JoKo ma pravdu. Nastavit v tomto pripade IGNORE MODE je najucinnejsia forma odpovede. Vsetky ostatne mozne formy reakcie plodia dalsie zbytocne reakcie. :-)
28.03.2014 - 09:27:16
01
V tomto prípade musím súhlasiť. Debilovi rozumným spôsobom človek nevysvetlí, že je debil. :D Len moja prchká povaha a alergia na polovodičov je dosť silný protivník. :$
28.03.2014 - 18:35:27
02
V PO na tomto mieste http://goo.gl/maps/ByDG9 jazdia tiez niekedy cyklisti po ceste, aj ked na cyklochodniku nie je nikto...parkrat som tam uz nahucal na niektorych, ze preco jazdia po ceste, navyse po vonkajsom okraji krajnice. Skodia len sami sebe.
29.03.2014 - 20:20:57
00
ale oni predsa nemusia jazdit po tej cykloceste, na Slovensku to nie je povinne
29.03.2014 - 23:44:29
00
iron, pozri si ten streetview zaber. Na tom useku je naozaj nepochopitelne, preco clovek ide radsej po ceste a ked uz, tak preco nejde za krajnicou, ale v jazdnom pruhu...
29.03.2014 - 23:47:20
01
Za krajnicou, teda po krajnici nieje povinný jazdiť. ;-) Takže "zavadzanie" v jazdnom pruhu je podľa zákona. Komunikácie sú pre všetkých. ...to len autá jazdia príliš rýchlo ;-)
30.03.2014 - 03:42:15
00
misoR, Jezus : Presov - Rusinska je krasny priklad toho ako neznalost miestnych pomerov skresluje videnie danej situacie. Na prvy pohlad idealny cyklochodnik - ano, pre dochadzajucich do prace, rodinky s detmi atd. t.j. cyklistov jazdiacich pomaly a na vsetky typy bicyklov - okrem cestnych. Na 1. pohlad idealna cyklocesta je rozpraskana, s mnozstvom kamienkov a z priecnymi vydutinami asfaltu (nieco ako spomalovacie prahy na ceste, len zamaskovane ) a co je najhorsie - nezmyselne obrubniky predelujuce chodnik (namiesto vodorovneho znacenia).Tento stav bude coraz horsi - ako takmer vsade. Dalsia vec - ta cesta ma smerom z mesta pomerne strme klesanie, co tiez nie je na prvy pohlad patrne - takze (najme s vetrom) tu v pohode idem cca 60 km/h (povolena je 70). Zaverom: Na cestaku tam nikdy nepouzijem "cyklochodnik", kedze mam rad seba a svoj bicykel a uz som to par krat slovne aj vysvetlil magorom, co sa ma pokusali poucovat, vratane policajtov. Cyklochodniky na Slovensku su na par vynimiek, pre cestne bicykle nepouzitelne.
30.03.2014 - 07:58:44
04
Lord, to, ze nie som povinny, este neznamena, ze nemozem. Ak je tam 70-ka a este po tej ceste tahaju nebodaj aj kamiony a autobusy, tak je bezpecnejsie ist za krajnicou. Samozrejme bordel je druha vec...

dusan, viem o com pises, taktiez vzdy volim radsej cestu. Len som si myslel, ze miso situaciu ako cyklista dobre pozna a ze teda ten chodnik je naozaj vyhodnejsia verzia. Zjavne nie. Ale to takym, co si poprdkavaju na MTB 18 km/h, nevysvetlis...
30.03.2014 - 09:21:39
00
Ja ten chodnik velmi dobre poznam a nikdy by som tam po ceste nesiel ;) na useku asi 200-300m su tam porobene akoze zaplaty, aj to len na jednej strane. Na MTB bez problemov jazditelne a myslim, ze aj na cestaku by sa to v pohodicke dalo. Ked jazdite po dunajskom nabrezi okolo PKO, tak toto je oproti tomu luxus. Obrubniky su tam nizke, ale ano, je to blbo spravene, najma na konci klesania z mesta, dalej pri Lidli ci pri benzinke su urobene relativne dobre.
Ano, jazdia tam aj kamiony a autobusy a je tam 70ka.
Ja neviem no ja vzdy volim radsej cyklochodnik ako cestu, aj ked mam ist pomalsie. Moja posledna skusenost ma o tom presvedcila, ked ma nakladiak, ktory isiel do devinskeho kamenolomu, obiehal tak, ze ani celu ruku by som na taku vzdialenost nevystrel.
30.03.2014 - 10:43:22
00
Zacni prosim Ta najprv jazdit na ziletke 35+ km/h po takych akoze cyklochodnikoch a potom uvidime, ci budes este hucat na nejakeho cestneho cyklistu za to, ze nejde po cyklochodniku. Ale to zjavne pisem zbytocne niekomu, kto jazdi "light DH" a hrdinsky huci po ziletkaroch z auta... :(
30.03.2014 - 13:26:25
00
Ja ten chodnik velmi dobre poznam a nikdy by som tam po ceste nesiel ;) na useku asi 200-300m su tam porobene akoze zaplaty, aj to len na jednej strane. Na MTB bez problemov jazditelne a myslim, ze aj na cestaku by sa to v pohodicke dalo. Ked jazdite po dunajskom nabrezi okolo PKO, tak toto je oproti tomu luxus. Obrubniky su tam nizke, ale ano, je to blbo spravene, najma na konci klesania z mesta, dalej pri Lidli ci pri benzinke su urobene relativne dobre.
Ano, jazdia tam aj kamiony a autobusy a je tam 70ka.
Ja neviem no ja vzdy volim radsej cyklochodnik ako cestu, aj ked mam ist pomalsie. Moja posledna skusenost ma o tom presvedcila, ked ma nakladiak, ktory isiel do devinskeho kamenolomu, obiehal tak, ze ani celu ruku by som na taku vzdialenost nevystrel.


To si bol na tom dobre, ešte si nezažil že medzi tebou a autom čo ťa obieha je skutočne 10-15cm...
30.03.2014 - 14:11:08
02
Zacni prosim Ta najprv jazdit na ziletke 35+ km/h po takych akoze cyklochodnikoch a potom uvidime, ci budes este hucat na nejakeho cestneho cyklistu za to, ze nejde po cyklochodniku. Ale to zjavne pisem zbytocne niekomu, kto jazdi "light DH" a hrdinsky huci po ziletkaroch z auta... :(

Po tomto prispevku ta mam za... Dolpn si co chces, ty najchytrejsi z chytrych. Nepoznas, hlavne, ze kecas.
30.03.2014 - 20:42:38
01
No pardon, ze nepoznam kazdy chodnik na Slovensku. Myslim, ze dusan opisal situaciu dost presne na to, aby bolo zrejme, ze to pre ziletky nie je.
30.03.2014 - 22:49:06
00
Lord, to, ze nie som povinny, este neznamena, ze nemozem. Ak je tam 70-ka a este po tej ceste tahaju nebodaj aj kamiony a autobusy, tak je bezpecnejsie ist za krajnicou. Samozrejme bordel je druha vec..


Samozrejme tiež jazdím zväčša po krajnici ak vôbec je a je vôbec zjazdná. Často býva hrboľ - koľaj medzi krajom vozovky a úzkou krajnicou, na ktorej sú kamene a kusy asfaltu. To sú "lahôdkové" úseky, kde treba ísť viac do vozovky a je to kurňa nepríjemné (tiež 70).
31.03.2014 - 21:05:45
00
no ja cim idem rychlejsie tym idem viac od krajnice do stredu, ak sa rutim z kopca (v mojom pripade rutenie =cca 50kmh) tak s kludom idem aj stredom cesty :)
31.03.2014 - 21:58:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up