ja sa tiez chystam na ghetto riesenie, ale neviem ci sa na to nevykaslem, lebo len so samotnym plastom bez nejakej vlozky som sa trapil strasne
tak neviem veru ako to nahodim este cez dusu bez toho aby som tu dusu nepotrhal :((
14.04.2014 - 19:28:24
00
Nakoniec čistokrvné geto, vidíš dobre :) a gwix, ja som bol tiež zvyknutý na ručné nahadzovanie a tu na nové plášte a cez dušu to nie a nie ísť. Tak som musel použiť montpáku, aj som cvakol dušu, ale v tom mieste je to jedno, moje diery sú aj tak lokalizované na duši mimo ráfik a to sa aj tak oreže. Inak bude o tom článoček ;)
14.04.2014 - 19:54:05
00
ale pásku si pod to nalepil, či?
14.04.2014 - 20:05:59
00
lenze ja som sa natrapil aj s montpakami a to len s plastom :D ... ale mal som tam uz tu zltu notubes pasku
akoze fakt neviem ako to nahodim este s tou dusou ... vyskusam a uvidim
14.04.2014 - 20:08:53
00
Prečo tam chceš dať dušu?
14.04.2014 - 20:33:44
00
myslim to ghetto riesenie .. ked sa do rafiku pouzije mala rozrezana dusa (20") ako lacna nahrada tej gumenej pasky
15.04.2014 - 09:16:07
00
Ale keď NoTubes páskou zalepíš diery, tak dušu nemusíš dávať. Najskôr to skús bez nej. Duša je tam len preto, aby upravila zlý profil ráfika a pätiek plášťov (čo vôbec nemusíš mať) a ja tam mám pattex pásku, ktorá vie ten tmel nasať, tak mne izoluje aj ten tmel mimo nej...
15.04.2014 - 10:10:35
00
hmm, no to je dost mozne, tie plaste su tak tesne, ze myslim, ze by som ich nafukal aj samotne, len s tou zltou paskou a drzalo by to v pohode
akurat to moze fucat okolo ventilu, tam ta zlta paska je kadejaka
mam aj original notubes ventilky, tak to mozno skusim, ked bude cas a dam vediet

rafiky su ZTR Flow Ex a plaste Specialized Purgatory Control a Ground Control, keby to niekoho zaujimalo
15.04.2014 - 10:21:19
00
Ak máš ZTR ráfy, tak tam žiadnu dušu už nedávaj. Majú upravený profil pre použitie bez duší, musí stačiť žltá páska. Pri ventile je to s páskou OK, netesní tam ona, ale ventil svojim telom.

Plášte máš aký typ? Ak by boli 2 bliss tak sú tiež pripravené na bezdušové použitie. Stačí nahodiť tie origo ventily, naliať tmel a nafúkať. Ak by bol problém nafúkať, tak kompresor. Ja mám síce UST kolesá ale používam klasické Miniony, tak ich chodím fúkať na OMV tým prenosným kompresorom. Chytia sa mi vždy bez problémov, s pumpou sa mi ich nahodiť nepodarilo.
15.04.2014 - 10:26:11
01
hej hej, su to 2bliss
ako vravim, su take tesne, ze to pojde nahodit aj pumpou urcite
Ground control som uz nahadzoval (aj ked na UST rafik) len pumpou a v pohode

naproti tomu iny plast od Speslu - Fast trak control isiel len kompresorom, ten bol volny zase az velmi



ale mam este otazku:
ta zlta paska by mala byt asi tesne nalepena v tom zliabku v strede rafika, ze?
lebo som to nalepil tak ze to drzi na bokoch, ale v strede je medzi rafikom a paskou medzera. to bude asi problem a tmel by mi zatiekol pod to pri ventile :-/
lenze ak to nalepim v strede tak si nie som isty ci mi to dostatocne pokryje okraje kde prave su dierky v rafiku
15.04.2014 - 10:58:07
00
Hlavne musí byť nalepená tak, aby zatesnila niple. T.j. aby ti tade neunikal vzduch. Ak dobre nedrží, skús tam buchnúť dušu, nahoď plášť a nafúkaj. Mala by pásku pritlačiť a prilepiť. Mohlo by to pomôcť.

Inak mala by byť nalepená tak, že cez dieru pre ventil sú 2 vrstvy. T.j. konce sa prekrývajú. Potom ako vložíš ventil ich ten pritlačí a do žliabku ten tmel nemá ako zatiecť. Teda ak tam nie je mega diera.
15.04.2014 - 11:14:34
00
diery pre niple boli prelepene takou tou textilnou paskou od vyroby, vyzerala pevne tak som ju tam nechal a nalepil to aj na nu
ale ako som teraz pozeral videonavod tak to asi este raz prelepim :)
15.04.2014 - 11:18:13
00
Preto som sa pýtal prečo dušu, lebo máš naozaj dobrý profil ráfika a jedny z najlepších plášťov na použitie bez duše - podľa mňa to nemôže byť žiadny problém ak spoľahlivo zalepíš diery pre niple a v prípade že tam budeš dávať vyťahaný plášť tak pridáš pár vrstiev pásky ktorá len okopíruje ten profil.

Hrajkanie sa s dušou, nejakými pomocnými páskami a pod. prenechaj tým ktorí majú na riť plášte alebo ráfiky, alebo aj aj. Alebo tým ktorí si všetko chcú dobrovoľne sťažiť. V tvojom prípade je to niečo čomu sa chceš a vieš ľahko vyhnúť.
15.04.2014 - 12:29:33
02
aha :) ja som myslel, ze ta gumova paska tam je nutna
druhe kolesa co mam tak su UST, tak tam som naozaj nic neriesil, ale toto som si asi slabo nastudoval :) nic to

keby dakto chcel tak mam navyse zbytocne 20" duse :D
15.04.2014 - 12:43:40
00
A na aké tlaky sa fúkajú bezdušové? Možem tak ako s dušou? Alebo ako to je?
18.04.2014 - 09:14:44
00
keyboard_arrow_up