Cyklopredajnu si neplanujem otvorit, aj ked predajna so sortimentom, ako som popisoval by sa mi velmi pacila. To by som ju ale asi musel sponzorovat, t.j. mat velmi vela penazi. Ale inak by to bola celkom sranda, keby som niekomu, kto by sa pytal na nieco cervene, povedal, ze to nehrozi, lebo nemam rad cervenych. Alebo pripadne, keby som tam nemal ziadne horske bicykle a keby sa niekto na ne pytal, by som mu povedal, ze horske bicykle nemam, lebo su, ako hovori kamarat, akurat do lesa a na hovno. Ale je fakt, ze v cyklopredajniach nemaju prakticky nic z toho, co chcem kupit okrem dusi, retazi, novych kaziet. A aj kazetu 9kolo od 13 do 25 zubov v Sportservise priamo nemali a museli ju objednat. Plast Continental Ultra Sport mi objednali na Svatoplukovej. Dalsie Vittoria Rubino Pro som ale uz objednaval cez www.cykloobchod.sk. Ked otvorili Cyklohouse a zistil som, ze tam predavaju zn. Bontrager, pozrel som stranku Bontrageru, ci nemaju daco, co by sa mi pacilo, objavil som pekne modrobiele rukavice, v predajni ich nemali, ale objednali mi ich. Tak je to v poslednej dobe s vacsinou veci. Pridem do predajne, pozrem, ci nemaju nejake zaujimave cestaky a nejake pekne dresy a malokedy sa mi nejaky dres aspon trochu paci. Uz z dialky vidim, ze aj ked su niektore modre, tie modre farby su zvacsa skarede. Takze aj ked je lepsie bicykel aj oblecenie vidiet na vlastne oci a vyskusat, co robit, ked z toho, co objavim na internete, v predajniach nemaju ? Inak si myslim, ze je tazko niekomu radit, co ma mat v predajni. Kazdemu sa paci nieco ine. Ja som napisal, co by sa pacilo mne. Cize som zneuzil moznost ovplyvnit niekoho, nech otvori predajnu, v ktorej bude prevazne tovar, ktory ma zaujima.
04.12.2013 - 17:04:08
00
Tak si mi to teda celé ... Ako to povedať? ... skrátka zahmlil.

... ale aj tak si myslím, že pokračuješ v mystifikácii. ... alebo nie?

EDIT: Čím ďalej, tým viac si myslím, že asi nie. Škoda.

katko ... máš lepší postreh.
04.12.2013 - 17:31:54
01
Dobre nebudem sa s vami hadat neviete povedat ci mam rozplanovane tie ako ste pisali plany swot analyzy a neviem co vsetko je to vasa vec ja osm sa tu pytal o zancky nie o to ci mam ist do takeho nieco alebo nie .... takze nerozoberahjte mna tu a neviem co .. proste ja to mam naplanovane a pokial mi to neprejde tak neprejde ... dalej neviete zrejem vsetky veci ohladom coho ja idem spravit ten rizikovy kapital ze sa to da vygooglit jedna vec druha vec je co som si zistoval ja ... LACO: tebe chcem povedat o mojom ocovi nehovor nic dobre ? chcel si vediet co mi povedal tak so mti povedat a o nom uz nehvoori nic kazdy ma nejaky nazor ja som to napisal v skratke co mi povedal .... takze ak chcete ma kritizovat ze neviem robit plany alebo co abo jake veci ... takze ja som sa povodne pytal o zancky bicyklov tak ak chcete tak mi poradte tak ak nie tak si to radsej nechajte pre seba ... dobre ? som kludny ale nemam rad ked sa niekto obuva do inych veci ĎAKUJEM VELMI PEKNE

P.S.: a chcel som len kvolit tomu zistiit znacky lebo momentlane citam a ziskavam informacie ohlaodm cyklistiky takze preto, chcem sa do toho dostat aby om vedel a mohol pomoct ludom takze dlasie komentare na ukor firmy si nechajte pre seba chcem tu vidiet len typ bickylov ktore by bolo zaujem
04.12.2013 - 18:59:47
00
LACO: tebe chcem povedat o mojom ocovi nehovor nic dobre ? chcel si vediet co mi povedal tak so mti povedat a o nom uz nehvoori nic kazdy ma nejaky nazor ja som to napisal v skratke co mi povedal


To čo má byť?

Napísal si, že na tvoj "nápad" tvoj otec reagoval slovami, že "dnes sa podniká ťažko". A ja som to vyhodnotil tak, že ti vlastne nič nepovedal. Viac som o tvojom otcovi nič nepísal. Tak čo sa urážaš?

Radšej sa snaž, aby tvoj písomný prejav nevyzeral ako z "Google translate". Lebo to je skutočná tragédia. V každom prípade však platí to, čo vyššie napísal 813010: "... dosť často idú tieto znalosti ruka v ruke s inteligenciou a úrovňou človeka ..." A to bude asi problém.
04.12.2013 - 19:19:07
01
Dobre sa to vyvíja a dobre som sa pobavil... Pár mojich poznámok:

Causa predajňa v Bratislave. Dcéra si tiež chce otvoriť obchodík, celkom slušne jej ide internetový obchod. S jej tovarom si vytipovala nové nákupné centrum Bory v západnej časti Bratislavy, ktoré bude otvorené v októbri na budúci rok. Sedíme po večeroch nad biznis plánom pre banku - potrebuje úver. Len tak pre zaujímavosť - nájomné na meter štvorcový a mesiac bude 45 euro, vytipovaný a zabookovaný má priestor o rozlohe cca 45-50 m štvorcových. K tomu sa pridávajú ďalšie náklady, ktorými bude prispievať prevádzkovateľovi - najmä na reklamu - cca okolo 1000 E ročne. Obchod bude otvorený 12 hodín denne 7 dní v týždni - potrebuje minimálne 2,5 zamestnanca, pričom ona v tom počte nie je, bude zabezpečovať back-round predajne. Nech rátame hocijako, furt nám vychádza že potrebuje cca 40 tis. E úver z banky na zariadenie a na prvotné zásobenie, so splatnosťou 4-5 rokov. Len tak, medzi rečou, 50 m na špičkový bicyklový obchod je málo...

Causa zancky: Stačí sa prísť pozrieť do Bratislavy na hrádzu a populárne zancky sú hneď každému jasné... Skôr je problém, ako sa dostať k príslušným zanckám... Kupovať Shimano z Oslian alebo BH od matta (Matúš, prepáč). Posúvať škatule je rovno na mašlu. Dá sa ísť aj za Pinarellom alebo Colnagom do Talianska. Lenže tí sa už s niekoľkými slovenskými odberateľmi popálili a teraz majú jedného relatívne spoľahlivého, takže asi necítia potrebu riskovať s niekým neosvedčeným. A keď risknú, tak podmienky budú také, že osvedčenému sa nebude dať cenovo konkurovať. Inak, drahé cestné bicykle idú v Bratislave ako teplé rožky, pred dvomi rokmi bolo na Slovensku predaných o polovicu menej Dogiem ako v Nemecku.

Causa rizikový kapitál: Robím trochu do projektov, niekoľko som ich pripravil, na mnohých som spolupracoval. Viem si živo predstaviť reakciu risk-manažéra, ktorý dostane do ruky tvoj projekt. Stačí, keď sa dočíta o zancke a projekt odloží ako beznádejný - čo už s povrchným človekom, čo si po sebe neprečíta, čo napísal. V biznise určite nebude iný. Čiže hneď prvý dojem bude negatívny. No a keď niekto dá peniaze do risk-projektu, tak to neznamená, že ich dá do hocičoho. Ten projekt musí byť špičkový, aby zaujal a potom v druhej fáze musí naozaj manažéra presvedčiť, že je reálny. Risk pre nich znamená, že vložia peniaze napr. do troch projektov, pričom sa predpokladá, že z tých troch projektov jeden bude možno čistá strata, druhý niečo zarobí a tretí bude bomba, nielenže vynahradí stratu z neúspešného projektu, ale prinesie aj výrazný zisk z vloženého kapitálu. A celkom určite nepôjdu do projektu, ktorý sa má od začiatku predpoklad byť stratovým.
04.12.2013 - 19:23:00
07
Marosko733 napísal:
... a vies co povedal ze v dnesnej dobe podnikat je tazke . toto mi povedal


Takže ti vlastne na to nepovedal prakticky nič.

Laco mieril som na to ze si povedal ze mi prakticky nepovedal nic ja som to napisal v skrtake povedal mi viacej veci ... a JoKo su to vase nazory ja vam ich neberiem a po dalsie zato ze teraz zle napisem slovo zancka a nie znacka lebo pisem ryhclo a chyba sa vyskytnut moze takze neposudzujte cloveka na zopar veciach dobre ? ... a ja ked pisem bez diakritiky tak cou zto iba tu pisem pokial pojde o vazne veci dam si na to pozor takze tak ...

Alaco mozes mi vysvetlit toto ? 813010: "... dosť často idú tieto znalosti ruka v ruke s inteligenciou a úrovňou človeka ..." A to bude asi problém. lebo ako teraz neviem na co mierite s bikerom 813010 na moju inteligenciu alebo co ? .. ja som sa normlane opytal a zacali ste mi take veci pisat
04.12.2013 - 19:30:31
00
JoKo : to ze jedno slvoo dam inak neznamena ze to slovo tak isto by bolo dakde na projekte dobre ?
A ked sa clovek o nieco snazi tak je to vzdy lepsie ako sediet na zadku!
Ako som tvrdil kazda osoba je ina ma ine zmyslanie a vsetko takze neposudzujte cloveka pokail ho nepoznate! A mali by ste tu podporit ludi a nie takto ma dokaslat dakujem vam
04.12.2013 - 19:32:57
00
Však ja ťa podporujem!

... Pozri, kľudne do toho choď. Tú žiadosť môžeš podať, aspoň sa v tom potrénuješ. Ale maj na mysli aj to, že aj keď niečo alebo niekto má v názve že "rizikový kapitál", tak to nie je žiaden blbec a tiež si poriadne rozmyslí do čoho investuje. Čím väčšie riziko, tým väčšia požiadavka na kapitálovú spoluúčasť.

Ale ako tréning je to dobré. Akurát jedna rada odo mňa. Nevrážaj do toho žiadne vlastné prachy.
04.12.2013 - 19:40:02
00
Dobre pozri/te možno som reagoval agresívne ani som tak nechcel ale rozčulilo ma, že proste pýtal som sa na značky bicyklov a začali sa tu riešiť veci, ktore som nechcel a mam predbežne plany a pokiaľ by mi to nevinde nič som nestratil lebo nedávam svoje peniaze tam tak buď to vinde alebo nie .. a rád prijmem ďalšie rady, som uprimny človek a s každym viem dobre vychádzať. Takže chcem sa OSPRAVEDLNIŤ za moje spravanie. A na margo mojej gramatiky snažim sa pisať dobre, ale keď píšem rýchlo tak to neviem no ... nesom z tých, ktorý vedia prense všetko ako ma byť, ale snažim sa.
04.12.2013 - 19:47:06
00
OK, držíme ti prsty.

(Dúfam, že som to mohol napísať v množnom čísle.)
04.12.2013 - 19:52:53
00
Ďakujem veľmi pekne dúfam že sa mi to podarí ako plánujem. Takže čakam dalšie rady ohľadom tých značiek ake by ste uvítali a posnažím sa komunikovať s viacerými výrobcami, inak aký mate názor na značku BMC ?
04.12.2013 - 20:03:46
00
Neda mi nieco nenapisat. Chalan sa snazi a ma plno energie nieco zacat. Urcite je nas tu habadej co sme nieco podobne kedysi chceli, alebo sme nieco aj dokonca rozbehli. Ja som tiez po navrate zo zahranicia chcel bike shop a tiez nie hociaky. Presne taky, aby mal znacky, ktore sa mi pacia a servis, ktory neklame a je starostlivy. Ja Marosa tiez podporujem. A Maros nenechaj sa odradit. Dnes su ludia uzkoprsi, detailisti a hladaju vsade ideal. Ale to nik nie je, cize aj ked zacnes so zlou diakritikou mozno to vylepsis sarmom a realnym business planom s dobrym ROI ci nejakou zarukou, na ktoru sa uz ten risk manazer chyti.
Aby som napisal aj nieco k teme, ja by som chcel dalsiu predajnu s GT. Hlavne preto, lebo som zatial nevidel ziadnu predajnu, kde by boli od jednej znacky zastupene vsetky modely (asi som videl malo predajni na SK). Potom by som samozrejme chcel, aby ta "spickova" predajna mala testovacie centrum, kaviaren a aby obsluhovali pekne slecny. Mozno by potesil aj preskleny servis, aby si videl ako ti servisuju bike, zatial co si davas tu kavu s tou peknou slecnou :). Potom by sa mi pacila znacka Lapierre, znacka Santa Cruz, znacka Orange a asi aj znacka BMC. Asi najjednoduchsie nieco, co tu nie je zastupene v tak velkej miere a stale je to kvalitne a pekne aspon pre sirsi okruh zakaznikov.
Nakoniec, aby si zaujal, mal by ten bikeshop mat nieco exkluzivne, co nikde inde nemaju. Nejaku tu ceresnicku na torte, kvoli ktorej, aj ked nic nechces kupit, sa tam cestou domov zastavis. A to musis vymysliet sam.
Tak drzim(e) palce!!
04.12.2013 - 20:37:47
00
no ja to vidim tak ze ak nebudes predavat sunky po cca 300e tak skrachujes velmi rychlo... ak tam budes mat spickove bajky radovo v tisicoch tak hadaj kolko ich tak predas za mesiac? tych lacnych by si predal daleko viac a celkovo zisk by bol vacsi ked to preratas, a mozno par ludi co by prisli kupit lacnu sunku by si ukecal na drahsi

doba ked si ludia radsej priplatia za kvalitu nez by kupili lacnejsi srot je davno prec. par ludi tu na fore si radi priplatia lebo do toho vidia ale 95% ludi co ti pride do predajne ani netusi aky je rozdiel medzi mtb, krosom a cestakom...

potom su tu este ludia ktori nevedia co s peniazmi a najdu si na nete, ze ten a ten bike je naj a ten chcu aj ked im bude naprd, ale ti ta tiez nedostanu do plusu

co sa tyka znaciek tak napr v poslednom case hladam nejaku predajnu kde by mali vyber craft veci:), sem tam maju par kuskov dacoho ale dost bieda, ale to je celkovo problem oblecenia, bieda akakolvek znacka. co a tyka znaciek tak tazko povedat, vacsinou to aj tak konci na tom ze tento je pekny, tento skaredy...
04.12.2013 - 21:05:40
00
Co sa tyka sortimentu bajkov, tak by som skusil poriesit konu- chyta druhy dych a bmc-fakt luxusna kvalita, hoci samozrejme z ekonomickeho hladiska niesu tieto znacky nic moc...
Inak plne suhlasim s capulo-m ohladom predju bikov za par 100viek.
Este pocas sezony som sa bavil s majitelom a technikom jedneho miestneho cykloobchodu a presne potvrdil to co sa spomenulo uz vyssie- to jest lacne bajky predavat "draho" a profitovat z neznalosti kupujucich...
04.12.2013 - 21:50:23
00
Ako som napísal každý má svoju oblúbenú značku. Tá Kona by bola dobrá aj ten Rocky Mountain, BMC ale na týchto značkách pohoríš. Cena/výbava 0 bodov uz keby chcem Instincta vo vybave môjho treka tak vysolím viac penazí ako za Treka, ktorý uz tak je dosť predražený. Páčilo by sa mi keby bol v obchode komplet sortiment náradia na biky napr. od Park Toolu alebo aj Unior by kľudne stačil. Len tak dojdem poviem potrebujem kľúč na toto, na toto a mali by ho.

Mylím si, že mieriš na začiatok moc vysoko, začína sa s malým obchodom a keď sa to rozbehne postupne expandujeme. Nie, že ako si to ty nazval špičkovú predajnu a hneď 2.
04.12.2013 - 21:59:46
00
keyboard_arrow_up