Ale podobne to je aj na Tomasikovej, Ruzinovskej, Kosickej,... najhorsie je, ked pozries dozadu a nevidis ziadny bus a zrazu sa na teba z pravej strany tlaci auto, ked... brrr.. Chcelo by to skutocne cyklochodniky, z ktorych je jasne, ze su pre cyklistov - nie tie bratislavske cez chodniky, po zamkovej dlazbe, cez jamy,... ach
22.05.2014 - 22:54:41
00
A ďalšia príhoda sa mi stala na Brnianskej od Patrónky do mesta. Išiel som mimo buspruhu v pravej vyjazdenej koľaji voľného pruhu a obehli ma bez problémov tri kĺbové autobusy. Pred vrcholom nad Pražskou som predbehol stojací autobus na zastávke Hroboňova a dobiehal som cyklistu, ktorý išiel klasicky v buspruhu pri obrubníku. Pomaly som ho dobiehal, ale to už na mojej úrovni bol aj autobus, ktorý stál pred tým na zastávke. Zhodnotil som situáciu a spomalil aby mal šofér autobus priestor na obchádzací manéver toho cyklistu čo mu zavadzal v pruhu. Inak by sa medzi nás nezmestil a zbytočne by sme ho spomalili. Je to všetko o ústretovosti a rešpektovaní sa. Dokonca mi minule aj jeden trolejbusár ďakovne zablikal smerovkami, že som mu nechal priestor v jeho buspruhu a necoural som sa tam, keďže veľmi veľa cyklistov ani len netuší, že jazdia v zakázanom jazdnom pruhu.
22.05.2014 - 22:56:33
01
JOLI ja pustam aj auta z pripajacich pruhov - ak za mnou nic nejde, tak sa preradim do laveho :)) Proste treba fungovat ako sofer a vnimat vsetko okolo. Len skoda, ze nemam smerovky... boli by sikovnejsie, ako paprce....
22.05.2014 - 22:59:59
01
Ale podobne to je aj na Tomasikovej, Ruzinovskej, Kosickej,... najhorsie je, ked pozries dozadu a nevidis ziadny bus a zrazu sa na teba z pravej strany tlaci auto, ked... brrr.. Chcelo by to skutocne cyklochodniky, z ktorych je jasne, ze su pre cyklistov - nie tie bratislavske cez chodniky, po zamkovej dlazbe, cez jamy,... ach


Na Ružinovskej nevidím absolútne žiadny problém. Je tam 40tka, výborný povrch. Tomášiková je riadne rozdrbaná a o Košickej je sa aj zbytočne baviť pokiaľ narážaš na ten cyklopruh. Ostatná časť od Mlynských Nív k Apollu je už dobrá. Dokonca na bicykli už pri rýchlosti 32-37 km/h podľa úseku na bratislavských cestách stíhaš zelené vlny.
Ja takto na zelenú vlnu viem v pohode prejsť od prvej svetelnej križovatky v Prievoze až za križovatku pred mostom Apollo.
22.05.2014 - 23:02:15
00
JOLI ja pustam aj auta z pripajacich pruhov - ak za mnou nic nejde, tak sa preradim do laveho


"To neděláš dobře Jaromíre"..........zbytočné manévre. Aj tak sa zase musíš vrátiť do toho priebežného pruhu, keďže ten pripájací sa skončí. Aj keď tam nič nejde, nevieš aký pako s tehlou na plyne sa za tebou prirúti práve vo chvíli, keď sa budeš tlačiť späť.
22.05.2014 - 23:05:29
00
Môj osobný pocit je taký, že bratislavské cesty sú najnebezpečnejšie pre pomalších cyklistov. Cyklistov, ktorý nepoznajú ani základné pravidlá cestnej premávky nie to ešte svoje práva a povinnosti cyklistu a hlavne občasný cyklisti.
22.05.2014 - 23:09:47
00
JOLI Ruzinovska je ok, len je tam bus pruh, ale 40tku nik nedodrziava. Asi by tam mali policajti castejsie merat. Ale aspon nie je rozbita (az na kanalove poklopy, do ktorych pekne vbehne koleso ;) ). Kosicka ma sice bus pruh, ale je tiez dost rozbity a nejak sa tam casto otvaraju dvere, vychadzaju z tade auta a stoja tam auta :) Len od krizovatky Mlynske nivy smer Apollo je trosku problem, kedze auta casto jazdia cez zastavky, kluckuju tam a ja som skoro v druhom pruhu, ktory ide rovno k Apollu.

A manevre? To len obcas ked fakt za mnou nic nejde.

Nebezpecne su chodniky (to, ze je niekde Cecko alebo znacka, ze je to cesticka pre cyklistov, nie je pre mna cyklochodnik - bez jasneho oznacenia na chodniku), ked sa na zrazu vyruti cyklista. Alebo ked kluckuju chodnik/cesta, ignoruju cervenu, zakazy,...
22.05.2014 - 23:14:44
00
Myslíš ten buspruh na Košickej, ten kúsok pred križovatkou s Mlynskými Nivami? Tade často nejazdím, ak občas, tak v ňom nestojím, keďže slúži aj na odbočovanie do prava. Až za križovatkou a zastávkou mhd sa radím k okraju cesty v smere na Apollo.
22.05.2014 - 23:19:11
00
Presne... ten bus pruh je aj na odbocenie doprava, ale ked prejdes krizovatku a chces ist nedajboze zoprava k okraju, tak ta zozadu zostreli auto, ktore predbieha auta cez autobusovu zastavku. Takze je vyhodnejsie zostat v rovnakom pruhu. Je pravda, ze to tam uz nie je bus pruh, ale je to dooost blbee.
22.05.2014 - 23:27:44
00
Podľa mňa buspruh je to ešte aj za križovatkou až po zastávku. Až za zastávkou končí, je to vidieť aj na vodorovnom dopravnom značení.
Ja osobne odbočujem na Košickú od Prievozskej a až za zastávkou sa radím k pravému okraju cesty. Samozrejme počítam s tým, že nejaký nedočkavý pako ma môže obchádzať cez tú zastávku, tak sa vždy pozriem za seba a preventívne vystriem pravú ruku, že prechádzam do krajného pravého pruhu.
22.05.2014 - 23:32:21
00
... v tom buspruhu sa ti odrazu zjaví autobus sadistickej dedinskej linky

Aj ja mám najhoršie skúsenosti s vodičmi prímestských liniek... Pravidelne jazdím po Svätoplukovej a často som pre nich neviditeľný. Jedno, či vychádza z autobusovej stanice alebo na ňu vchádza...
Raz som sa tak nasral, že som sa otočil a kým sa on hlásil na rampe, tak som pri ňom zastavil a zakričal (aby to počul aj dispečer), že v Bratislave sa pri odbočovaní do ľava dáva prednosť aj protiidúcim cyklistom A ešte, aby sa zobudil, som ho zľahka ostriekal vodou z bidonu. Škoda, že som nemal ionťák, dlhšie by si to pamätal.
22.05.2014 - 23:55:33
02
Viete o tom ze cyklista nema co hladat v bus pruhu...a zaroven ma ist pri krajnici cize na ceste kde je krajnym pruhom bus pruh by nemal vobec byt?? Prievozsku by sme teda vobec nemali vyuzivat.....
23.05.2014 - 00:24:53
00
misopetrovic lenze takych ciest je vela, takze co potom? :)
23.05.2014 - 00:29:13
00
Viete o tom ze cyklista nema co hladat v bus pruhu...a zaroven ma ist pri krajnici cize na ceste kde je krajnym pruhom bus pruh by nemal vobec byt?? Prievozsku by sme teda vobec nemali vyuzivat.....

nie, potom v tomto pripade mas ist po pravej strane praveho pruhu zlava vedla bus pruhu - po plnej bielej ciare.

http://auto.sme.sk/c/6602034/cyklistov-vytlacaju-predpisy-prec-z-autobusoveho-pruhu.html
23.05.2014 - 01:40:49
01
Tak uz sa asi nieco zmenilo lwbo viem ze asi pred rokom bol tiez na sme clanok v ktorom pisali ze cyklista ma pouzit inu cestu....kedze nemoze ist po pravom kraji vozovky pri krajnici...kedze mu v tom brani bus pruh...
23.05.2014 - 08:09:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up