Cyklomaratón Bratislava - Jasná

18. 6. 2016
Preteky jednotlivcov
Bratislava - Jasná (Slovensko)

Detailné informácie o podujatí
Kedy bude rano ten vystrel?

Budeš to mať v propozíciách, ktoré dostaneš pri registrácii. Ale vždy je to cca tesne po štvrtej rannej. +-5min.
Výstrel býval čo ja pamätám ostatné 4 roky, vždy rímskou svetlicou. Tou trubičkou, z ktorej na Silvestra detská vystreľujú taký malý flus ohňostroj.
09.06.2014 - 21:39:37
00
veslar minuly rok sa startovalo 4-30, tento rok to bude zrejme podobne...
johnnySVK to mas este par dni na regeneraciu :-) ako inac bolo? ja po takychto dlhsich strekach mavam problem tak na treti den...
10.06.2014 - 08:46:08
00
diki, sa mi zdalo, ze to nebolo v tom case, co avizovali.
10.06.2014 - 08:51:01
00
Dzuch-Ban...Zatial sa citim v pohode, zajtra planujem lahsi bike - take rozjadenicko pred Jasnou..tak uvidim potom ako mi bude. Uz davno som sa nedostal tak na dno svojich sil. Mal som tajny sen dat si aspon tych 250km...po 8 hodinach som mal 100km, takze matematicky mi to vychadzalo, ale nie vzdy matematika funguje. Cca 35km v noci som si odjazdil s prazdnou vidlou, od unavy a asi aj kvoli tme som si ani nevsimol, ze je prazdna-akurat mi v kazdom vymole buchotala, ale ignoroval som to.. Esteze mi ju v servise nafukali a drzala potom az dokonca. Po cca 150km bol kazdy jeden kilometer pre mna neskutocne dlhy, tak som vdacny aj za tych 224km, tj 32kol (dlzka kola 7km ), i ked som presiel cielom pred zaverom, som bol v tom, ze mam 33kol....holt asi som sa prepocital. A schudol som tam cca 2kg...Teraz mam neskutocnych 103.7kg, takze sa uz tesim na Jasnu. Minuly rok som mal cca 120kg..tak to bolo dost citit pri stverani sa na donovaly a k junioru.Este tak 15kg dole a bude to cool.
10.06.2014 - 08:59:45
00
pekne si si pojazdil :-) aj ked mna by ordadila ta jednotvarnost...
super, ze sa ti tak podarilo zhodit, neviem aku mas stavbu tela, ale ja ked som uz zhodil prilis vela, nevladal som... po plastike kolena som mal okolo 107 kg a postupne sa mi podarilo dostat na 83 kg, ale to som sa uz vyslovene zle citil, nabral som naspat 5 kg a takto je mi fajn... aj ked do kopcov by bodlo este aj o tych 20 kg menej :-)
za tu nedelu sa mozme dohodnut priamo na mieste v jasnej, kto by mal zaujem, napiste mi asi do spravy kontakt... teba johnny poznam, tak by som sa ti prihovoril ked tak na mieste... trasa by bola predpokladam co najjednoduchsia cez turiec, ponitrie, trnavu... vychadza to lahko cez 1000 m prevysenia na cca 290 km... sice neviem, ci najjednoduchsia, turiec a brdky za topolcanmi daju zabrat :-)
10.06.2014 - 09:18:36
00
Trasa nazad by mohla vyzerať nejako takto: http://www.bikemap.net/sk/route/2641242-jasna-pezinok/#gsc.tab=0

  • Ak poznáte lepšiu, alebo viete poradiť, ako prejsť niektoré problematické úseky po menej frekventovaných cestách, vaše rady sú vítané.
  • Keď by sa niekomu chcelo trochu nás podporiť a v rámci svojho nedeľňajšieho výjazdu sa pridať na chvíľu k nám, tiež by potešilo. ;-)
10.06.2014 - 12:26:39
00
uplne vazne popod Strecno ?
10.06.2014 - 13:48:42
00
uplne vazne, ze nie...
10.06.2014 - 13:50:38
00
tak cez donovaly a potom odbocit v starych horach na Harmanec a cez sturec by stalo celkom dost energie...Sak ked nas bude viacej, hadam auta sa nam vyhnu.
10.06.2014 - 13:58:59
00
plati trasa, ktoru dal Quinkent zatial takto predbezne:
z jasnej do mikulasa, po starej ceste cez brdky do ruzomberka, dalej martin, pribovce, vysehradske sedlo, prievidza, partizanske, topolcany, brdky smer hlohovec, trnava a potom asi po starej ceste do BA... osobne som rozmyslal este nad pezinkom a babou, ale bude to predsa len asi jednoduchsie cez BA...
10.06.2014 - 14:11:54
00
OK...ja len pre informaciu..Nazad sa pojde tempom najslabsieho alebo to bude nieco na styl casovky druzstiev, tj. najslabsi odpadne, karavana jede dal ??...
10.06.2014 - 14:25:50
00
Moznosti navratu je viacero. Mam pojazdenu Vazsku variantu aj cez Vysehrad, ci Donovaly. Kazda ma nieco dobre a nieco neprijemne. Vazska ma hlavny problem cesty medzi MT a ZA. V nedelu rano tam vsak nie je taka hrozna premavka. Ked tade nepodejte slimacim tempom 15-20 km, tak sa to v pohode da pretrpiet. Cast tej cesty ma siroku krajnicu, cast je dvojpruhova. Najhorsie je tam, ked je len jeden pruh na ukor dvojpruhoveho protismeru. Tam uz chyba aj krajnica a realne brzdite auta, lebo nemate kam uhnut a ani auta vas nemaju ako obehnut. Minuly rok som tade isiel 2x. 1x piatok a 1x nedelu. Ani raz nezatrubili alebo posunkovali. Ale zase som mastil co to dalo.
Varianta cez Vysehrad ma v sebe na moj vkus privela hupakov. :-) Blbo sa drvi tempo.
Hupaky za Martinom a potom hupaky za Partizanskym... Ak je horuco, tak je to na dekel.
Moja oblubena varianta vedie cez BB-Krupinu/Tlmace-KalnaNHronom...
Donovaly su rano este celkom prazdne, tak sa da. Po Kalnu celkom zabavna jazda ale od Levic dost nudna a jednotvarna jazda po rovinach. Ked zafuka na rovine, tak sa hodi jazda v skupine. Ale zase je tu dobry psychomoment. Od BB je to v podstate uz len 200 km dolekopcom a ziadne vyrazne kopce alebo hupaky.
Ak by som si mal vybrat, tak bud Donovaly alebo Vysehrad. Cez Zilinu je to nuda. Uz len dojst do Martina z Liptovskeho Mikulasa je otrava. :-D
10.06.2014 - 14:55:59
00
ja mam prejdenu takmer celu trasu po castiach cez vysehrad, mne povacsine brdky vyhovuju a aj bavia, len je otazne, ci po tolkych km to tak tiez bude... :-) cez ZA ma to nelaka, horehronim pojdeme den pred...
johnnySVK prioritou bude udrzat sa spolu :-) to znamena, aby co najviac ludi mohlo tocit spicu :-P
10.06.2014 - 15:12:44
00
Prioritou bude skôr aby čo najviac ľudí vôbec došlo späť do BA. Priznám sa, že nikdy som to na druhý deň nešiel späť, radšej si dám pohodové raňajky, kuknem tombolu a možno aj vyhrám a po dobrom obede odchod autobusom do BA.
No ale keď je chuť, tak medze sa nekladú. Ak by som mal poradiť, tak z LM chodte radšej severnou stranou popri Mare a potom cez Potok do Bešeňovej a cez Liskovú až do RK. Je to oveľa krajšia cesta, kvalitnejší povrch a pohodovejšia. Je tam iba jeden kopec, namiesto tých nudných húpačiek, ktoré sa idú do Jasnej.
12.06.2014 - 22:33:56
01
tiez ma napadla aj tato alternativa, za mladi sme chodievali len touto stranou... stara cesta bola pre nas strasiakom, az minuly rok som zistil, ze je to celkom ok :-)
som myslel, ze to je cez sielnicu trochu vacsia obchadzka, ale ako kukam, tak je to cca rovnake... jedine ta cesta pred ruzomberkom byvala dost zla a aj uzka... diky za tip...
mne uz bolo minuly rok dlho, zhodnotenie bolo super, ale inac len cakas na odchod a este ta unavna cesta... a to som bol este rano aj na chopku...
12.06.2014 - 22:57:04
00
keyboard_arrow_up