To som nevedel dik.
16.04.2014 - 16:34:42
00
lto, na horskom mas skor sancu ze presiahnes sirku biku 80cm. Vtedy tiez nemusis.
16.04.2014 - 19:55:40
00
Musíš mať rennfahrrad - pretekársky bicykel. Na ceste je pretekársky bicykel cesťák, v lese zase horský. Asi ťažko presvedčíš policajtov, že na horáku sa preteká na ceste. Aj rakúskych.
Maximálna váha pre rennfahrrad na ceste je 12 kíl, musí mať rennlenker (oblúky alebo barany),, Minimálny vonkajší priemer ráfika je predpísaný na 630 mm a maximálna vonkajšia šírka ráfika môže byť 23 mm.
A keď máš tieto podmienky splňujúci bicykel, tak nemusíš jazdiť po radwegu, ale môžeš jazdíť aj po súbežnej ceste. No a môžeš jazdiť s priateľmi v skupine, či už dvojičky, trojičky, v bočnom vetre lajnu, akurát môžete zaberať jeden jazdný pruh.
16.04.2014 - 20:03:17
06
Hadat sa nebudem, ale od 31.3.2013 plati toto: "Allgemein von der Radwegbenutzungspflicht ausgenommen sind Rennradfahrten im sogenannten "Training", zweispurige Räder und Anhänger sowie Rad-Breiten über 80cm"
Podla toho to nad 80cm nemusi byt Rennrad.
16.04.2014 - 20:27:39
00
Musíš mať rennfahrrad - pretekársky bicykel. Na ceste je pretekársky bicykel cesťák, v lese zase horský. Asi ťažko presvedčíš policajtov, že na horáku sa preteká na ceste. Aj rakúskych.
Maximálna váha pre rennfahrrad na ceste je 12 kíl, musí mať rennlenker (oblúky alebo barany),, Minimálny vonkajší priemer ráfika je predpísaný na 630 mm a maximálna vonkajšia šírka ráfika môže byť 23 mm.
A keď máš tieto podmienky splňujúci bicykel, tak nemusíš jazdiť po radwegu, ale môžeš jazdíť aj po súbežnej ceste. No a môžeš jazdiť s priateľmi v skupine, či už dvojičky, trojičky, v bočnom vetre lajnu, akurát môžete zaberať jeden jazdný pruh.


To som nepočul ešte, odkial to máš. Inač ma to potešilo.
16.04.2014 - 20:31:51
00
Rakúsky cestný zákon - kedysi boli výcucky týkajúce sa bicyklov a cyklistiky tu http://www.argus.or.at/info/rad-und-recht/wichtigsten-bestimmungen-stvo-und-fahrradverordnung ale ako som pred chvíľou zistil, už tá stránka neexistuje
16.04.2014 - 20:39:00
00
Takze horak s 27.5" kolesami, na ktore namontujem barany, by mohol toto splnovat :lol: .. ale to len zo srandy (ani taky nemam), v Rakusku daleko radsej jazdim po cyklochodnikoch, tam su naozaj pouzitelne. A hlavne ma nestresuju auta, ktorych je tam cim dalej viac zo Sedlackou znaCkou :lol:
16.04.2014 - 21:50:18
00
Musíš mať rennfahrrad - pretekársky bicykel. Na ceste je pretekársky bicykel cesťák, v lese zase horský. Asi ťažko presvedčíš policajtov, že na horáku sa preteká na ceste. Aj rakúskych.
Maximálna váha pre rennfahrrad na ceste je 12 kíl, musí mať rennlenker (oblúky alebo barany),, Minimálny vonkajší priemer ráfika je predpísaný na 630 mm a maximálna vonkajšia šírka ráfika môže byť 23 mm.
A keď máš tieto podmienky splňujúci bicykel, tak nemusíš jazdiť po radwegu, ale môžeš jazdíť aj po súbežnej ceste. No a môžeš jazdiť s priateľmi v skupine, či už dvojičky, trojičky, v bočnom vetre lajnu, akurát môžete zaberať jeden jazdný pruh.


dakujem ti, toto su velmi prospesne informacie pre mna, lebo mna zaujimalo, ci musim ist napr z wolfstalu do hainburgu na cestaku po ten cykloceste alebo mozem ist normalne subezne, ale takto mozem ist subezne, vrele vdaka :)
16.04.2014 - 22:53:51
00
toygrik - ja tadial jazdim aj na horaku po ceste, ked sa mi nechce ist krivolako po tej cyklotrase. rakuski fizli ma zatial nezastavili.
teoreticky by som im po anglicky vysvetlil ze ta cyklotrasa je dlhsia ako hlavna cesta (co aj je) a ze sa ponahlam.
16.04.2014 - 23:48:15
00
nebyt obmedzenia 23mm, v Rakusku by sa dalo jazdit na novych Vision Metron. na hrane je TC50 aj TC24.
17.04.2014 - 00:47:41
00
Dovo čo je na nich take zvláštne že sa nedá jazdiť? TC50 alebo TC24 nie je výška? Koniec koncom je to na žiletku nie? Oni nebudu merať 1mm hore dole. čí?
17.04.2014 - 09:15:40
00
je to vyska, berie sa vsak sirka rafika. a obe ju maju presne 23mm. policajti maju mierku. ak sa do nej zmestis, je to fajn, ak nie, uz to fajn nie je. neviem, ako maju kalibrovane meradla a aka je dovolena odchylka u nich alebo vyrobcu. je vsak na kazdom, ci chce mat rezervu pre pripadnu kontrolu alebo mat nervy na pripadnu koliziu rozmerov pri kontrole. nove Metrony maju rafik siroky dokonca 24mm.
17.04.2014 - 11:33:40
00
Joko ale písal že max 23mm čiže to by bolo v poho. Ale ako píšeš že Metrony maju 24mm to by si nejak ukecal nie? / i keď viem že rakusky poliši sú depky / Alebo máš nejaké zlé skúsenosti. Myslíš že keď vidia cesťák že ťa zastavia,
Chodím do Hainburgu ale po cyklotrase a chystám sa aj na cesty preto ma to zaujíma. Našťastie moje Fulcrumy maju 21,5mm šírku
17.04.2014 - 13:36:11
00
kua, nad takými .ujovinami som sa nezamýšľal, v AT stále jazdím po hlavných cestách, ale ďakujem za info, vždy je dobré sa niečo nové dozvedieť :y:
17.04.2014 - 14:59:00
00
fofo050 pocas niekolkych rokov, ktore jazdim aj po AT, ma zastavili 2x. raz som bol sam, druhykrat nas bolo viac a mali sme sprievodne vozidlo so slovenskymi znackami. ked som bol sam, skontrolovali doklady, opytali sa, odkial idem a kam, popozerali bicykel a to bolo vsetko. druhykrat okrem klasickej kontroly merali rafiky. asi ich iritovala zahranicna znacka na aute :) nestihol som si dobre priezriet, cim zistovali sirku, ale pripadalo mi to ako nejaka kovova mierka do U. znamy mi hovoril, ze jemu sa to stalo a uz mali nejaky elektronicky pristroj s kliestovymi svorkami. je sice pravda, ze zatial boli vsetci slusni, ale dorazni. takze skor neukecal. s talianmi je vacsia sranda, su viac uvolneni a vdaka Petrovi Saganovi aj viac pokecaju. ale asi ako vsade - zavisi na akeho cloveka natrafis a aky ma den. mna velmi sirka netrapi, Eurusy maju 20,5, takze rezerva je. ale viem o cloveku, ktory nekupil Vision Metron 40, ale "iba" T42 prave kvoli sirke rafika. 25,5 vs. 21,5 a den nemusi pokazit nejake byrokraticke obmedzenie :)
17.04.2014 - 18:04:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up