tie znacenia zatiera nejaka partia bezcov respektive pravidelnych navstevnikov, turisti si myslim. Preto lebo dost bajkerov jazdi rychlo a myslia si ze su pani na ceste a ohrozuju bezcov alebo pesich turistov tak mi to bolo povedane na kolibe v bufete este minuly rok a to je aj pravda minule sedim v altanku oddychujem a kukam uzska cesta metrová asfaltová jediná a vsade okolo trava a zdola hore ide pamalicky nejaka babicka s vnuckou a zhora dole isiel niekto na bajku cca mohol ist 35km/h a asi pol metra mozno 30cm od nich takto presiel a nie ze by spomalil alebo isiel cez travu..tak potom sa netreba cudovat kto je v horsej situaci ten clovek co tam stoji alebo kraca alebo ten dement (kolko krat tlsté 100kilové hovado na cestom alebo trekovom bajku to je totalka ked to vo vacsej rychlosti do niekoho nabura) so sluchatkami v usiach ked sa zrazia alebo ked mu dieta vybehne? Ale to je v ludoch a fakt dost bajkerov jazdi zle a sprava sa zle ze otom ani nevedia ale su aj taki co su fakt drzi, arogantni v tomto. podobne ako vodici.
11.02.2014 - 20:30:44
00
. ...Poniektori cyklisti ale su taki, ze sa niet co cudovat reakciam ludi.


Áno, ale rovnaká situácia je aj medzi turistami. Väčšinou sú normálni a nič proti cyklistom nemajú, pretože chápu, že sú to rovnakí "užívatelia lesa" ako oni. Je ale medzi nimi pár jedincov, ktorí cyklistov priam nenávidia a robia im hore popísané schválnosti.
Akurát som ešte nepočul, že kvôli pár takýmto turistom by nejaký bajker, či dokonca skupina bajkerov kládla konáre cez turistické chodníky, zamaľovávala turistické značky, či sabotovala organizované turistické podujatia...
11.02.2014 - 20:31:03
01
a to je pravda s tym konanim tych dvoch pretekov v jeden den? to si nejako nepamatam, kedy to bolo?

6.6.2009 post284758.html#p284758
11.02.2014 - 20:37:09
00
ked som zacinal s bikom v lese tak sme boli s turistami kamarati a aj stari vykonnostni turisti nam drukovali,
ale teraz, sam by som niektorych bicyklistov najradsej prehnal pumpickou po krizoch
11.02.2014 - 20:47:27
01
Áno, ale rovnaká situácia je aj medzi turistami. Väčšinou sú normálni a nič proti cyklistom nemajú, pretože chápu, že sú to rovnakí "užívatelia lesa" ako oni. Je ale medzi nimi pár jedincov, ktorí cyklistov priam nenávidia a robia im hore popísané schválnosti.
Akurát som ešte nepočul, že kvôli pár takýmto turistom by nejaký bajker, či dokonca skupina bajkerov kládla konáre cez turistické chodníky, zamaľovávala turistické značky, či sabotovala organizované turistické podujatia...

To co pise Nightwoodoo je bezna prax. Vacsina cyklistov toto robi .. skus si niekedy vsimnut, kolko cyklistov v takomto pripade pribrzdi. Treba si uvedomit, co znamena zrazka, alebo len suchnutie uz pri 30km/h .. ale to asi vela ludi nechape, dokial si nerozbije nos. Rovnako je treba mat aj pochopenie a strpenie pre ludi, ktori nejdu predpisovo, je to omnoho lepsie, nez sa zbytocne rozculovat. Sice sam sa casto rozculim, ale v konecnom dosledku je to k nicomu.

edit: presne ako pise lapaloma.
11.02.2014 - 20:50:52
00
predlzenie smer Svaty vrch ma nijak zvlast nezaujima,

Mna ano, najma ak by to slo wukieho chodnikom z modrej znacky ako Laco uvazoval vlani...
singlac na Peknu cestu ano, tam je velmi potrebne ten chodnik bud stocit pred plotom hore, alebo aspon obist oplotenie smerom dole k bufetu

Tu by som sa prihovaral zatocit hore, staci tak 80 m a pripojit sa na trail ktory vyusti na asfaltku pri altanku (a na nom by pomohlo prepilit tie 2 padnute stromy co treba prenasat)
Co ma zaujima a riesil som s jojom, je predlzenie a spojenie Vydrickeho okruhu, 

Co je Vydricky okruh?
Dalsi je Spariska-Sliva.

to je tiez velmi dobra idea.

Celkovo, lto, s priekopnickymi vecami triafas klince po hlavicke, rad sa pripojim ak by sa nievo dialo ...
11.02.2014 - 20:53:24
00
vsetko to je o ohladuplnosti jazdim a spravam sa tak ako by som chcel aby sa ku mne spravali druhi....pozdravim usmejem sa a ak je za co podakujem
11.02.2014 - 20:58:59
03
To co pise Nightwoodoo je bezna prax. Vacsina cyklistov toto robi .. skus si niekedy vsimnut, kolko cyklistov v takomto pripade pribrzdi. Treba si uvedomit, co znamena zrazka, alebo len suchnutie uz pri 30km/h .. ale to asi vela ludi nechape, dokial si nerozbije nos. Rovnako je treba mat aj pochopenie a strpenie pre ludi, ktori nejdu predpisovo, je to omnoho lepsie, nez sa zbytocne rozculovat. Sice sam sa casto rozculim, ale v konecnom dosledku je to k nicomu.

edit: presne ako pise lapaloma.

myslim ze pri "suchnuti" by prave horsie dopadol cyklista ako chodec :)
11.02.2014 - 21:28:31
01
už som to tu dávno písal ako podaktorí aj tu z fóra jazdia po lese a ohrozujú nielen chodcov,ale aj iných cyklistov.Na druhej strane je vela tzt ktoré sú po novom označené a ničené ako C trasy takže tu sa turista nemôže rozčulovať lebo zákon je splnený,aj preto ich práve turisti ničia zatierajú a oškrabávajú zo stromov lebo nechcú mať združené trasy s cyklistami.
Každý nech sa zamyslí nad tým ako jazdí a ako sa správa v lese voči ostatným.
12.02.2014 - 06:49:43
00
Na miestach kde chodcov resp. turistov neviem bezpecne obist spomalim na ich tempo, ak sa uhnu sami tak len podakujem a slapnem do pedalov. Ked ma nahodou neregistruju/ignoruju tak slusne "Z dovolenim.". V pridade, ze sa ani tak neuhnu idem nalepeny za nimi, az kym im to nie je blbe :o) A po obideni aj tak podakujem, bez ohladu na to aky protivny boli.

Faktom ale je, ze bez ohladu na to aky slusny alebo ohladuplny som, sprostym reciam a poznamkam sa aj tak casto nevyhnem.

Ono to nie je o cyklistoch, turistoch/chodoch ci vodicoch ale o ludoch. Ani jedna skupina si nema co vycitat, blbci su vo vsetkych troch. Napr.: Chodci budu nadavat, ze cyklisti jazdia po chodniku a ohrozuju ich. Ale ked sa potom niekde postavi cyklocesta, zrazu mnohych z nich uz pravidla nezaujimaju a chodia po cykloceste ( ci dokonca tam vencia psa :o) ). A este ked potom ide cyklista a zazvoni na nich (v zaujme aj ich vlastnej bezpecnosti), tak sa nebodaj este oduju, ze co na nich cinka...
12.02.2014 - 07:41:32
04
Hmm, tak s tymi polenami na TZT som sa stretol predminuly vikend aj ja. Obcas behavam po cervenej Zelezna-Marianka a na useku smerom na Kacin kde vedie cervena znacka popri asfaltovej ceste boli kolmo na turisticky chodnik polozene polena. S tym som sa tam stretol prvykrat. Tak som popri behu tie polena aspon odkopaval. Pritom turistov tam bolo dost a vobec nikoho to asi netrapilo ze to musia prekracovat. Pre mna totiz ako bezca su tie polena na turistickom chodniku velmi neprijemene ako ked idem na biku, raz som uz takto cez jedno letel ked som bezal dole kopcom.
12.02.2014 - 08:17:12
00
lto napísal:
predlzenie smer Svaty vrch ma nijak zvlast nezaujima,

Mna ano, najma ak by to slo wukieho chodnikom z modrej znacky ako Laco uvazoval vlani...

No, nie je to wukieho chodnik, on to len mozno prvy na fore popisal :) .. problem je v tom, ze aj ked je to pekna cesta, ja osobne som proti z niekolko dovodov. Prvy, je to uz daleko, treba riesit blizsie lokality, napriklad neustale blato na zltej. Druha vec, v tejto lokalite to bude neustale zakonarovane, cerovka je oproti tomu pohoda, uz teraz sa nestiha, natoz aby chodnik mimo BA lesy. Ale to najdolezitejsie a prvorade je to, ze je to cast lesa, kde je klud a pokoj. Uz modra znacka, ktoru velmi premudreli inteligentni turisticki znackari potiahli po zvaznici namiesto toho, aby upratali povodny chodnik, povazujem za pekne neprijemne, nehovoriac o naslednom nemenovanom maratone /znicili mi tak kusok kedysi uplne kludneho a nikym nedotknuteho miesta/. Takze z tohto pohladu som silne proti tomu, aby sa tahali dalsie a dalsie chodniky do poslednych casti akotak nenarusenych zakuti MK. Naviac, je to zbytocne, pretoze nijak zvlast z hladiska singlu to nie je a moznosti ako vyrobit paradny singlac je omnoho viac a zaujimavych a potrebnych.

myslim ze pri "suchnuti" by prave horsie dopadol cyklista ako chodec


Aha, trochu zle som bol pochopeny, ale inak je to komplikovanejsie, vsetko je vec uhla narazu a naslednych reakcii. Ak cyklista padne, tak vacsinou to odnesie viac, ale potom je otazka, preco niekto jazdi polmetra od chodca velkou rychlostou. Takisto potom vyvstava otazka, ak cyklistovi vadi, ze okolo neho prefrci auto polmetra od riadidiel, preco potom neaplikuje toto aj na svoju jazdu voci chodcom. Nehovoriac o tom, ze niekedy hrozi este odstrelenie kamen pneumatikou.
12.02.2014 - 08:25:25
00
Píšem sem, lebo je predpoklad že sa tu nájde najviac aktívnych užívateľov fóra z Bratislavy :) Možno hodím neskôr odkaz na tento príspevok aj do pieskoviska.
Už som tu oslovil pár ľudí dávnejšie (mali by si to pamätať).

O čo sa jedná: hľadám nejakého dobrovoľníka s dobrým výhľadom z okna (je jedno či to bude niekto priamo z fóra alebo niekto mimo, ak niekoho poznáte tak mi pokojne môžete hodiť kontakt).
Dobrý výhľad z okna v tomto prípade znamená: pohľad na rušnejšiu ulicu s väčším pohybom chodcov/ľudí. Prijateľných možností je veľa, netreba sa báť ozvať sa, ozaj ideál by bolo niečo v centre z rozumnej výšky a nech tam nie je dominantná nejaká hlavná cesta s minimom priestoru pre chodcov :)
Účel: záznam priestoru ulice pre výskum.
Spôsob záznamu: od dobrovoľníka netreba žiadne väčšie pričinenie, len jednu zásuvku na pripojenie napájania (minimálna spotreba, jednociferné číslo) a krátkodobá tolerancia malej krabičky (niečo ako http://www.wirefresh.com/wp-content/uploads/2013/05/raspberry-pi-camera-module.jpg , kamera je to na čo ukazuje prstom na tom kábliku, do toho pod tým sa pripája druhý koniec kábliku). Ideálne by bolo mať možnosť záznam zopakovať (napr. teraz na jar 1x, v lete ešte raz), ale plne by stačil jeden celý deň počas nejakého vhodného obdobia.
Podrobnosti: stačí napísať správu, mail...
Odmena: dohodou :)

Vopred ďakujem každému kto aspoň časť tohto príspevku prečítal, ak sa niekto ozve budem len a len rád.
12.02.2014 - 12:44:51
00
ja by som ti pomohol ale nemam potrebny vyhlad :-(
12.02.2014 - 12:52:44
00
nie ze by som chcel rypat ale nie je to nelegalne? (teda ak to ostane nahrate viac ok 7 dni)
12.02.2014 - 13:05:11
00
keyboard_arrow_up