hej to je pravda, ved pajstun je rezervacia. ale tak co uz...

dnes som v dazdi pojazdil konecne trochu tie singlace na kobyle, nahodou som na ne natrafil a potom uz len nahodne isiel vsade tam kadial sa dalo. brvien tam az tak vela nebolo, ale stretol som zopar podozrivych ludi v maskacoch, mozno bol niekto z nich ten bajny ujko zapratavac.
chcelo by to nejakeho sprievodcu, stale sa tam nevyznam dobre :/
blata a vody tam je vsade pozehnane.
13.05.2014 - 22:59:47
00
...že sa to zrovna ty pýtaš??...by som čakal hocikoho iného.
keď si tam ešte robia aj bike camp.čo myslíš k čomu asi tak časom povedie takáto partizánčina voči ostatným cyklistom.Oblasť okolia pajštúna je aj rezervácia.
sami si kopeme jamu hlbšiu ako taxis.


Mali by sme podporovať legalizáciu takýchto "partizánčin" a nie ich haniť. Prečo? Dôvodov sú desiatky, hlavne:
-MK sú preplnené a peší turisti sa často právom cítia ohrozený - Upravené single ocenia cyklisti a turisti nebudú musieť odskakovať do lesa ako srnky zo svojich chodníkov. Jasné vymedzenie trás bude do budúcna lepšie ako spoločné značené trasy.
-Využite lesov na športovo-rekreačné účely vytlačí ťažbu a devastovanie.
-Budovaním prírodných singlov sa ušetria milióny oproti budovaniu neekologických lesných asfaltiek.

Je to najrozumnejšia cesta ako posúvať MTB v MK, či už je to legálne, alebo nie. Evolúcia si to vyžaduje. O čo viac bude cyklistov na turistických trasách o to viac bude zapratávačov a odporcov cyklistiky. Mali by sme si to jednoznačne uvedomiť a podporovať projekty ako je Trail BK, Pajštúnsky trail, Lozorno trail a iné...
Podpora inštitúcií je na bode mrazu, tak sa podporujme aspoň navzájom.
13.05.2014 - 23:08:31
07
nelegálnou cestou si žiadne inštitúcie nezískaš.Tento spôsob povedie časom len k ďalším zákazom.Stačí pár iniciatívnych turistov,alebo polovníkov ako vždy.Turisti nebudú musieť odskakovať keď sa bude jazdiť ohladuplne čo sa často nedeje.
13.05.2014 - 23:39:07
01
nelegálnou cestou si žiadne inštitúcie nezískaš.Tento spôsob povedie časom len k ďalším zákazom.Stačí pár iniciatívnych turistov,alebo polovníkov ako vždy.Turisti nebudú musieť odskakovať keď sa bude jazdiť ohladuplne čo sa často nedeje.


Vybaviť povolenie na niečo podobné je ročná byrokratická tortúra výsledkom ktorej je nanajvýš súhlas inštitúcií, o nejakej "podpore" sa nedá hovoriť vôbec. Treba si pripraviť peňážky na kolky, tonu trpezlivosti a zabitého voľného času. Výsledkom je iba súhlas, nie podpora. Čudujme sa potom "partizánčinám". Každopádne kto sa pokúsi o legal zaslúži veľkú vďaku (napr. Cerová dráha, Trail BK)
To že jazdiť ohľaduplne po turistických trasách nestačí - dokazuje to aj toto fórum - množstvo konfliktov s pešiakmi - ľudia sa ťa zľaknú či už ideš rýchlo alebo pomaly. Si potichu, obzrú sa, zľaknú sa a takmer lezú po stromoch - zacengáš a si za kreténa. Je nás proste veľa a bude ešte viac. Single iba pre bajky to riešia.
14.05.2014 - 07:47:34
02
triki:viem ze je to rezervacia, ale ked vidim ako sa rube za posledne roky (zbehni si niekedy pozriet na Strminu -co je tiez rezervacia ak sa nemylim), tak nejaky trail pre bicykle je proti tomu nic, aj ked je ilegalny a vedie rezervaciou. Ako pise nanoslav- taketo traily su prospesne aj pre turistov, napriklad ja osobne odkedy je BK trail som dole po modrej TZ do Race nesla, rovnako ani z Pajstuna uz nebudem chodit dole po cervenej do Borinky. Vybavit povolenia nie je urcite jednoduche a casovo myslim by vedeli chalani z Trail BK povedat kolko im to trvalo :tmi: . Ale oni nemali inu moznost lebo ich trail je vo frekventovanom primestskom lese, kdezto Pajstunsky je tak trochu od ruky, a aj horsie dostupny- co je fajn, lebo tadial sa nebude jazdit ako na Vaclavaku.
Kazdopadne by bolo prospesne to tu uz dalej nerozmazavat, lebo ten iniciativny blbec to tu urcite cita ;)
14.05.2014 - 08:06:35
04
nanoslav, vybavoval si už niekedy povolenia?
Keď nie tak sa láskavo nevyjadruj.
Ako píše triki, nelegálnymi singlami môžete dosiahnuť akurát zrušenie povolených (a tým aj prácu čo si dali námahu s legalizáciou)

Prepáčte, ale celá táto diskusia sa nesie v duchu:
"Najlepšie by bolo keby do lesa nesmel nik len pár bikerov, Turisti sú zlí, lesníci sú zlí, poľovníci sú zlí, ochranári sú zlí . Kašlať na predpisy."

Je z toho smutno.

S pozdravom
Milan Schurger
14.05.2014 - 08:12:20
00
nanoslav, vybavoval si už niekedy povolenia?
Keď nie tak sa láskavo nevyjadruj.
Ako píše triki, nelegálnymi singlami môžete dosiahnuť akurát zrušenie povolených (a tým aj prácu čo si dali námahu s legalizáciou)

Prepáčte, ale celá táto diskusia sa nesie v duchu:
"Najlepšie by bolo keby do lesa nesmel nik len pár bikerov, Turisti sú zlí, lesníci sú zlí, poľovníci sú zlí, ochranári sú zlí . Kašlať na predpisy."

Je z toho smutno.

S pozdravom
Milan Schurger



"Najlepšie by bolo keby do lesa nesmel nik len pár bikerov, Turisti sú zlí, lesníci sú zlí, poľovníci sú zlí, ochranári sú zlí . Kašlať na predpisy." - Absolútne nepochopenie.

Ja osobne som povolenia nevybavoval, ale viem presne čo dalo námahy vybaviť povolenie na Trail BK.
Nemá zmysel to tu riešiť, je to skutočne smutné. Utrieme si slzičky, poďme pracovať. Možno naše deti budú v tomto rozumnejšie.
14.05.2014 - 08:30:45
01
silva to poňala tak ako by to mal poňať každý. Obrovský súhlas.
14.05.2014 - 08:37:24
00
Vcera sme mali stretnutie s panom Kutkom (riaditel MLBA), trosku sme podebatovali o moznosti znizit tazbu, podpore mesta (zucastnil sa aj Nesrovnal, pan Sibl z BROZ). A okrem ineho pan Kutka povedal ze ma tu na fore osobu, co mu z casu na cas posuva informacie, ktore sa tu rozoberaju. Roztrpceny bol najma ze sme sa ho dovolili kritizovat za tie kamene co zbijackou dal odstranit. Ze on tam sam musel schadzat z bicykla atd. Celkovom som mal pocit ze sa este stale nedokazu rozlisovat singletraily a ostatne znacene cyklocesty. Mozno je to nieco co mu moze jeho tajny zdroj z fora vysvetlit a skusit s nim predebatovat. :) Tymto pana Kutku pozdravujem a dakujem za vcerajsiu debatu.
14.05.2014 - 08:46:59
00
Predpisy a zakony su pre ludi, nie ludia pre predpisy a zakony. Triast sa od strachu pred porusenim cohokolvek je typicky slovenske. S tym so napisala silva suhlasim .. podla toho by sa mali riadit aj uradnici, ono to takto totiz funguje vsade v normalnom svete. Lenze u nas je uradnik nieco ako feudalny zemepan :) .. obcan by mal ukazat kto je panom. Este by som k tomu mohol napisat zopar viet, ale radsej sa zdrzim :)
14.05.2014 - 08:55:19
03
. Roztrpceny bol najma ze sme sa ho dovolili kritizovat za tie kamene co zbijackou dal odstranit. Ze on tam sam musel schadzat z bicykla atd.

Takze som mal pravdu :) .. uradnik v postaveni riesi veci, do ktorych mu nic nie je, podla seba.
14.05.2014 - 08:56:11
01
nelegálnou cestou si žiadne inštitúcie nezískaš.Tento spôsob povedie časom len k ďalším zákazom.Stačí pár iniciatívnych turistov,alebo polovníkov ako vždy.Turisti nebudú musieť odskakovať keď sa bude jazdiť ohladuplne čo sa často nedeje.

Co sa tyka Pajstunskeho trailu, ak sa pozries na mapu, zistis , ze cez rezervaciu nejde, az za Pajstunom ju pretne celou sirkou dole ku kamenolomu. Celkovo sa da povedat, ze na Slovensku je rezervacia asi jedine miesto, kde je les ako tak chraneny pred bezhlavym rubanim, v porovnani s normalnym stavom, je to asi na urovni kedysi lesoparku.
14.05.2014 - 09:01:16
00
tak zasa triki ma pravdu. bola by skoda keby takato iniciativa stavania trailov sposobila problem pri dalsich legalizaciach a katastrofa by bola keby tajtrlici v parlamente zacali menit zakon o bikeroch v lese. tymto im davame len zamienku. momentalne nam zakon v podstate vyhovuje ak by ho upravili mame poptakoch.
je to tazke ako tu bolo spomenute je nas kazdym dnom viac. snad sa nejak vsetci pomestime :)
14.05.2014 - 09:05:48
00
Kto chce psa bit, palicu si najde. Nepomozes si .. podla mna je to uplne jedno, vyhraje vzdy ten silnejsi.
14.05.2014 - 10:35:32
02
este ze mam svoje cesticky kde nikomu nezavadziam. len prekusnut tych prvych 10-15km :lol:
14.05.2014 - 10:43:47
01
keyboard_arrow_up