budu od nejakeho datumu orezavat stromy. ludia nadavali ze nemaju kde parkovat a dva dni sa tam pod tym zakazom popremavalo par ludi s pilkami ale vidno nejaky orez nebolo. zrazu pasky zmizli. susedia si zacali posuskavat ze mal niekto super biznis a vyuctoval XY za orezavanie. o cca dva tyzdne zrazu zasa pasky a tentokrat bol uz orez vidno :tmi:
teda zahradkar nie som ale toto je divny orez :lol:
ten tien co tam ta zelen robila bol super. clovek nemal take vypecene auto.
pocitam keby som take nieco spravil ja na svojom pozemku pokuta ma asi neminie...

Prílohy:

IMG_1740.JPG
IMG_1740.JPG 426.27 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1741.JPG
IMG_1741.JPG 325.22 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2014 - 18:26:25
00
Byvam v tom dome, ako je ta prva foto. Cisty kseft niekomu do vrecka, presne tak ako hovoris. Co na tom, ze sa zdevastuje posledna zelen. Odkedy sa stromy "orezavaju" v lete?? A ked som videl tych "profesionalov" v akcii, to je zazrak ze tam nedoslo k pracovnemu urazu... neskutocna arogancia. Niekto kasiruje neskutocne prachy za "starostlivost o zelen", najme par robosov z ulice a zdevastuje vsetko v okoli....ide ma rozhodit...
21.07.2014 - 18:38:29
00
U nás v Pezinku to bolo podobné predminulý rok. Mám na sídlisku pred panelákom zopár bielych vŕb, robia tieň na chodník, aspoň je tam príjemne. Zrazu sa jedného dňa objavil vo výveske lístok že vtedy a vtedy bude orez stromov, aby sme parkovali inde, a kto súhlasí či nesúhlasí nech sa zapíše do listiny. Že vraj stromy sú alergén a zacláňajú bytovke. No sám bývam na 1. poschodí a nevadilo mi to. Tak vari 6ti sme napísali že nám to vadí, aj zhľadiska vegetačného obdobia. Ale nič sme nezmohli, termín už bol daný, prišlo auto nejakých technických služieb, a technik to orezal spôsobom ako na predchádzajúcich fotkách. Som ho sledoval, jeden konár aj na 5krát skracoval, nakoniec až ho celý odstránil. Proste sa nevyznal v tom čo má robiť.
No najlepšie na tom, že tie stromy dorástli znovu, dokonca sa mi zdá že sú niektoré hustejšie ako predtým,
ale teraz to nikomu nevadí, nikto s tým nemá problém, žiaden alergén, žiadne tienenie na bytovku.
Takže zase akcia len pre niekoho.
21.07.2014 - 21:29:25
00
Stále to máte ešte dobré, aspoň niečo vám tam nechali.
U nás nabehli roboši a všetky niekolkoročné brezy okolo panelákov skántrili, ževraj alergén.
Teraz to tu je holé, bez akéhokolvek stromu :( už len čumíš druhým do okien, keby aspon namiesto nich zasadili niečo iné, ale prd :worried: len samý betón :(
22.07.2014 - 11:25:21
00
keyboard_arrow_up