Ktorý bike by ste si vybrali?
Merida One-Twenty XT-M [2013] 83% [ 5 ]
Merida Ninety-Nine XT-D [2012] 0% [ 0 ]
Merida Ninety-Nine 2000-D [2012] 17% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 6
Canyon má aj zastúpenie u nás či nie?
01.01.2014 - 18:17:35
00
no s Canyonom je to zvláštne, kamennú predajňu nemajú ale tuším pre nás aj čechov je nejaké zastúpenie kde môžeš zavolať a popýtať sa, inak za nejakých 50€ ti pošlú biky pekne zabalený, ty už len nahodíš kolesá sedlovku a môžeš jazdiť. Nevýhoda je v tom že si ho nevyskúšaš pred tým ako si ho kúpiš
01.01.2014 - 18:23:53
00
ale tiež ho potom zadarmo môžeš vymeniť za druhý, ale radšej im napíš na tej stránke a tam sa popýtaj ak ťa volačo také zaujíma
01.01.2014 - 18:25:37
00
canyon má síce dobrú cenu no porovnajte si konštrukcie s inými modelmi .-) a uvidíte že sú x rokov pozadu a dalšia vec po roku ho musíte poslať poštou na servis do čiech .-) čo tiež stojí peniaze takže treb zvážiť tú kúpu
01.01.2014 - 18:48:06
00
no tak to som ešte nepočul :o garančka to asi po roku nebude :D tak na čo je to dobré?
01.01.2014 - 19:59:22
00
cim konkretne su pozadu s cenovo porovnatelnymi znackami?
01.01.2014 - 20:22:17
00
nazdar, jazdim 99 (2012) na 100 zdvihoch 2x10 - prevody su parada na Male Karpaty, ale ked idem do expedicnych vyletov chcelo by to lahsi prevod
Zdvihy su super na dialnicne jazdenie na asi 90 % miest Slovenska, ale v Tatrach, napriklad ked som isiel z Chopka, tak by som vacsie zdvihy uzivil
co sa tyka vacsich kolies - ja by som isiel do 26 iba z dovodu, lebo su lacnejsie, bajky s vacsimi kolesami idu radovo v stovkach eur drahsie (nevidim dovod za tym)
kamarat si kupil karbovu One Twenty a naozaj mal problem s vidlou, nesla zalockovat :-) 99 oproti 120 ma lock zadneho pruzenia na rajdach, co sa tiez obcas moze hodit....
99 oproti 120 nema lastovicky, ale rovne rajdy, inak je tam vybava ta ista sa mi zda....
Cize samotne rozhodovanie bude asi o cene, ci 2 cm zdvihu za to stoja...

inak cekni 99 (2013) ma 3x10 prevody cena cca ta ista
01.01.2014 - 21:42:34
00
pozadu sú hlavne s vývojom geometrie rámu a veľa krát počujem i kritiku na zvary tých rámov - čo sa snažia zakriť jedným - dvoma exkluzívnymi komponentmi a ostatné dajú klasické, pri kúpe si musíte priplatiť nútene za karton v ktorom budete bike mať zdá sa mi že je to 35 euro ? neviem presne a čo sa týka záruky a reklamácií vždy to treba riešiť servisným strediskom v čechách čiže garančka neservisovaním padá
01.01.2014 - 23:39:21
00
Lucaso1 prečo by som musel posielať po roku bike servisovať do čiech?
01.01.2014 - 23:54:40
00
Lucaso1 jednym slovom: dristy.

1. Vobec bike po roku nikam posielat nemusis. Servis si mozes robit bud sam alebo v hociktorom inom lokalnom servise kde ta zoberu. Zaruku to nijako neovplyvni.
2. Reklamacie su bez preblemov. Zastupenie je spolocne pre cechy aj slovensko. V pripade reklamacie hradi kuriera canyon. Zaruka na ram je 6 rokov.
3. Bikeguard ("karton") stoji 17eur (+ postovne na slovensko 38). Pricom to nie je len "kus kartonu". Da sa to opkakovane pouzit pri preprave bicykla, napr. lietadlom ;)
4. na margo "konstrukcie x rokov po zadu" :lol: si uplne mimo

P.S.: inak ak ma nejaky vyrobca zastaralu geo tak je to skor Cube s ich vysokymi a kratkymi ramami :)
02.01.2014 - 04:38:39
05
Lucaso1: to su konkretne argumenty? daj porovnanie aspon 2-3 (prosim nie radon;)) bikov ktore su v +- rovnakej cene lepsie osadene s (podla teba) lepsou geo. toto su smiesne argumenty ktore asi nema cenu dalej riesit. pozri si osadenie specialized a potom hovor o jednom dvoch luxusnych komponentoch.. uvedom si kde su canyon s cenou. ale ked chces tak si za to kup kludne katalogove CTM alebo Kellys. ja to poviem narovinu.. mal som dve reklamacie s canyonom. jedna riesena vymenou ramu, druha trosku zlozitejsia ale nakoniec vyriesena poslanim jedneho dielu zadnej stavby. obe reklamacie boli vlasove praskliny s ktorymi by sa mozno dalo jazdit roky, vsimol som si ich len pri dokladnej zimnej generalke. treba dat bacha na jednu vec.. ich 5 respektive teraz 6 rocna zaruka je extended, cize nad ramec zakona a plati naozaj len na prveho majitela. ak poslete request na reklamaciu z ineho mena slusne vam oznamia ze reklamacia neplati. pri troske diskusie sa to vsak da zvladnut. pred rokom som na ceske zastupenie dost nadaval.. bol tam taky spomaleny motak ale nakoniec sme vsetko vyriesili
02.01.2014 - 08:57:38
00
CTM A KELLYS s tým sa nedá nič porovnávať :-) no nevravím že sa na tom nedá jazdiť :-) a zato že mám cube už hned nenarážaj na to že to porovnávam s tým :-) konkrétne to prirovnávam k modelom od meridy, a ku specializedu iba tolko predajné taktiky na zákazníka sú špinavo zmanipulované narážam na doživotnú (3 ročnú záruku) a servis ani nevravím :-) všetci z tej predajne utekajú ku konkurencií a cenovo ma výde lepšie merida a cube ako si kupovať spešla kde iba 250 euro sa platí za značku. a ku canyonu iba tolko každý si bráni svoju značku majú pekné modely ale fakt je to tak že to čo dajú horšie zakryjú niečim lepším. A tie krasklinky som nespomínal radšej mnohý mi vraveli že sa stáva že to praská vo zvaroch. tak alevy máte viacej skúseností zrejme nebudem sa to toho miešať.
02.01.2014 - 11:47:27
00
tu nejde o to ze si branim svoje.. mam 4 rocny model takze s nemam dovod obranovat svoje. lenze tieto argumenty co sem pises su take krcmove reci... mnohi mi vraveli a pod. stale si nedal konkretny model! reci ze je nieco predrazene a zle...ked mas ten nazor a mas pocit ze je spravny tak ho podpor argumentami! napr jazdil som na tomto a tomto a toto mi vadilo, tato znacka to ma za tu istu cenu vyriesene lepsie! alebo pozri sem a sem.. tato geometria je lepsia lebo tento uhol je inak a tu a tu budu asi posobit ine sily.....
a okrem toho... praska vsetko! otazne je len ako sa k tomu vyrobca postavi..

ale ok.. mam 5 minut po obede cas tak podme porovnavat (nejde mi o obranovanie znacky canyon, moj dalsi bike uz canyon nebude, ale o to ze ma seru taketo krcmove vyhlasenia)
merida:
http://www.merida.sk/prodej/One-Forty-3-B
canyon o 10mm nizsi zdvih:
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3253#tab-reiter2

canyon po zaplateni postovneho a bikeguard vyjde este o 100vku lacnejsie..ok, dokupis xt naslapy a hla.. ma talasku (aj ked nizsiu radu), reverba, xt hazku aj smyk aj kluky!!!!!

viac k tomu nemam co dodat.


Naposledy upravil mnavak dňa 02.01.2014 - 13:52:58, celkovo upravené 2 krát.

02.01.2014 - 13:36:03
00
zakažte mu niekto internet!!! :D
02.01.2014 - 13:46:50
00
Sranda, som ho mal zaradeného v kategórii 12-15 ročných (ktorým sa dajú odpustiť takéto výplody, keďže o pár rokov tiež uznajú že boli mimo), ale pozerám že je to 22 ročný vysokoškolák :lol:

Lucaso1 - každý tvoj príspevok v tejto téme obsahuje kopec hovadín a úprimne povedané nechápem ako môžeš byť schopný s takou istotou sem prispievať. Ale našťastie ťa tu nikto neberie vážne a nemusím míňať čas na dlhé vyvracanie tvojich tvrdení. Pár ľudí sa tu už ozvalo a niečo už máš aj vysvetlené. Prajem veľa krásnych chvíľ s tvojim novým 26" bicyklom prémiovej značky s vymakanou modernou geometriou. Odporúčam začať sa riadiť overiteľnými faktami a logikou po nazbieraní nejakých vedomostí, plus treba sa snažiť získať nejaké nové skúsenosti. Svoje rozhodnutia a názory potom oľutuješ, čo môžno nepoteší peňaženku a možno ani členov fóra ak sa aj tohto nového (teraz podľa teba ideálneho) bicykla budeš chcieť zbaviť spamovaním.
02.01.2014 - 14:25:04
03
keyboard_arrow_up