Bikujem sice len par rokov, ale uz za tak kratku dobu je badatelne ako lesy miznu kazdym dnom. Ako sa tazi bez ohladu ci je to cyklo alebo turisticky chodnik, ze drevorubci su bulovia, ktorym chyba co i len stipka zdraveho usudku.
Cize postupom casu som dospel k zaveru, ze treba rychlo pojazdit co sa da, kym este nejake lesy vobec mame. Nejake byrokraticke talafatky ma absolutne nezaujimaju. I ked vazim si a obdivujem tych, ktori si tu namahu daju a riesia vsetko ofiko cestou. Urcite to stoji kopu nervov. Ja by som to nezvladol :)

V lese sa spravam slusne, nezanechavam ziadne odpadky za sebou, jazdim ohladulplne voci pesiakom, nejdem do konfliktu i ked niektori premudreli maju naozaj pestru slovnu zasobu.
14.05.2014 - 11:00:30
011
Nihil: asi tak. A kedze sa to tyka celeho Slovenska, chce to vela dovolenkovych dni, dobreho pocasia, zdravia a ochotnych miestnych bikerov, aby sa rychlo dalo pojazdit , kym tie stromy tam este su.
14.05.2014 - 11:18:49
00
Budovanie malokarpatskej cyklotrasy Jurava zacalo, v casti medzi Jurskym Šurom a vypadovkou z Vajnor na Čiernu vodu
plánované dokončenie 11/2014

tu sa spomina dokoncenie v priebehu buduceho roka
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/vystavba/cyklomagistrala-jurava-sa-uz-zacala-stavat.html?page_id=326327
14.05.2014 - 11:46:09
00
11/2014 je iba dokoncenie useku vyznaceneho oranzovou farbou
inak neviem preco sa vlastne zdvojuje vyjazd z Vajnor na Karpaty, ked uz tam jedna cesta existuje, po ktorej je zakaz vjazdu ( iba s povolenim sa da), radsej mali spojit Juravu s Ivankou ako som nakreslila hnedou farbou aby sa cyklista dostal k mohyle a dalej okolo letiska k Dunaju

Prílohy:

jurava-trasa.jpg
jurava-trasa.jpg 441.91 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2014 - 12:43:49
00
LOOL, oni robia len to oranzovym ? Ved to vobec nie je potrebne, to sa da prejst aj teraz v pohode :D az do sv. Jura .. ale zas pre rodinky s detmi a korculiarov to bude dobre. Len neviem kedy sa dozijem, ze sa bez zastavenia , stresu a v zdravi dokazem dostat z Petrzalky do Race, z Race do Lamaca, z Lamaca do Devinskej, Devina a Karlovky. Dokonca mam obavu , ze sa nikdy nedozijem ani len takej uplnej "malickosti", ako normalne bezpecne prejst z pod mosta LaFranconi na Zeleznu studnicku.

edit: vlastne co chcem, ked len taku vec, ako jednosmerka na europskej magistrale riesili 5 rokov /alebo kolko/ a vyriesili to (aj ked mne vcelku nepochopitelnym sposobom) az po neunavnom snazeni ludi, ktori o to mali zaujem vyriesit a len kvoli politickym bodom :(
14.05.2014 - 12:51:11
00
no ved to hovorim na co hento , ked teraz sa da z Vajnor po tej modrej( existujuce asfaltky) v pohode na Jur ist, po fialovej ( teraz betonove platne po uprave ma byt asfalt)
cize cervenou je vozovka pre lahke zatazenie ( som si myslela ze to bude nejaka strkova a nie asfalt)
modre su existujuce tam nebudu robit nic podla mna, len znacenie
fialove su existujuce panelky-tam idu dat asfalt
vid priloha legendy

EDIT: kuim si ziletku a vz ime mozem jazdit kolecko-Vajnory-Šur-Vajnory :P

Prílohy:

jurava-cyklomagistrala-legenda.jpg
jurava-cyklomagistrala-legenda.jpg 73.12 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2014 - 12:56:41
00
Silva, ta tvoja hneda ciara :-) sa bude riesit po dokonceni tohto projektu. Konecny zamer je spojit tieto lokality s Dunajskou hradzou a Rakuskom.
Mne by viac vyhovovalo, keby sa spojila Raca az do Smolenic nejakym asfaltovym cyklochodnikom. Ale kto vie, mozno casom.
Projekt JURAVA ma byt vraj komplet asfaltovy. Aby som mohol aj ja jazdit ziletkou do roboty a netrtulit sa medzi autami v spicke.
14.05.2014 - 14:23:56
00
Asfalt je fajn na tieto rovinate trasy. Aspon tadial budu moct bez problemov jazdit aj ziletky, cize je to tym padom vyuzitelne pre väcsi pocet cyklistov a o to predsa ide pri takychto projektoch cyklotras v prvom rade (prinos pre co najviac ludi, moznost pouzit na bezkoliznu cyklodopravu a cykloturistiku v regione).
14.05.2014 - 15:17:22
00
a kedy ma byt teda hotovy aj usek od ciernej vody az k ivanke? to je dost dlhy usek, to je podla mna na dlho. okrem toho tam treba podchadzat 2 nizke cestne mostiky a 1 nizky zeleznicny (este tam je aj dialnica ale tam je to v pohode). jeden ci dva z tych mostikov je az taky nizky, ze tam musim vzdy zosadnut. tadial nemoze ist ziadna oficialna asfaltova cyklotrasa
14.05.2014 - 15:48:16
00
Tak sa spravi obmedzenie na vysku ... zakaz bajkom , ktore maju > 26" :lol:
14.05.2014 - 16:48:17
02
Aby tam nenabehla o par dni cata so zbijackami, vsak tam treba zostupovat z bajku. :lol:
14.05.2014 - 21:26:55
02
Radsej mohli zacat trasou Pezinok - Jur, ktora je dnes takmer neprejazdna nejakym rozumnym sposobom.
15.05.2014 - 08:25:10
00
Akoze nie ? Z PK sa dostanes do Jura povedla hlavnej cesty po oboch stranach aj dnes uplne bez problemov
15.05.2014 - 08:43:14
00
Pato, popis prosim ta to "uplne bez problemov"..
15.05.2014 - 09:04:25
00
z Grinavy sa dostanes do Race cez Vinohrady popri ceste, v PK od Tesca, prejdes cez nadjazd a tam do vinohradov, odtial sa dostanes az do Vajnor uplne v pohode
15.05.2014 - 09:55:39
00
keyboard_arrow_up