btw pan Drotovan sa dlhodobo venuje danej problematike, odporucam jeho blog.
http://vybrali.sme.sk/c/Znicia-developeri-Zeleznu-studienku
12.03.2014 - 07:17:39
00
No a je to jasne, presne to som si myslel. Dobre to rozviedol. Kanalizacia .. ano, metoda postupneho krajania salamu. Bohuzial, proti kapitalistom sa da bojovat jedinym sposobom :lol:
12.03.2014 - 08:36:36
00
tak pre vydricu a jej obyvateľov by bola kanalizácia určitre lepšia ako žumpy.
12.03.2014 - 14:58:44
00
Ahojte,
rad by som vas poziadal o podporu peticie Proti zastavaniu Zeleznej studienky a okolia Vydrice developerskymi projektami. Objekty na Zeleznej treba rekonstruovat ale nie vystavbou viladomov, ktore prinesu dalsi vyrub & omnoho viac aut ohrozujucich aj bikerov.

link na peticiu
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=761168

Nie som ochranar ani aktivista, napriek tomu som v peticnom vybore, lebo poznam zakulisie planovanej "rekonstrukcie bazenov", s ktorou je spojena dalsia skryta etapa vystavby viladomov.

Vopred vsetkym dakujem za podpisanie a sharovanie s kamaratmi a znamimi. V pripade ze chcete vediet viac, mozete updaty sledovat cez FB groupu https://www.facebook.com/nasekarpaty
14.03.2014 - 08:06:33
00
ja si myslím že by sa na to malo ísť presne naopak, vybudovať obrovské záchytné parkovisko pri červenom moste* ako tu už niekto plánoval, a potom hore možno až po spariská vybudovať železničku ktorá bude chodiť ako kyvadlovka, pôjde pomaly aby sa dalo naskakovať a vyskakovať aj za jazdy, sem tam bude mať aj normálne zastávky, :)

a samozrejme v celom širokom okolí zakázať priemyslenú ťažbu dreva aby to malo zmysel a aby vznikla krásna výletová zóna

*opravené :)


Naposledy upravil lapaloma dňa 14.03.2014 - 08:50:55, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2014 - 08:25:30
01
pri červenom moste má byť parkovací dom pre 350 áut a ďalej bude úplný zákaz vjazdu celoročne okrem mhd.
14.03.2014 - 08:49:04
00
Pri cervenom moste ma byt PLATENY parkovaci dom... :) Vieme ako su platene parkoviska poloprazdne v Bratislave a parkuje sa radsej divoko na chodnikoch, travnikoch, zastavkach MHD, atd... Cyklokoalicia prisla s dobrym navrhom vybudovania kvalitnej cesty od Parkoviska pri Tesco Lamac - ktore je kusok od Zeleznej.
14.03.2014 - 08:56:02
00
Navrh parkovania od cyklokoalicie: http://www.cyklokoalicia.sk/alternativne-riesenie-parkovania-pri-cervenom-moste/
14.03.2014 - 08:59:36
00
cyklokoalícia počítala aj s železničnou traťou a pešími/cyklistami s toho smeru? Počítala aj s tým že Tesco parkovisko je pre nakupujúcich nie pre turistov? , ...
14.03.2014 - 08:59:55
00
žiadne parkovanie v park.dome by nemalo byť zadarmo.čo sa týka toho chodníka popri železnici tak je to všetko zjazdné až po tú skalu čo stojí v ceste.Podla mňa je to technicky nerealizovatelné.A ak by sa mal upraviť ten malý podjazd pod traťou tak to by museli spraviť železnice a tie to len kvôli cyklistom robiť určite nebudú.
Ja som proti výstavbe toho domu a stačí len zahustiť mhd cez víkendy a je to vybavené.
14.03.2014 - 09:11:59
00
Ja pri tescu parkujem bezne ked idem na bike, nie je to obmedzene pre nakupujucich. Im to len vyhovuje, kedze cestou domov si tu niektori ludia aj nakupia...
Co sa tyka platenej garaze, obycajny clovek tam za poplatok parkovat nebude cize zas je to projekt pre uzku skupinu ludi co uz na peniaze nehladia. Realne bude tych parkovacich miest menej a ludia nakoniec skoncia aj tak pri tescu ale bez dobudovanej, skultivovanej cesticky. Plus sa bude parkovat na travnikoch a pristupovych cestach este viac ako teraz (pod dohladom policie samozrejme :)
14.03.2014 - 09:31:04
00
Hmm, ja byť tescom, tak sa chytím príležitosti a dobudujem tú cestičku na vlastné náklady, aby som podnietil ľudí zaparkovať na mojom parkovisku a teda pred či po jazde si skočiť do môjho tesca si nakúpiť ... :-)
14.03.2014 - 09:37:52
02
Pokial sa nemylim, tak na parkovisku Pri cervenom moste bola aj tabulka, ktora oznacovala parkovisko Tesco Lamac ako zachytne. Neviem, ci tam este je.
14.03.2014 - 09:47:59
00
lapalko, od koho beries matros? :)

Kto by akoze zaplatil tu zeleznicku, ked mesto ma zadlzenost na hranici 60% a nema peniaze ani na zakladnu infrastrukturu (Stary most, elektricka do Petrzalky, rekonstrukcia elektrickovych trati, oprava ciest, cyklotrasa do Devina...)

Ale jedno riesenie mi napada - ked sa naraz vytazi cely lesopark, tak zostanu aj peniaze na zeleznicku a potom sa budes moct sediac vo vagoniku kochat tymi holymi svahmi...
14.03.2014 - 09:49:22
01
však tí investori, čo vďaka tomu postavia reštiky, penzióny, ihriská, ...
14.03.2014 - 09:51:49
00
keyboard_arrow_up