Dnes som po dlhom case narazil na ignorantskeho vodica, resp. vobec ma nevidel, pricom jednou rukou telefonoval a druhu mal na radiacej pake. Tak som o neho decentne dobrzdil :-) Tusim dal aj smerovku, ale velmi som ju cez ine auto nevidel a tak som myslel ze ide rovno kedze bola prave zelena...
Ak sa da tak po ulici Maximiliana Hella idem po ceste (kazde rano do roboty), ale po robote tam je dost zapcha pricom sa vedla aut skoro nikdy neda prejst, tak tam jazdim pomalsie po chodniku co je jedina cast mojej 2x 7km cesty.

http://www.youtube.com/watch?v=Fm_-a29Oxwg&feature=youtu.be
16.01.2014 - 17:39:45
00
jeho evidentne pustalo auto aby mohol prejst a ty si mu tam skocil z chodnika ... ?
16.01.2014 - 17:46:44
00
filini Peto02 predpokladal, ze inkriminovany vodic odboci trosku dolava a bude pokracovat na zelenu... Peto02 chvalabohu si nesiel rychlejsie. inac typek naschval zastavil a zablokoval ta? O.o takto to dopadne ked sa niekto vzda prava prednosti v jazde, samy chaos
16.01.2014 - 17:56:54
00
Obaja mate pravdu, preto nerad jazdim po chodniku a snazim sa im vyhybat ak sa da ist po ceste.
Mna totiz vobec nenapadlo ze bude krizovat celu ulicu, ale ho ten vodic v mojom smere pusta prave kvoli tej zelenej, ktoru som samozrejme chcel stihnut aj ja. Obcas som tie auta predbiehal po lavej strane ale nezdalo sa mi to velmi bezpecne ked isli oproti auta, je to tam naozaj dost uzke a preto vacsina vodicov stoji pri obrubniku...
16.01.2014 - 18:03:25
00
presne tade chodim aj ja kazdy den do prace a domov ale idem po chodniku. akurat pred tou krizovatkou zidem po tom prechode na cestu a idem stredom medzi autami do krizovatky a tam vybehnem na lavy chodnik. skakat z chodnika do krizovatky je trochu na drzovku :lol: ak by sa ti cosi stalo a videjko si pozre dopravak asi by si si este viac zavaril :)
16.01.2014 - 21:00:26
00
Este ze nemame na bicykloch SPZ, pri tej objektivnej zodpovednosti by sme uz mali v schrankach pokuty :D
16.01.2014 - 21:03:11
00
Co nie je moze byt :)

V buducnosti je pravdepodobne, ze nieco podobne na Slovensku bude, pretoze v horizonte 10-15 rokov bude pocet celkovo pracujucich ludi klesat a nepracujucich stupat, preto stat aby sa udrzal nad vodou bude musiet "podojit" kazdeho kto bude financne samostatny. Okrem ineho napriklad aj zavedenim povinnej rocnej registracie bicyklov spolu s registracnou znackou na zaklade, ktorej budu moct policajti identifikovat cyklistu, ktory spacha dopravny priestupok.

A ze to nie je sci-fi, tak v americkom state Georgia poslanci pripravili podobny navrh zakona, ktory by mal zacat platit od roku 2015. Americka cyklisticka lobby podala odpor voci navrhu a bude sa musiet prerokovavat do konsenzu.

http://www.usatoday.com/story/news/politics/2013/10/08/georgia-bicycle-bill/2945859/
Any bicycle that traveled on streets to have a license plate the same size as motorcycle plates.
16.01.2014 - 22:20:46
00
mne sa zas bezne stava ze som v pruhu co ide rovno aj doprava, zaradim sa na prve miesto kusok pred prve auto a ked naskoci zelena a ja idem rovno a on chce odbocovat tak div ho neroztrhne, trubi a peni :)
16.01.2014 - 22:49:32
00
Cez leto som bol pozrieť v okolí Piešťany - Slňava a na moje prekvapenie tam skoro každý bike mal niečo ako ŠPZ.
16.01.2014 - 23:22:39
00
mne sa zas bezne stava ze som v pruhu co ide rovno aj doprava, zaradim sa na prve miesto kusok pred prve auto a ked naskoci zelena a ja idem rovno a on chce odbocovat tak div ho neroztrhne, trubi a peni :)


Ak nedava znamenie o zmene smeru jazdy doprava v case, ked ho predchadzas sprava, tak sa nema co rozculovat. Ak dava, tak by si ho predbiehat nemal. Stava sa, ze niektori "nadradenci" co nedokazu psychicky zvladnut ze ich predchadza cyklista sa s 2 metre sirokym autom v 3 metrovom pruhu natlacia az na pravy obrubnik alebo umyselne daju smerovku, ale potom idu rovno. Raz jeden taky na to doplatil, ked si nevsimol, ze vo vedlajsom pruhu za nim stali policajti a ti hned vyrazili za nim.
§55
(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.
17.01.2014 - 07:29:02
00
uplne rovnako to dopadne ak stojim prvy na cervenej a vedla mna zastane auto co chce odbocit doprava a potom sa zacne pretlacat na zelenej
17.01.2014 - 07:37:25
00
Ano, pravda, to predchadzanie cyklistom sprava je "novinka" od roku 2009 a mnohi vodici so starsim vodicakom o tom doteraz nevedia. Tak, ako ani len netusia o mnohych dalsich zmenach.
Na druhej strane cyklista (ak ma zvoleny spravny prevod) vacsinou akceleruje po odbocku rychlesie ako bezny vodic v beznom aute.
Alebo ak si na krizovatke prvy, zarad sa doprostred pruhu a ku kraju zajdi az za krizovatkou. Rovnako to treba robit pred kruhovym objazdom, pretoze je slovenskym folklorom obiehat cyklistu, ktory chce ist rovno na kruhovom objazde a "zamknut" ho pretoze autom chce odbocit doprava.
17.01.2014 - 08:30:42
01
"Rovnako to treba robit pred kruhovym objazdom, pretoze je slovenskym folklorom obiehat cyklistu, ktory chce ist rovno na kruhovom objazde a "zamknut" ho pretoze autom chce odbocit doprava." - mna takto jeden raz nezamkol, ale rovno bokom auta odpalil...
17.01.2014 - 10:24:03
00
Dnes som po dlhom case narazil na ignorantskeho vodica, resp. vobec ma nevidel, pricom jednou rukou telefonoval a druhu mal na radiacej pake. Tak som o neho decentne dobrzdil :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Fm_-a29Oxwg&feature=youtu.be


Ale chyba bola na tvojej strane. Takto sa vrhnúť na cestu z chodníka...
17.01.2014 - 11:23:05
03
Presne tak, treba jazdiť normálne a nie stále nadávať na vodičov...
17.01.2014 - 11:55:45
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up