No fast track som nakoniec predal :D a prišiel mi domov RaRa ss tlr evo a nadaval som tiež dlho a nič z toho, musel som ísť do pneuservisu, naštastie známy lebo sme sa trochu natrápili pretože patka plášťa ako bola zložená dlhý čas nechcela kopirovať ráfik...inak som objednal cez Suncycle pumpu opeak JOE BLOW Mountain tak som zvedavý ako si poradí s tubeless :D ked bude treba...
18.06.2014 - 19:59:32
00
No fast track som nakoniec predal :D a prišiel mi domov RaRa ss tlr evo a nadaval som tiež dlho a nič z toho, musel som ísť do pneuservisu, naštastie známy lebo sme sa trochu natrápili pretože patka plášťa ako bola zložená dlhý čas nechcela kopirovať ráfik...inak som objednal cez Suncycle pumpu opeak JOE BLOW Mountain tak som zvedavý ako si poradí s tubeless :D ked bude treba...

Tu pumpu mam uz druhu sezonu, je to sice rozdiel, da sa s tym nafukat aj bezduse ale niekedy to proste nejde a treba improvizovat.
Inak velmi dobra pumpa, kvalitna, odolna, rychla. Dobre sa drzi a ma robustny podstavec. Lepsia stojanova pumpa na MTB podla mna nie je.
Ale pouzivam ju len na dofukanie a nastavenie tlaku- ma perfektny manometer, hlavne presny.
Na nahadzovanie TL pouzivam SKS AirChamp Pro. Stlacim tlacidlo a plast je v momente zaskoceny a nafukany na 3bary. Zatial 100% ucinnost. Normalne som nechapal ze som sa s tym dovtedy tak sral. Takto ani nestihnem mrknut a je to.
18.06.2014 - 20:05:42
00
Je aj Ralph double defense aj Ralph snake skin . Aj ten Ralph snake skin sa mi pozdava no bojim sa ze ho zas dorezem na nejakych kamenoch.

Najodolnejšia verzia od Schwalbe je DoubleDefens,vydrží toho ozaj dosť-ale vždy je niečo za niečo,v tomto prípade trochu vyššia váha aj valivý odpor-jazdil som NobbyNic aj RacingRalph,počet prerezaní a defektov 0 , a to som ani náhodou v zjazde nevyberal ideálnu stopu.
Verzie SnakeSkin sú tiež o.k. hlavne pekne fungujú bez duší,ale pár rezov medzi štuplami bolo-zosilené majú hlavne boky.
18.06.2014 - 20:08:48
00
Tu pumpu mam uz druhu sezonu, je to sice rozdiel, da sa s tym nafukat aj bezduse ale niekedy to proste nejde a treba improvizovat.
Inak velmi dobra pumpa, kvalitna, odolna, rychla. Dobre sa drzi a ma robustny podstavec. Lepsia stojanova pumpa na MTB podla mna nie je.
Ale pouzivam ju len na dofukanie a nastavenie tlaku- ma perfektny manometer, hlavne presny.
Na nahadzovanie TL pouzivam SKS AirChamp Pro. Stlacim tlacidlo a plast je v momente zaskoceny a nafukany na 3bary. Zatial 100% ucinnost. Normalne som nechapal ze som sa s tym dovtedy tak sral. Takto ani nestihnem mrknut a je to.

Fakt to s tou CO2 tak ide?

youtube.com/watch?v=7lLK5BSQ5e0&t=0


asi áno :D
18.06.2014 - 20:26:14
00
to ako funguju tie CO2 bombicky? to je na jedno pouzitie ci sa to da nejako doplnit?
18.06.2014 - 21:18:35
00
Vymienaš bombičky ako Airsoftguns :D
18.06.2014 - 21:20:21
00
Na jedno pouzitie. Jedna bombicka na jedno koleso ci uz mtb alebo cestne. Bombicky 10ks 13eur.
18.06.2014 - 21:21:33
00
Palo to si mohol skôr napísať že to tak dobre ide, ale zas poriadna pumpa sa mi doma zíde, tie tesco ja šikovný lámem :D
18.06.2014 - 21:22:59
00
Tak teraz som mal problémik s mojim Fast Trakom tiež, ale tá veľká pumpa z Lidlu nakoniec stačila po pol hodke nadávania a rôzneho naťahovania plášťa :lol: Kritické to je ozaj v okolí ventilku, keď tam pri fúkaní veľa unikne tak nie je šanca aby zvyšok pekne skočil.

ten plast je naozaj volny a je to o to cudnejsie, ze vsetky ostatne specialized plaste co mam tak mam problem nahodit na rafik co su take tesne .... len ten fast trak :-/
18.06.2014 - 21:25:21
00
No ved pumpu som ti odobril. A tie CO2 pumpicky niesu az take drahe aby si casom nekupil aj tu.
Inak co2 je bud len na dojazd alebo na nahodenie. Potom to treba vypustit a nafukat normal vzduchom lebo CO2 lahko unika. Navyse niektore tmely si s nim tiez nerozumeju...
18.06.2014 - 21:28:25
00
Určite časom nadobudnem aj to....a s5 ktéme :D myslíte že sa mi oplatí meniť terajší Nobby Nic za Rocket ron? Mám pocit že na štrku,šotoline je Nobby nic dosť nervozny či rocket sa správa podobne?
18.06.2014 - 21:38:31
00
Tiež podobne som IKON-a nemohol nafukať pumpou (raf ZTR ARCH EX). Použil som bombičku SKS airchamp-pätka zaskočila, znova vyfučať, nalial som tmelu cez ventil a nafúkal ručne stručne LIDL pumpou. Paráda :-)
18.06.2014 - 21:39:32
00
na štrku a šotoline sa všetko správa nervózne.. Treba jazdiť menšie tlaky.
18.06.2014 - 22:22:07
00
Poriadny plášť a ide to nafúkať aj pumpou z Lidl-a. Teraz oba Miniony TR (DHF+DHR) čo mám a tak isto RaRa SS bez problémov. Ráfiky jedny origo UST (DT Swiss), druhé TLR so žltou NT páskou (ZTR Flow).
19.06.2014 - 09:52:36
00
Zdravim bikeri, mal by som jednu otazku. Mam full, vaha cca 80kg. Po 10 rokoch som zacal znovu jazdit, musim zial aj asfalt, prevazne lesne cesty a les (prevazne za sucha, ale ani mokrotu nevylucujem). A piesok, tu na zahori sa tomu nejak nejde vyhnut :). Bike som kupil s plastami Kenda 26x1,95 K922, a musim povedat, ze aj napriek mojmu zaciatocnictvu v piesku absolutne na hovno a na stotoline a strku veru tiez nemozem povedat, ze by som sa citil isto. V problematike sa nevyznam, preto by som si rad nechal poradit od skusenejsich. Ked som v terene, nehladim kade idem, takze aj na to podla moznosti pri odporucaniach brat hlad poprosim. Za kazdu radu budem vdacny.
PS: v teme som cital len asi 15 stran, a v nich nebolo to, co som hladal, celych vyse 200 je trosku moc.
21.06.2014 - 21:04:01
00
keyboard_arrow_up