cafelatex paska aj ventilky najpr aj roztok ale ked dosiel dal som no tubes, rafky remerx masterdisk ale ust plaste schwalbe reps bontrager za 3-4 roky jeden krat podfuklo a musel som dat dusu inak ziaden problem
06.06.2014 - 15:57:58
00
Asi hlupa otazka ale neskusal uz niekto zo zvedavosti dat bezdusove mlieko do duse?
06.06.2014 - 21:24:49
00
Veru hlupa, mal si sa spytat kto to este nepouzil z tych co ma doma tmel. Tmel v dusi funguje len chvilu, potom sa zrazi a vytvori jezkov ktori sa nedaju vybrat von.. Moze za to asi krieda (alebo co to je) ktora je vo vnutri aby sa dusa nezlepila.
06.06.2014 - 21:41:31
01
Skúšal som zo zvedavosti pred nedávnom. Mal som riedku dušu, stále klesal tlak. Pod vodou nikde nefučala ani z ventilu (nebol povolený). Nalial som do nej Rubena tmel. Asi 50 - 60 ml. Tlak potom držala. O pár dní mi na tréningu pichol kúsok z hrdzavého klinca do zadného kolesa, kde som mal túto dušu. Cítil som, že je mäkšie, ale odjazdil som celý tréning a doma som vybral z kolesa kúsok hrdzavého klinca. Dieru to opäť zacelilo, ale dofúkať na 250 kPa sa už nedalo. Zakaždým to začalo fučať a tieklo mlieko von. Tak som dušu vymenil. Toto riešenie je teda podľa mňa len ako núdzové riešenie. Za mňa teda mlieko len do bezdušákov a duše hneď vymeniť alebo zalepiť záplatou. :-)

Kedysi som do riedkej duše, ktorá nedržala tlak použil normálne mlieko = kravské. :D Duša potom tlak držala, takže to naozaj funguje pri riedkych dušiach. Ale pri defekte to príšerne smrdí. Kafilérka sa mohla skovať!!! :rofl:
06.06.2014 - 22:01:46
01
Dumal som nad tym lebo som nasiel ze sa predavaju Slim duse ktore su plnene niecim co ich opravuje.
06.06.2014 - 22:21:42
00
aj Foss robi take samoopravovacie duse ... a dokonca bez tmelu :)
06.06.2014 - 22:30:51
00
A preto každý normálny človek buď jazdí klasické duše alebo bezduše :D
06.06.2014 - 22:32:24
00
Chalani, nahadzoval niekto bezdusaky na ethirteen trs+ kolesa? Rozmyslam ze aku siroku pasku na ne treba (vonkajsia sirka 28mm, vnutorna 23,4mm).
07.06.2014 - 08:14:34
00
na fotkách je plastová TL Ready ráfiková vložka,mám niečo podobné na kolesách DT Swiss,funguje to perfektne,len je tam trošku vyššia váha ako keď sa použije páska napr.NoTubes
07.06.2014 - 09:44:42
00
No hej, len moje prisli s bajkom a tu original TLS pasku tam nemaju :D

Co som tak porovnal s rafkami NoTubes, tak na podobne siroke rafiky davaju 25mm siroku pasku tak by to malo byt akurat aj na tieto.
07.06.2014 - 12:04:15
00
Skúsil by som napísať výrobcovi tých kolies,či nevedia tú pásku poslať.Inak tá páska NoTubes 25 mm bude tiež dobrá,mám ju na nových WTB KOM,ktoré majú vnútornú šírku 23 mm,tie 2 mm naviac sa akurát minú v tom priehybe stredového žliabku,sedí to presne od kraja po kraj.
07.06.2014 - 12:37:27
00
Tak dnes som sekol vdaka vlastnej debilite RaRa performance na skale a mliečko vytieklo :D , diera cca 1cm ,výmena za dušu nebola ale ťažká ani príliž špinavá, no plášť už to má za sebou...
08.06.2014 - 18:43:56
00
Podobne tiež so Ralpha Evo sekol na Ztr Arch exoch. Síce sa defekt nekonal vďaka NO Tubes , ale na druhý deň ma v pivnici čakala krásna bublina na plášti. Poškodila sa vnútorná vrstva a plášť už neudržal tvar. Však zajtra príde MAXXIS IKON tak sa teším na testovanie.
08.06.2014 - 18:52:32
00
Ja si aspon konečne môžem dopriať Fast track tiež som naň zvedavý, no rara už bol aj tak vydratý tak až tak nelutujem ale Fulcrumy sa pochlapili že to vydžali...
08.06.2014 - 18:56:04
01
Joes Eco Sealant (1l balenie som kupoval niekedy minuly rok na jesen) velke sklamanie. Po dvoch tyzdnoch sa z neho vsetky pevne castice prilepili na vnutornu stenu plasta. Samotny tmel mal konzistenciu a vzhlad vody. Tmel akoby stratil vlastnosti ktore mal ked bol novy, vtedy vydrzal v plasti aj 2 mesiace v podstate bez zmeny. Robi to tak uz posledne 2-3 mesiace, pri doplnani som vzdy poriadne pretrepal. Plast sa zvnutra obali a zostane z toho len voda.
Neviem či sa oplatí kupovať tak veľké balenie, asi už budem kupovať iba pol litra.

Rovnaka skusenost teraz aj ja. Vcerajsia jazda bola jedno velke zufalstvo. Mala dierka a nevedelo to zacelit. Striekalo, zacelilo, striekalo, zacelilo, dofukovanie....a tak dokola. Musel som ukoncit jazdu v lese a cestou domov na asfalte to tak striekalo, ze som nakoniec musel nahodit dusu. Potom som doma cez hodinu cistil ram od toho sajrajtu.
Je super, ze nerobi jezkov, ale to mi je fuk, pokial to nezaceli dierku.
Vraciam sa spat k NoTubes.
10.06.2014 - 08:25:39
01
keyboard_arrow_up