20€? Fajn, môžu si ma skúsiť chytiť...
20.01.2014 - 13:19:01
01
mám prvky mám.. pokial spĺňajú zákonom požadovanú plochu nemám sa s nimi o čom baviť.. či sú alebo nie sú viditelné záleží aj na ich svetlách :D lebo na to aby reflexný prvok fungoval musí ho niečo osvetliť..
20.01.2014 - 13:25:24
02
inak ak vas zastavi policajt a nahodou buzeruje za svetla, refex., a pod. ... musi vas zastavovat s tym svietiacim tercikom, nie obyc.
inak mu mozete povedat, ze este nie je znizena viditelnost, kedze vas nezastavil tym ;)
20.01.2014 - 13:43:29
01
Ja som ich videl pokutovať chodcov na Panónskej, kde sa prechádza z Tesca do Carefouru. Chytali tých, ktorí prechádzali cez prechod na červenú. Smutné je, že to boli starší ľudia.
Ale pod most Apollo ich ani nenapadne pozrieť sa. Tam sa bežne parkuje na chodníku, pred výťahom. Matky s kočíkom tade nemaj šancu prejsť, ale nikoho to netrápi.
Radšej si policajt uloví ľahkú korisť v podobe dôchodcu alebo cyklistu, ako ignoranta parkujúceho na chodníku.
Ešte som nestihol odfotiť, ale bude aj to...
20.01.2014 - 14:02:03
00
ludia treba davat bacha asi je uz moc prazdna kasa ked nas zacinaju dzubat za reflexne prvky.
brat vcera dostal pokutu. zevraj nema reflexne prvky. pri zimaku na trnavskej zisiel z chodnika na cestu lebo tam bolo na chodniku poprdel rozhadzanych aut pre hokej. ako zisiel na cestu v tom momente za nim majaky a odstavenie. mal cyklooblecenie s reflexnymi prvkami, reflexne pasy na kolesach, pasku sice na predstavci miesto na nohe ale policajt argumentoval ze tie reflexky na obleceni nie je vidno ze ma pouzivat pasku na ruke. aj ked im bracho povedal ze v osvetlenom meste tie reflexne prvky nie je tak vidno nebavili sa s nim vypisali papiere odovzdali doklady a prchli.
pravda je ze svetla nemal a policajti ich ani nespominali. presuval sa 2km domov z prace.
takze tie pasky radsej tam kam patria.


Ináč minulý týždeň dosť v mediach upozorňovali na to, že budú kontrolovať cyklistov aj chodcov s reflexnými prvkami. Ale nebudu dávať pokuty cez týždeň, kde aj rozdavali reflex. pasky a vesty. No asi cez víkend ich to nasralo tak začali dávať už aj pokuty. Ja som si v sobotu pre istotu dal cyklobundu krikľavo zelenu aj s reflexnými pasmi, kedže som išiel na výjazd o 14 hod.
20.01.2014 - 14:03:25
00
Na bloku priezvisko Polorecky, na seku Perelecky :)
20.01.2014 - 14:18:03
00
Ale pod most Apollo ich ani nenapadne pozrieť sa. Tam sa bežne parkuje na chodníku, pred výťahom. Matky s kočíkom tade nemaj šancu prejsť, ale nikoho to netrápi.

A Ty si co urobil pre to, aby sa to neopakovalo? Kolkokrat si uz na takeho vodica zavolal mestsku policiu?
20.01.2014 - 14:26:29
00
Na bloku priezvisko Polorecky, na seku Perelecky :)

ano vola sa Polerecký. kazdy doklad zle vypisany.
teoreticky to ani jeho pokuta nie je :lol:
20.01.2014 - 14:42:09
00
A Ty si co urobil pre to, aby sa to neopakovalo? Kolkokrat si uz na takeho vodica zavolal mestsku policiu?

Len dvakrát. Dosť ma to hnevá, ale nie som žalobaba.
Mimochodom, vraj vo Švajčiarsku udavač má 10% zo sumy zaplatenej pokuty. Bral by som to ako brigádu.
20.01.2014 - 14:43:13
00
keby to malo nejaky vyznam tam volat tak tam volam aj zadarmo. po niekolkych telefonatoch mi bolo povedane ze vsetky hliadky su na vyjazdoch a nemaju nikoho volneho. tak na taky system sa mozem vysra* zbytocne niekam volat...
20.01.2014 - 14:45:18
00
Loser: Tak potom sa nediv, ze tam dalej parkuju, ked na nich hliadku nevolas vzdy. Asi Ta to az tak nehneva. Ja by som volal kazdy den a po mesiaci kazdodennych papuc by si uz vsetci dobre rozmysleli, ci tam zastavia...

matvej11: Ja volam pravidelne a este nikdy mi neoznamili, ze nemaju nikoho volneho.
20.01.2014 - 14:50:07
00
Aká plocha je zo zákona určená, že musia tvoriť reflexné prvky?
Lebo ja pásky nenosím, keďže mám reflexné prvky na tretrách, prilbe a oblečení. Plus prednú a zadnú blikačku.
20.01.2014 - 14:50:25
00
Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

V zakone som nenasiel ziadny odkaz na dalsie spresnenie o ploche, odrazivosti a pod.


Naposledy upravil jfab dňa 20.01.2014 - 15:00:35, celkovo upravené 1 krát.

20.01.2014 - 14:57:10
00
ja osobne v jeho prípade by som to nezaplatil a nesúhlasil, dal by som to na prešetrenie na DI. Zákon o cestnej premávke nikde explicitne nepíše, kde a ako majú byť reflexné prvky na oblečení umiestnené. Ak ich tam mám, tak mi nemajú čo hovoriť, kde ich mám mať a už vôbec nie napísať ako dôvod pokuty, že jazdil bez reflexných prvkov, lebo to nebola pravda.

§ 55
Osobitné ustanovenia o cyklistoch

(2) Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, kde smú jazdiť dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. Cyklista nesmie jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného vozidla, viesť počas jazdy druhý bicykel, ručný vozík, psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali vedenie bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Pri jazde musí mať cyklista nohy na pedáloch, to neplatí, ak ide o bicykel, ktorého pohon nezabezpečujú pedále. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
20.01.2014 - 14:58:26
00
Prave som to pozeral a zakon nikde nedefinuje plochu ani formu reflexnych prvkov. Tiez mam reflexy na tretrach a obleceni. Asi fakt pomoze jedina rada - nic na mieste nepodpisovat, nech si zadokumentuju a riesia dalej ako chcu...
edit: neskoro...
20.01.2014 - 14:58:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up